ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2015 - Fórum téma

április 2

Mysql szerkezet

iddqd · 2015. Ápr. 2. (Cs), 17.35
Sziasztok, segítségre lenne szükségem.

Rendszer: PHP / Codeigniter + Mysql

A jelenlegi meglévő szerkezet:
Adva vannak elemek, kategóriák szerint csoportosítva - 10 különböző - és így listázva az adott oldalon. Ezek közül van olyan kategória, ami további alkategóriákra oszlik. Az alkategóriáknak több csoportjuk van és 1 elem több csoportba is tartozhat. Jelenleg az összes alkategória és hozzá tartozó elem 1 táblában van tárolva. Pl.: Szállások kat. : típusa ( Hotel *** ) + jellege ( wellness ). Többféle típus és jelleg van, 1 szállás rendelkezik 1 típussal és akár több jelleggel. Ez mind 1 táblában van, mint alkategória tábla: alkategoria_neve | elem_id.

Feladat: Szeretnék szűrhetővé tenni alkategóriák alapján a lekérdezett listát.
Értelemszerűen több típus és jelleg lehet egyszerre a feltétel, így azt gondolom ezzel a felállással ez nem megoldható.

Az én megoldásom az lenne eddig:
Mivel a különböző kategóriák különböző alkategóriákkal rendelkeznek, vagy egyel sem, így az hogy kibővítem a táblát több oszloppal ( szállás típusa, jellege, stb ) szerintem nem jó megoldás, mivel sok üres cella maradna.

Amire gondoltam az az, hogy minden alkategóriának létrehozok egy külön táblát ( ez jelenleg kb 6 db ) pl: szállás típusa tábla: típus | elem
Így megoldható, hogy megkapjam a keresett alkategóriák halmazát ( hotel** + hotel*** / wellness ) és nem lesznek redundáns tábláim se. Könnyen bővíthető.
Viszont egy komplett lekérdezésben így akár lehet 6 JOIN is!

Ez mennyire lenne problémás?
Mi a véleményetek erről a megoldásról? Van más lehetőség is amire nem gondolok?

Előre is köszönök minden tanácsot és tippet!

Üdv!
 

március 31

webszerver win2008-ra

Nigi · 2015. Már. 31. (K), 21.53
Sziasztok,

a segitsegeteket kernem a kovetkezohoz:
Adott egy eleg modern 2x6Xeon, 48GB RAM, 4xSSD, win2008std szerver, savszelesseg: 10TB;
erre kene stabil, gyors webszerver+php+mysql;
lekerdezesek szama (kivulrol): kezdetben 4000-8000 / sec, kesobb 40-80000/sec; a lekerdezett/elkuldott adatok picik, legtobbszor nehany bajt, ritkan nehany kilobajt;
a futo alkalmazasok kritikusak, nem toleralt a visszautasitas, kesleltetes stb, az a par bajt "azonnal" kell.

Hogy erdemes ezt kivitelezni? Gondolom egy xampp/wamp nem a legjobb erre.
Erdemes tobb virtualis gepre osztani a terhelest, vagy az uj webszerverek mar masszivan parhuzamositottak?

Elore is koszonom a valaszokat.
 

március 28

Nem szokványos memória limit túllépés

gabesz666 · 2015. Már. 28. (Szo), 10.16
Sziasztok!

Kezdeném a hibaüzenettel:

FatalErrorException in Unknown line 0: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 139684812116568 bytes)

in Unknown line 0 at
HandleExceptions>fatalExceptionFromError(array('type' => '1', 'message' => 'Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 139684812116568 bytes)', 'file' => 'Unknown', 'line' => '0')) in HandleExceptions.php line 116
at HandleExceptions->handleShutdown()
Tehát ha jól számolok, akkor 127 TB-ot próbál allokálni, amit picit indokolatlannak érzek. :) A rendszer Laravel 5 alapokon nyugszik, annyi bonyodalom van, hogy nem egy, de egyből két adatbázisból jönnek az adatok: egy MySQL, illetve egy MS SQL Server. Érdekes módon a hiba eltűnik egy pár xhr kérés után (amikben természetesen van db lekérdezés is). Én a MySQL-re gyanakszom, mert a bejelentkezés után egyből jelentkezik a hiba, ahol még az sql server-től nem kérek le semmit. De persze nem zárható ki semmi.

