ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2015 - Fórum téma

április 17

PHP oktató könyv (sürgős!)

Kubi · 2015. Ápr. 17. (P), 08.17
Sziasztok!

Egyik barátomnak szülinapjára szeretnék egy php oktató könyvet (kezdő szint), hétvégén lesz a szülinapja, sajnos most derült csak ki, hogy érdekli a téma.

A "Tanuljuk meg a PHP5 programozási nyelvet 24 óra alatt" könyv már régi (bár szerintem az még nem lenne baj, kezdő szintre) és nem is kapható, tudtok ajánlani valami mást helyette, amit a mai nap, vagy szombaton meg tudnék venni neki?

Megnézem majd ez a könyv mit tud: PHP, MySQL, JavaScript & HTML5, hátha, de nem bízok benne, esetleg tapasztalat?
 

április 15

Szerintetek responsive webdesignt hogyan érdemes implementálni?

inf · 2015. Ápr. 15. (Sze), 05.40
Szerintetek responsive webdesignt hogyan érdemes implementálni?

Néztem, hogy vannak css framework-ök, gondolom ezen kívül lehet js-el, meg kézzel tákolt css, js kombóval is, amit nyilván senki se szeretne, aki van annyira lusta, mint én. Melyik a legjobb rendszer, mik a tapasztalatok?
 

április 15

miért nem küldiel a képet?

atas78 · 2015. Ápr. 14. (K), 22.10
[colorer=php]<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
<title>Untitled Document</title>
<style type="text/css">
<!--
.style1 {font-weight: bold}
.style2 {
font-style: italic;
color: #FF6600;
font-weight: bold;
font-size: 20px;
}
body {
background-color: #000000;
}
.style5 {color: #FFFFFF; font-style: italic; font-weight: bold; font-size: 18px; font-family: Georgia, "Times New Roman", Times, serif; }
.style6 {color: #FFFFFF}
-->
</style>
</head>

<body>

<form action="email.php" method="post" enctype="multipart/form-data" name="form1" id="form1">
<div id="Layer1">
<div>
<div align="left">
<p class="style2">Recept beküldés! </p>
<p class="style5">Neve:</p>
<label>
<input value="" name="felado" type="text" size="40" />
</label>
<p class="style5">E-mail címe: </p>
<p>
<label>
<input value="" name="fcim" type="text" size="40" />
</label>
</p>
<p class="style5">Recept neve:</p>
<p>
<label>
<span class="style5">
<input value="" name="receptneve" type="text" size="40" />
</span></label>
</p>
<p class="style5">Válasszon kategóriát:</p>
<p>
<label>
<select name="kategoria">
<option>1</option>
<option>2</option>
</select>
</label>
</p>
<p class="style5">Válasszon alkategóriát:</p>
<p>
<label>
<select name="alkategoria">
<option>1</option>
<option>2</option>
</select>
</label>
<p>
<label for="fajl"><span class="style6">Kép feltöltése:</span></label>
<input type="file" name="fajl" id="fajl">
<br>
<br>
<br>
</p>

április 9

Torrent (utorrent) program biztonságos?

Kérésre törölve 18. · 2015. Ápr. 9. (Cs), 21.40
Üdv!


Próbáltam választ kapni erre a neten, de akárhogy keresek, vagy senkit se érdekel, vagy nem tudom.

Azt szeretném tudni, hogy pl. a utorent programmal ha letöltök valamit, ugye a program azt fel is tölti, hogy én és hozzájáruljak mások letöltéséhez.

Na de a program nem csinálja esetleg titokban, hogy az adott mappában lévő privát file-jaimat elkezdi feltölteni a szerverre, vagy a gépemről bárhonnan?

Azaz mennyire fér hozzá a számítógépemhez a torrentezés?
 

április 6

MS SQL trn MySQL-be

rrd · 2015. Ápr. 6. (H), 13.49
Hello!

Kaptam egy MS SQL adatbázis mentést trn formátumban. Ezt kéne nekem
MySQL-be migrálnom. Van valakinek erre ötlete, tapasztalata?
 

