ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2007 - Fórum téma

január 17

VirtualHost a webroot alkönyvtáraiból

TIV · 2007. Jan. 17. (Sze), 02.15
üdv..

elég sok leírást olvastam, biztos rosszul, de sajna nem sikerült összejönnie annak amit szeretnék.

Adott: XP + Apache 2.2.3

Itt van a root, benne két mappa...:

F:/webserv/www
F:/webserv/www/delirium
F:/webserv/www/tivadar

Azt szeretném, hogy virtualhost segítségével, ha localhost-ot írok a böngészőbe akkor a root index.php-ja, ha dr -t írok simán akkor a /delirium/index.php és ha tiv -et írok a /tivadar/index.php jöjjön be. Vagy a virtualhost nem erre való? esetleg így nem is lehet? vagy subdomainel menne? (tiv.localhost ??)

Előre is köszönök minden segítséget!
tiv
 

január 16

FLEX2 combobox viselkedése VB-módon

karit · 2007. Jan. 16. (K), 21.07
Sziasztok!
Tud valaki segíteni abban, hogyan kell rávenni arra a Flex comboboxát, hogy lenyitás után a text-részébe beírt karakterekkel kezdődő elemhez ugorjon?
Nagyon köszönöm előre is!
 

Checkbox érték átadása MySQL be

Petrusz · 2007. Jan. 16. (K), 18.40
Sziasztok,
A problémám a következő lenne a FORM ban van egy checkbox, ami vagy bejelölt vagy nem. Ha nincs bejelölve nem ad át pl null értéket a sql insernek és undefined errorral leáll.
Hogy lehet azt megoldani ha nincs értéke, nem jelölt akkor is pl FALSE vagy 0 értéket a FORM feladjon a sql feltöltönek?
<TR><TD><input type="checkbox" name="Kedd" align="RIGHT"  />Kedd</TD>
Köszönöm a szakértelmeteket!
 

hogyan kehet a listából hivatkozásokat csinálni ?

neumann · 2007. Jan. 16. (K), 17.10
Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne, az alábbi scrip ki listázza egy adott könyvtár tartalmát, de sajnos nem tudom, hogyan kehet a listából hivatkozásokat csinálni az adott fájlra. Tudna segíteni ebben nekem valaki.

Köszi.

<?php
$kvtnev = "directory";
$kvt = opendir( $kvtnev );
while ( gettype( $fajl = readdir( $kvt ) ) != boolean )
{
if ( is_dir( "$kvtnev/$fajl" ) )
print "";
print "$fajl<br>";
}
closedir( $kvt );

?>
 

Flash fejléc újratöltésének megakadályozása

jamji · 2007. Jan. 16. (K), 12.07
Sziasztok!
Az oldal felső részén vagy egy flash mozi, alatta külön menü, és végül a dinamikus tartalom, ami a menü alapján változik. Hogyan tudom azt megoldani, hogy csak a dinamikus tartalom változzon, a flash mozi ne töltődjön újra?
Köszönöm!
 

A honlapom ismerje fel a böngészőket

nemtudomkivagyok · 2007. Jan. 16. (K), 11.50
Szia

Azt szeretném megcsinálni, hogy a honlapom automatikusan ismerje fel, azt hogy ki melyik böngészőről van. Egyszóval ha valaki Internet Explorert használ akkor annak rögtön a indexie.html jöjjön be aki meg Firefoxot az indexfr.html jöjjön be. Ezt hogy lehetne megoldani?
 

JS változóba egy fügvény kimenete

ksgy · 2007. Jan. 16. (K), 10.53
Hali!

Megpróbálom érthetően leírni mit is szeretnék :)

Van egy JS függvény, amivel létrehozok egy A taget. A függvényt mikor meghívom, átadok neki egy "link" paramétert, amivel később az onclick eseménybe kotorászok bele.

function createLink(link) {
  // létrehozom az A-t
  A.onclick = function() { loadLink(link); }
}
Namost, kellene nekem ez a link a későbbiekben, méghozzá úgy, hogy a getElementById-vel megkeresem az A taget (mindig másikat, nyilván :)) és kiszedem az onclick eseményéből a linket :)
Gyanítom, hogy túlbonyolítottam az egészet, vagy valami pofon egyszerű dolog :)

A createLink fuggveny egy cikluson belul fut le, es ezzel generalom a menut (XML-bol, ezert kell a JS). A loadLink azert kell, mert a menuben kijeloltte kell tenni az epp kivalasztott menut, es be kell tolteni egy iframeba az atadott linket, es meg par aprosagot elvegezni.

Koszi elore is!
(ps: most latom, bocs a feles ekezet/ekezetnelkulisegert :))
 

mutat/rejt script cookie-val

rokkok · 2007. Jan. 16. (K), 10.37
Sziasztok!

Egy,olyan show/hide javascriptet próbálok felkutatni ami cookie-ban tárolja, hogy a felhasználó látni akarja-e a következő oldalletöltésnél az adott információt, vagy nem. Tehát ha a rejt-re kattint, és legközelebb újra az oldalra látogat akor nem mutatja ismét az adott információt csak aha a mutat feliratra kattint. Találtam egyet csak az oldalbetöltésnél egy pillanatra "megvillantja" az adott divbe tartozó részt amit előtte rejtésre jelölt, így nem szép. :( Ötlet? Vagy esetleg valaki használt már ilyet? Amúgy randomba megjelenő png-ket lehetne rejteni, vagy mutatni amik tippeket tartalmaznak, az oldal használatával kapcsolatban.

Üdv: rokkok
 

Űrlapból érkező érték kiiratása PHP-ben nem megy

pronex · 2007. Jan. 16. (K), 09.57
Sziasztok!
Tud valaki segíteni?

Egy form értékeit már kírattam egy php fájlba, de ha innen egy újabb php oldalba akarom kííratni ugyanazt a változót akkor nincs eredmény, azaz:
<?php
echo ("$_POST ['your_name']");
?>
Erre a "válasz"
heló: Array ['your_name']

Próbáltam szimpla $your_name -el is, úgy abszolut semmit nem ír ki, még a helót se.

Ha tudnátok ezen segíteni, megköszönném.
Norbert
 

január 15

Szöveg hossza mysql-ben

Sovereign · 2007. Jan. 15. (H), 20.07
Üdvözlet midnekinek!

Az lenne a kérdésem, hogy hogy tudom mysql lekérdezésben megadni azt, hogy csak a 6 karakter hosszú rekodrokat írja ki?

Néztem neten de nem nagyon találtam infót. Próbálgattam is de... semmi.
Kérlek segítsetek!

A választ előre is köszönöm!