ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2006 - Fórum téma

január 4

Átkommunikálás másik frémbe

Sombrero · 2006. Jan. 4. (Sze), 03.05
Csináltam egy lokális gépen futó oldalt, ami két frame -ből áll: Egyikben megnyílik egy távoli weboldal, a másikban meg egy saját script fut, ami kiolvasna és átírkálna dolgokat az első frame tartalmában.

Ez elvileg menne is gond nélkül, csak az IE állandóan leteremti szegény scriptemet azzal, hogy Access denied. Persze, mert nem szereti, ha egy script át akar nyúlkálni egy másik frame -be, ami nem azonos domain -ről származik. Na jó, de direkt kikapcsoltam az IE security -ben minden erre vonatkozó tilalmat, de így sem lett barátságosabb. Van valami mód rá, hogy megengedje ezt?
 

január 3

Többnyelvű oldalak PHP és JS nélkül

vulcano · 2006. Jan. 3. (K), 14.13
Sziasztok!

Lehet h már volt ilyen, de sehol sem találom a megoldást, PHP, és JS nélkül szeretném megoldani, hogy a böngésző beállításai alapján az adott nyelvű szöveg íródjon ki, milyen megoldások vannak erre?

Köszi!
 

JS, AJAX módszerek hatása a keresőhelyezésekre

Edit · 2006. Jan. 3. (K), 13.50
Az ajaxos jellegű, desktop felületet utánzó megoldások gyakori eleme, hogy bizonyos tartalmakat klikkelésre megjelenít/eltüntet. Azt hiszem, "toggling" a technika becsületes neve. Display: none, majd display: block. De ha ezek a tartalmak első körben rejtettek, akkor az rossz pont a keresőknél. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Egyáltalán, hogyan befolyásolják az ajaxos megoldások a kereső-helyezésünket?
 

Már nem létező webcím helyett újabbra irányítás

papys · 2006. Jan. 3. (K), 13.18
azt szeretném, hogy az egyik már nem létező lapomra ha valaki rákattint (google keresőben)akkor az hozza be a jelenlegit. tovább megyek van nekem vagy 30 ilyen oldalam amit át kéne irányítani az új oldalamra. lehetséges megoldani ezt egyszerűen?
 

Frame-ek helyett CSS-t alkalmazó oldal struktúrája PHP-vel

Anonymous · 2006. Jan. 3. (K), 09.42
Sziasztok!Megint én vagyok az! Tudjátok: Anonymus:)

Viccet félretéve, a kérdésem tulképpen a topic címében benne van.
Mindenhol arról olvasni, hogy a framesetek egy nyilvános honlap esetében kerülendõ.Olvasom szorgalmasan a weblabor oldalait és össze is szedtem pár információt, ötletet vajon hogy is nézhetne ki egy "frameseteket css-sel pótoló" weboldal általános szerkezete. Most egy kicsit konkrétabb megvalósításra szeretnék ötleteket kapni.

Ahogy kihámoztam az infókból a css-ben a framek helyettesítése a position, overflow,stb jellemzõk használatáva történik. És gondolom nem az a legcélszerubb megoldás hogy az oldalstruktúra összes linkjéhez tartozó html lapokba beleillesztjük ezeket a css stílusokat, hanem pl. egy php segítségével választjuk ki a megfelelõ lapot.

pl:index.php :(Tfh. A styles.css tartalmazza az összes formázást)
<?php
  if ($_GET["oldalid"]) $oldalid=$_GET["oldalid"];
  else $oldalid=1;
?>
<HTML>
<HEAD>
<LINK REL="stylesheet" HREF="styles.css" type="text/css">
</HEAD>
<BODY>
<DIV ID="header">Fejléc</DIV>
<DIV ID="menu">Menu</DIV>
<DIV ID="content">
 <?php
   switch ($oldalid)
     {
	case 1: include "oldalak/oldal1.html";break;
	case 2: include "oldalak/oldal2.html";break;
	...
        case n:	include "oldalak/oldaln.html";break;
     }
 ?>
</DIV>
</BODY>
</HTML>
(Természetesen az oldaln.html megfelelõen van felépítve, az a elemeknél a php-nak megfelelõen van az oldalid paraméter megadva).

A kérdésem annyi hogy a fenti példa jó-e, szép-e, az include alkalmazása megfelel-e,vagy van más megoldás?

köszönöm
 

január 3

egyszerű CSS hackek

Cadeyrn · 2006. Jan. 2. (H), 23.08
Üdv!

Köztudott, hogy a CSS-ben elhelyezett _valami-ket (pl. _border, _padding) az IE mindegyik verziója (a 7 beta is) megeszi, de a többiek nem.

Tud valaki ugyanilyen egyszerű megoldásokat a többiekre, mint Opera, FF, Safari, Konqueror, stb?

Előre is köszi,
Molnár Péter
 

Hiba ha nincs cols, rows a textareanál

Anonymous · 2006. Jan. 2. (H), 22.56
Háj!

Ezt már régen meg akartam kérdezni, de mindig halogatom (végül is annyira nem fontos). Szóval, CSS-sel határozom meg egy textarea méreteit, de ha nem adom meg az így már fölöslegessé vált cols, rows értékeket, akkor sír a validator (XHTML Strict). Lehet ezzel valamit kezdeni? Azon kívül persze, hogy megadom a cols, rows értékeket. :)
 

Ugyanaz a HTML lap más mappában mást töltsön be az iframe-be

papys · 2006. Jan. 2. (H), 20.10
hali tud valaki segíteni?
van egy lapom ami nem úgy működik ahogy szeretném. a kezdő lapon jön be iframeben az összes fájl

azt kéne elérnem, hogy így működjön: bejelentkezéskor bejön a kezdő oldal index.html .......majd rákattintok pl. a valami gombra------->hozza be a bármi almappából az abban lévő index.html-t (ami teljesen megegyezik a kezdőlappal) amibe ennek az indexnek a keretébe (iframe) jelenjen meg a valami.html fájl.

nem lehet estleg a valami.html nek adni egy

parancsot, hogy "itt + itt és igy + úgy" jelenhet csak meg?
papys
 

Aldomain rewrite

moncsibe · 2006. Jan. 2. (H), 14.30
Sziasztok!

Olyan problémát kellene megoldanom, hogy valami.domain.hu oldalra egy domain.hu/index.php?page=valami&param=barmi oldal töltődjön be, de ne úgy, hogy átugjon rá, hanem az adott aldomainen maradjon.

Jelenleg úgy működik, hogy átugrik, ami nem jó. A rendszergazda szerint jól megírt átirányítási szabállyal lehetne megcsinálni, mert ő csak ennyit tud tenni.

Tudtok nekem segíteni?

Előre is köszi a válaszokat
 

Flash és PHP nyelve más?

Emre · 2006. Jan. 2. (H), 13.56
Hali. Lenne egy kérdésem, hogy a flash-nek is egy külön nyelve van mint pl a php-nak [nem értek én nagyon hozzá,de próbálkozok :)], szóval ez lenne a kérdésem :) Na előre is köszi. Bye mindenkinek