ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2007 - Fórum téma

január 23

oldal bezárásakor egy oldal meghívása

hpista · 2007. Jan. 23. (K), 19.42
Sziasztok!

Hogyan tudom azt elérni, hogy ha a felhasználó bezárja az oldalt vagy a böngészőt, akkor egy másik oldalt meg tudjak hívni aminek persze nincs kimenete a böngésző felé?

Megelégszem egy linkkel is, ahol találok erről leírást!

Előre is köszönöm!

Pista
 

Kijelölések eltüntetése

nemtudomkivagyok · 2007. Jan. 23. (K), 19.19
Hogy lehet flash nélkül megoldani, hogy a szöveges adatokat ne lehessen kijelölni, és lemásolni?
 

X számú karakter kiírása

UnnamedPlayer · 2007. Jan. 23. (K), 16.19
Hi!

Szeretném kérni a segítségeteket, h h lehet megoldani azt pl.: mysql-ben tárolok adatot ez egy jó hosszú text, lekérdezem ugye php-val, majd kiiratom.
Ez mind nagyon szép de azt h lehet megcsinálni h a hosszú szövegből csak pl 100 karaktert irjon ki ?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
 

Szóasszociáció - MapMyWord API használat

hirlapom · 2007. Jan. 23. (K), 15.13
Egy érdekes problémával akadtam össze:
Szeretnék egy olyan egyszerű web alkalmazást, ami asszociációkat keres.
Input egy kulcsszó lenne, és az output pedig az asszocióciált szavak.

Például:
input = apple
feldolgozás és keresés
output = fruit, pine, computer stb.

Hasonló asszociációt végez a MapMyWorld (http://www.mapmyword.com/), viszont ezt nemtudom használni, mivel grafikusan ábárzolja, illetve az API használatát sem találtam meg.

Tudtok valamilyen alternatív megoldást javasolni? Vagy esetleg van ötletetek, h hogyan lehetne mégis használni a mapmyword-öt?
 

DOM API No Modification Allowed Error

thsoft · 2007. Jan. 23. (K), 14.25
Sziasztok!
A PHP 5.2 DOM API-jának használata közben merült fel a kérdés. Az osztályaim megjelenítő metódusai DOMDocumentFragment-et adnak vissza, amit majd az oldalgenerátor beilleszt a készítendő DOMDocument-be. Csakhogy az olyan DOMNode-okat nem engedi módosítani, amiket nem egy DOMDocument createXXX() metódusával hoztam létre, hanem csak szimplán megkonstruáltam. Ezt valahogy meg kéne tudni kerülni, ugyanis:
1. Az nagyon csúnya lenne, hogy ha ezeknek a megjelenítő metódusoknak oda kellene adni a fő DOMDocument-et, akik aztán akár bármit csinálhatnának vele...
2. Az szóba sem jöhet, hogy minden ilyen metódus létrehozzon magának 1 új DOMDocument-et, ennek a gyerekeit adja vissza, majd a hívó oldalgenerátor átmásolja a saját DOMDocumentjébe ezeket.
A W3C ajánlásában nem is találtam egyébként erre vonatkozó szabályt, hogy documenthez nem csatolt node-ot ne lenne szabad módosítani. Tudna valaki megoldást? Előre is köszi!
 

verziókövetés a webfejlesztésben

hajcsakg · 2007. Jan. 23. (K), 13.24
Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy esetleg tud e valaki olyan megoldást
ami le tudja követni egy komplett webfejlesztés verziókövetését. Teszemazt
olyan projectet aminek a háttere egy folyton változó adatbázis struktúra több adatbzishoz való kapcsolódással és többen egy időben dolgoznak több vezrzión.. hogy lehet a végén merge-elni az egészet??

Nem igazán vagyok jártas verziókövetésben, de valahogy neház elképzelnem, hogy ha nem csak egy váltózó C kódról van szó, hogy lehet ezt automatikusan követni minden váltzást??

Segítsetek!!
 

option selected más módon hogy lehet?

