ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2006 - Fórum téma

január 4

Terméktípus nevekből azonosítószámok PHP-ben?

klimakiraly · 2006. Jan. 4. (Sze), 19.41
Szervusztok!

A kérdésem azért lett aktuális mert az Én logikám az ellentétes a termékek azonosítása id-ekel. Ha már van nekik egy számokból illetve betűkből álló típusuk..
De ugye ezzel már meg is égtem mert rajtam kivül mindenki id-ekel dolgozik.
És az fordul a fejembe, hogy generálok számokat a betükből.
És sajnos PHP-ben nem tudom hogyan csináljam.

Mondjuk a Chr függvény a Basicben vagy hasonló.

Köszönöm a segítségeteket: K.K.
 

Mi teszi CGI-vé a PHP-t?

Medvesajt · 2006. Jan. 4. (Sze), 19.37
Sziasztok!

egy kisebb problémába ütköztem, amit sehogy sem tudok kilogikázni megnyugtató módon. debian linuxom van, és idáig magam fordítottam a PHP-t és az Apache-ot. jelenleg az Apache 2.2 és a PHP 5.1-esem van. Lényegében biztonsági megfontolásokból szeretném a php-t cgi verziósan futtatni, hogy a php szkriptek az adott felhasználó jogaival fusson. Itt került elém az akadály, mert először azt hittem, hogy másként kell fordítanom a php-t a CGI-s verzsönhöz (most ugye a CLI verzsön van). A jól megszokott LoadModule direktívával adtam ezidáig az Apache-hoz a php-t, és azt hittem, hogy ez jól is van. Először szétnéztem a neten, kérdezgettem ismerősőket, egy csomó levlistát átnyálaztam, de sehol nem tudtam megérteni tökéletes mértékben (lehet hogy velem van a hiba), hogy mitől fog futni a php értelmező cgi módban?

A legutóbbi netes boklászásom összefoglalása: a php feldolgozó cgi módú futása tulajdonképpen az Apache httpd.conf-jában megadott direktívákkal érhető el, azaz nem loadModule verzsönnel kell beincludolni.

Ez tényleg így van, vagy nagyon rosszul jött le az egész? Mi kell ahhoz, hogy az Apache a suexec segítségével a php-t, vagy akármelyik értelemzőt cgi módban futtason az adott felhasználó jogaival?
előre is köszönöm a segítséget!
 

Hányadik héten van egy dátum (PHP-ben)?

Anonymous · 2006. Jan. 4. (Sze), 18.06
Sziasztok,

PHP-ban hogyan lehet megkapni, hogy egy adott dátum a hónap hányadik hetére esik? Van erre valamilyen egyszerű módszer? Súgóban nem találtam semmit erre.

Köszi előre is!!
 

textarea nem küld több mint 22 sort

pappszaby · 2006. Jan. 4. (Sze), 16.14
Sziasztok!

Van egy visszajelzési ürlapom de a textarea csak k.b 2000 karaktert küld el többet nem hajlandó. Lehet hogy a www.uw.hu szereverén korlátozva van a szövegmenyiség?

A leveélküldés egy mailer.php es egy index.html ből áll.
Mi lehet az oka?
 

Kép méretarányos átméretezése PHP-vel

Anonymous · 2006. Jan. 4. (Sze), 15.39
Sziasztok!
nekem olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet php-vel kép méretét méretarányosan csökkenteni? lehet-e ilyet? és ha igen, hogyan?
előre is thx.
 

Változók értékének összeadása for ciklusban

Fedor · 2006. Jan. 4. (Sze), 15.27
Sziasztok!

A következő problémába futottam bele:

Van mondjuk három változóm, ami egész számot tartalmaz, ha ezeket szeretném összeadni, ami alaphelyzetben nem is jelent gondot:

<?php
$x1=1;
$x2=2;
$x3=3;

$x_full=$x1+$x2+$x3;
és akkor a $x_full értéke 6 lesz.