április 5

Apache szerver telepített modul hiánya

Phophilius · 2015. Ápr. 4. (Szo), 22.00
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Nem tudom miért van az, hogy a weboldalam kettő különböző ingyenes szerveren is tökéletesen fut, de a dotroll-nál bérelt fizetős szerveren pedig nem az igazi.

Konkréten az a problémám, hogy weblapon a főmenü az js-ben van írva. Ezzel idáig nincs is semmi gond ez mind 3 szerveren tökéletesen működik. Viszont, az egyik menüponthoz tartozik egy pop-up menü rész is.
Ez viszont a dotroll szerveren nem akar sehogy előjönni, míg az atw (ingyenes) és a byethost17.com (ingyenes) szerverén is tökéletesen működik.

Szóval 99.9 % hogy a script jól van megírva.

Itt megtudjátok nézni: Az írásaink menüpontnál van a bibi
http://www.onfejleszto.atw.hu/ <- itt működik
http://www.onfejleszto.com/ <- itt meg nem

Nem nagyon értek hozzá, de:
Személy szerint én arra gyanakszom, hogy esetleg valamelyik Apache modul nincs aktiválva a dotroll szerveren...

Ha esetleg valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném. Illetve ha ez a probléma Cpanel-en keresztül orvosolható, akkor mit és hol kéne beállítani?

Előre is köszi a segítséget!
 

Online fogyasztói magatartás

GeLoIBS · 2015. Ápr. 4. (Szo), 20.29
Üdv,

az alábbi rövid online kérdőív kitöltésére szeretném kérni a T. Fórumtársakat, többek között egy leendő Amazon.hu témájáról is szó esik benne. Egy IBS-es szakdolgozathoz kapcsolódik, mely az eCommerce témáját dolgozza fel. Kérem, hogy aki kitöltötte, posztoljon ide a topicba egy "Kitöltve" tartalmú sort.

http://bit.ly/1y6nc43

Előre is köszönök minden kitöltést, nélkülük a szakdolgozat mit sem érne!
 

[MySQL] Oldalletöltések és csoportosítás

sandrosdj · 2015. Ápr. 4. (Szo), 09.21
Üdv!

Ezzel a lekéréssel itt megkapom órákra / napokra ... lebontva, hogy hány oldalletöltés történt. Azt vártam, hogy csak az egyszeri oldalletöltéseket számolja (count(loadIp)), de nem.

$starttime/end: unix idő
$divide: a start és end között ennyi másodperces időközök
$items: start/end között ennyi elem legyen maximum /nem releváns/
loadIp (int): IP azonosító
SELECT COUNT(loadIp) AS loads, loadTime AS whenhappened FROM loads WHERE loadTime BETWEEN $starttime AND $endtime GROUP BY loadTime DIV $divide ORDER BY loadTime ASC LIMIT $items
Felvetődött a lehetséges megoldás, miszerint még loadIp szerint is csoportosítani kéne, de ha ezt teszem, akkor az adott intervallumon (start/end) belül maximum 1x szerepel, ez pedig nem jó.

Tehát: egy adott időintervallumban akarom megtudni oldalletöltésekből, hány egyedi látogató volt óránként, naponta, stb.

Milyen ötleteitek vannak, hogyan lehetne megoldani, hogy csak az egyedi látogatók számát tartalmazza a `loads`?

/Ha valami extrém alap dolgot néztem be, elnézést. :)/
 

április 4

Magyar commit üzenetek formája

Udi · 2015. Ápr. 3. (P), 22.19
Elgondolkoztam rajta, hogy a magyar nyelvű megrendelők projektjeiben magyar nyelven írnám a saját commit üzeneteimet, hogy a git logból egyszerű kiadási megjegyzést tudjak generálni nekik.

Van-e valami bevett forma, ami alapján az angolhoz hasonló tömör formában meg lehet írni az első összegző sort? Pl.:
  • Fix bug #123
  • Add feature x, y, z
  • Delete obsolete x, y, z
 

WP Woocommerce Budapest Bank (FirstData HU) bővítmény

orionstar · 2015. Ápr. 3. (P), 08.54
Hello!

Van valakinek esetleg készen Woocommerce-hez Budapest Bank / First Data (HU) payment gateway megoldása, amit megosztana? Természetesen kompenzációért cserébe!

Üdv.:
orionstar