Qkac · 2007. Jan. 23. (K), 12.49
Sziasztok!
Egy admin felületet csinálok ami lekérdezi a már eltárolt adatokat mysqlból, hogy aztán módosítani lehessen.
A problémám a select formal van méghozzá az , hogy adatbázisból betölti a lehetséges optionokat egy while utasítással, de hogy adjam meg neki hogy meik van már kiválasztva? azt hogy meiknek kéne lenni azt le tudom kérdezni egy másik táblából, viszont a selected parancs nem jó a while miatt + még az is baj, hogy nem csak egy ilyen lista van, hanem egy csomó, mivel az adatbázis minden egyes eleméhez tartozik egy-egy...

Javascripthez nemértek, de nem zárkózok el a használatától ha tud valaki segíteni azt megköszönném... itt a kód:
$eredmeny = mysql_query($parancs, $kapcsolat);
while ( $egy_sor = mysql_fetch_array($eredmeny) )
{
$jellegselected = $egy_sor["jelleg"]; //itt tudom meg h. minek kéne kiválasztva lenni
print "<form method='post' action='afcomplement.php'>";
print "<table border='1'>\n";
print "<tr>";
print "<td>Jelleg:</td>";
print "<td><select name='jelleg' id='jelleg' >";
...
//itt kapcsolódik a másik táblához ahonnan kiszedi a selectedbe a cuccokat
...
$j_eredmeny =  mysql_query ($parancs, $kapcsolat);
while ( $egy_jelleg = mysql_fetch_array($j_eredmeny) )
{
$jelleg = $egy_jelleg["jelleg"];
print "<option>$jelleg</option>"; //NA ITT HOGY ÁLLÍTOM BE H. A '$jellegselected' nevű legyen a kiválasztott?
}
mysql_close($kapcsolat);
print "</td>";
print "</tr>";
print "</table>\n";
print "</form>";
}
 

IE7 és csshover

halee · 2007. Jan. 23. (K), 11.15
Sziasztok,

Egy olyan problémám lenne, hogy csináltam egy oldalhoz CSS-es többszintű menu-t ami egy listában van. Az li:hover-kor az li-ben lévő listák display-ét állítom.

A probléma az, hogy IE7 alatt - hiába töltöm be a csshover behavior-t -, akkor sem hajlandó működni a :hover. Ha strict DTD-t használok akkor megy, de sajnos külső okok miatt erre nincs lehetőség.

Az érdekelne, hogy valaki tud-e erre megfelelő CSS/JS hacket?

(FF, IE5.5, IE6, Opera alatt tökéletesen megy)

köszi,
Halee
 

Google Analytics region mit takar?

Max Logan · 2007. Jan. 23. (K), 10.01
Lehet-e tudni, hogy a Google Analytics a Region-nál kiírt értéke azt mit jelent? Tehát ha kiírja, hogy Várpalota, akkor az egy ténylegesen Várpalotán lévő user-t vagy pedig egy Várpalotán lévő net központot jelent?
 

január 22

JS objektum meghívása iframe-ben

_lacus_ · 2007. Jan. 22. (H), 20.52
Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogyan lehet egy, a szülő oldalon definiált JS objektumot (prototype 'osztályt') ugyanezen oldalon elhelyezett iframe-ben meghívni.

Az osztályt azért nem definiálhatom az iframe-ben meghívott oldalba, mert az osztály a prototype-ot használja és nem akarom itt is még egyszer behúzni az egész keretrendszert.

tehát:

szülő oldalon:

var filelist = Class.create()
   filelist.prototype = {
      initialize(url, path){
      .
      .
      .
      }
      // stb
      .
      .
      .
}
az iframe oldalán:

<script type="text/javascript">
var message = '<?php print $_GET['message']>';  
function upload(){
   if(message != '')
   {             
     new parent.filelist('filelist.php', '<?=$_GET['path']?>');
     alert(message);
   }
}
</script> 
</head>
<body onload="upload()">
A firebug ezt adja hibának:
this.initialize has no properties

Hol lehet a gond?
A segítséget előre is köszönöm.

Lacus