ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2003 - Fórum téma

november 19

Base64 kódolt azonosító header-ben

glrobert · 2003. Nov. 19. (Sze), 13.48
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni, mert elakadtam egy script írsa közben.
A problémám, hogy külső URL-t akarok meghívni a saját PHP programomon belül (pl.: include()-al), de a külső program elérésének feltétel, hogy a megadott felhasználó nevet és jelszót base64_encode()-al kódolva egy header kiegészítéssel elküldjem azonosítás gyanánt. Én ezt a program elejére beillesztett header("Authorization: Basic kódoltstring"); sorral oldottam meg, de nem működik. Mi lehet a gond?
Köszi előre is!
 

november 13

Telepítés

halacska · 2003. Nov. 13. (Cs), 17.03
Telepítéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.Windows XP-re feltettem az Apache szervert, php4-et és a MySql-t. A gondom az, hogy nem tudom, hogyan kell konfigurálni, hogy elkezdhessem a programozást. Előre is köszi a segítséget.
 

november 11

Könyek, leírások a PHP és Dreamweaver MX kettősről?

jupiter · 2003. Nov. 11. (K), 17.31
Valami jó magyarnyelvű kiadvány, jegyzet érdekelne ami a PHP használatát taglalja dreamweaver MX-ben. A "...alapoktól a dinamikus tartalomig" c.-t ismerem. Köszi: Jupiter
 

november 8

Pls help me!

Bacso · 2003. Nov. 8. (Szo), 20.40
Van egy kis problémám a PHP-vel.
Mikor valamit elrontok és letesztelem, akkor rendesen kiírja a hibát és nem megy. De ha ezt kijavítom, akkor ugyanúgy jelzi a hibát, de ha Frissítek továbbenged. És ez már az idegeimre megy. :( Kérlek írjátok le mi lehet a probléma. Talán a php.ini-ben kell vmit átírni?
 

november 4

HELP!!! Újratöltödö oldal !!!

farkinca · 2003. Nov. 4. (K), 01.27
Sziasztok! WinXp, MySql, Apache, Php 4.3.3 a konfigom, a problémám pedig az hogy amikor egy popup ablakba generálok egy pdf dokumentumot és azt elmentem egy fájlba, akkor 2 fájl jön létre az egy helyett, noha nem töltetem újra az oldalt. Van valakinek fogalma arról, hogy miröl van szó, mert ez már kezd megörjíteni ! :mad: :mad: Köszi a segítséget ! Farkinca :(
 

november 1

Smarty telepítése Windows alá

bigi · 2003. Nov. 1. (Szo), 20.21
Sziasztok!

Szeretném telepíteni a Smartyt WindowsXP alá, ez van otthon, de telepítési leírást csak Linuxhoz találtam, tudnátok segíteni benne?
Elég kezdő vagyok, mint látszik :)