Találkozott már valaki ilyennel?

Ja, és amit próbáltam már némi guglizás után: mysql driver cseréje mysqlnd-re.
 

Ezzel mit tudok kezdeni?

atas78 · 2015. Már. 28. (Szo), 01.54
Sziasztok!
tudja valaki hogy ezzel mit tudok kezdeni?
Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at C:\xampp\htdocs\index.php:269) in C:\xampp\htdocs\index.php on line 27
Köszi előre is!
 

március 26

Véleményt kérek a weboldalamról

Radon · 2015. Már. 26. (Cs), 11.28
Sziasztok! Tavaly már kértem egy véleményt a weboldalamról, de akkor még félkész volt, mostanra befejeztem, teljesen más lett ezért újból szeretném, ha ránéznétek.
Egy közösségi oldalt készítettem, az eszközöm csak egy editplus volt.
Körülbelül 300 filebol áll, 1-2 phpnek 3000 sora is van.
A weboldal témája: motiválás, élménymegosztás, és hobbik alapján ismerkedés.
A lényege, hogy ha egy túrán/vizsgán/sportteljesítményen/utazáson/stb. vagy túl, akkor abból létrehozol 1 feladatot. A feladathoz csatlakozol és leírod élményeidet.

Itt a weboldal
 

március 25

ez az oldal nem biztonságos

atas78 · 2015. Már. 25. (Sze), 19.13
Sziasztok!
Az oldal amit készítek minden böngészőben ez a hibaüzenetet dobjaki.
Kérdésem az lenne miért kapom ezt az üzenetet?
És hogy mit tudok ellene tenni?
Miként hitelesíthetem?
 

március 18

Videószerkesztés

csla · 2015. Már. 18. (Sze), 10.51
Sziasztok!

Kérlek, ajánljatok nekem olyan programot (elsősorban ingyenes, egyszerűen kezelhető kéne, mert gyorsan és - pillanatnyilag - egyszeri alkalomra kell, de minden megoldás érdekel), amivel megoldható, hogy egy videóra "rátegyek" egy vagy több képet (vízjel, vagy inkább kép-a-képben szerűen), általam meghatározott pozícióba, időponttól és időtartamig.

Köszönöm szépen.
 

március 17

xampp elérése wifi nélkül

Sandy72 · 2015. Már. 17. (K), 17.19
Sziasztok!
Van egy gép, amire telepítve van a Xampp, azon belül egy program, amit egy másik gépről is tudok kezelni, ha a wifi be van kapcsolva. Viszont előfordul olyan is, amikor nincs wifi, de kellene az elérés. Hálózati kábel (esetleg cross-kábel?) használatával, vagy milyen kapcsolatot tudtok ajánlani? A Xamppos gép Windows-Xp, a másik vagy Linuxos, vagy Xp-s.
Előre is köszönöm a válaszokat.
 

március 17

localhost

Laci_67 · 2015. Már. 16. (H), 23.27
Sziasztok.
Kéne egy két ötlet hogy miért nem fut a php a localhoston.
Feltelepítettem egy 3-as rendszert 1 HD ra külön partíciókra.
Van fent egy XP-SP3 egy WIN 7 32 és egy WIN 7 64,az indító file a win 7 64-es é.
Ha beírom a címsorba hogy localhost/index.php,akkor átugrik a localhost.com-ra.
A mysql commanddal tudom futtatni a mysql,jelszóval belép simán.
Ez a php volt eddig is a gépemen (csak egy xp-vel)és ez fut egy másikon is hibátlanul.
A Multi opp rendszer viszont úgy viselkedik hogy mindig az indított verzió meghajtó betűjelét nevezi ki C-nek.Lehet hogy ez így nem használható?
 

március 15

Sziasztok megoldás kéne!

atas78 · 2015. Már. 15. (V), 17.26