Igen ám, de az x-ek száma változó (űrlapból érkeznek, lehet háromnál több is, kevesebb is), így arra gondoltam, hogy megoldom for ciklussal:

<?php
$x1=1;
$x2=2;
$x3=3;
//x-ek száma:
$x_num=3;

for($i=1; $i<=$x_num; $i++)
 {
 $x="x".$i;
 $x_full.=+$$x;
 }
Viszont így nem összeadja, hanem összefűzi őket, tehát $x_full értéke 123. Próbálkoztam azzal is, hogy a $$x értékét átalakítom számmá, hátha ez a gond, de ez sem segített.

Előre is köszi a tippeket, hogy mit ronthattam el.
 

HTML kód fájl letöltéshez fa struktúrában?

Anonymous · 2006. Jan. 4. (Sze), 15.14
sziasztok.

tudnatok irni egy szintaxist ami lehetove teszi a html en keresztul a tarhelyrol valo file letoltest? mondjuk ugy hogy megjelennek a filenevek fa-strukturaban?

vagy tudtok tippet adni hol keresgeljek?

koszi

Balazs
 

Nem kerül be a tartományok táblámba az adat (PHP, MySQL)

Anonymous · 2006. Jan. 4. (Sze), 13.49
hali lenne egy ilyen php scriptem. az a baj hogy nem írja be az adatokat az adatbázisba. A kapcsolat az létrejön de nem írja be valamiért az adatokat valaki segítheten !
<?php
$felhasznalo="******";
$jelszo="******";
$adatbazis="adatbazis1";
$kapcsolat=mysql_connect("localhost","$felhasznalo","$jelszo");
mysql_select_db('adatbazis1');
$query = 'SELECT * FROM tartomanyok';
$result = mysql_query($query) or die('Query failed: ' . mysql_error());
$parancs="insert into tartomanyok (tartomany,nem,email)
values ('123xyz.com','F','dfc##kukac##dfg.hu')";
mysql_close( $kapcsolat )
?>
 

text input mezőben összeg tagolt megjelenítése

Fedor · 2006. Jan. 4. (Sze), 13.47
Sziasztok!

Kedvenc megrendelőm előállt egy olyan kéréssel, hogy egy input mezőben, ahova egy Ft összeget kell beírni, már beírás közben tagolva jelenjen meg, tehát pl. így: 1.584.744, mondván, hogy áttekinthetőbb az űrlapot kitöltő számára. Lehetséges ez egyáltalán? Ráadásul, hogy csavarjak még egyet rajta, jó lenne ha az űrlap elküldésekor ez ennek ellenére tagolás nélkül menne tovább, mert számként tárolnám le az adatbázisban (műveleteket kell vele később végeznem), bár ezt utóbbit még lehet, hogy meg tudom oldani php-vel, ha egyszerűbb megoldás nincs.

Előre is köszi a tippeket, ha van rá megoldás, vagy a megrendelőm felé továbbítható megerősítést, ha nincs.
 

Page not found hiba az UW-n!

Sipi · 2006. Jan. 4. (Sze), 10.57
Múlt héten éppen a tinyMCE modult rakosgattam fel a blogomra (http://sipiblog.uw.hu/), amikor a /database/database.mysql file futtatása után előjött ez a hiba. Nem hiszem egyébként, hogy két tábla létrehozása okozta volna a hibát, csak éppen akkor jött elő. Be akartam kapcsolni a modult az admin felületen és már ezt a hibát kaptam. Érdekes, hogy a fejléc és a lábléc megvan, még a hátteret is betölti, tehát a beállításokat (smink, blog neve, stb) kiolvassa a megfelelő táblából, csak a tartalom nincs meg! Megnéztem a MySQL szerver beállításomat az UW admin oldalán és nincs semmi változás, az összes táblám megvan, bár a tartalmukat nem ellenőriztem (nem is tudom mit és hol kellene keresni...:( . Az FTP-t is ellenőriztem, minden file megvan, file és MySQL tárhelyem is van elegendő. A /sites/default/settings.php file-t is ellenőriztem és az is rendben van, a jelszót úgy tudtam ellenőrizni, hogy beléptem vele az UW phpmyadmin-ra. Nézegettem a watchdog táblát, szegény olvasóim csak jönnének az oldalamra, de nem tudnak, mind ezt a hibát kapja...
Az Ultraweb-bel van baj?
Kérem segítsetek, nagyon fontos lenne!