ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2015 - Fórum téma

március 15

Link csere oldalakat keresünk

Olcsonruha · 2015. Már. 15. (V), 16.13
Üdv.

Keresünk link elhelyezésére, vagy banner elhelyezésre minimum PR3-as weboldalakat ruha témában.
A link amit kihyejeznénk a [moderálva]

Köszönettel várunk minden lehetőséget
 

színuszos hullámzás

domel · 2015. Már. 15. (V), 12.43
Üdv! Régen nagy divatja volt a demo készítésnek (C64, Amiga, stb.), hogy pl egy logo vagy szöveg lebegett valamilyen girbe-görbe színuszos pályán, és ehhez voltak olyan programok, amik kiszámolták a koordinátákat, amit a programozó beemelt a kódba (az első és utolsó koordináta mindig összeért, ezért végtelenben is tudott menni a belőle készült animáció). Ki kellett választani egy színuszos (vagy mi) sablont, megadtam hogy mennyi adatból álljon, legkisebb és legnagyobb adat a hullámgörbén, és a program legenerálta azt. Na én ilyent keresek, de nem találok, pedig biztos van, csak nem tudom hogyan keressem. Sinus wave generator vagy hasonlókra ilyen villamossági témájú találatok jönnek, de igazából azt sem tudom mire keressek rá. Ezt az egyet találtam, de ez egyszerű mint az ék, és nem túl jó mert csak egy sima színuszgörbe színuszhullám generátor
Tudnátok segíteni kulcsszavakkal vagy linkekkel?
 

március 13

Dinamikus kép feltöltő form probléma

cszlak · 2015. Már. 13. (P), 09.03
Sziasztok

Csináltam egy dinamikus képfeltöltő formot. Gomb nyomásra hozzátesz még egy upload részt.
Találtam a neten egy kódot ami az éppen kiválasztott képet berakja a form megjelenítőjébe is. Mindez működik, mind addig míg dinamikusan hozzá nem rakok még egy ujabb upload részt, abba nem hajlandó lecserélni a képet.

Form rész:

 
jquery, js :


Tehát a kérdés:
Hogyan lehet megoldani, hogy a dinamikusan hozzá rakott form részben is lecserélje a képet?

Előre is köszönöm a válaszokat.
 

március 12

jQuery animate scrollTop probléma

iddqd · 2015. Már. 12. (Cs), 16.10
Sziasztok,
Egy kis segítségre lenne szükségem. Egyszerűen nem hajlandó működni a jQuery animate - scrollTop funkció Chromeban és Safariban. FF és IE hibátlanul működik!
Szívesen vennék minden tippet, ötletet, bármit amihez nyúlhatok mert nem találom a probléma okát. Js console semmi hibát nem ír.

A kód teljesen egyszerű:
( target = a cél elem ID, ellenőriztem ez biztos jó )

function goTo( target ){
  var distance = $( window ).width() > 943 ? 130 : 155;
  $( 'html, body').animate({
    scrollTop: $( target ).offset().top - distance },
   2000 );
  }
 

CSS-ben Hivatkozások módosítása

koncbacsi · 2015. Már. 12. (Cs), 14.32
Az összes hivatkozást ami egy excelből generált html odalon van és saját kereten belül nyílik, egy CSS-el hogyan tudom felülbírálni hogy uj ablakban nyíljon az összes benne lévő hivatkozás?
 

március 11

L2TP VPN

zolmaz · 2015. Már. 11. (Sze), 15.13
Üdv!

PPTP kapcsolatom szeretném leváltani L2TP-re.
A kapcsolat meg is van, az L2TP csatlakozás után viszont nem tudok pingelni, nem látom a megosztásokat.
Portforwardok beállítva (500, 4500, 1701), tűzfalban nyitva.

Van ötlete valakinek a szerver oldali beállításokat illetően?
 

március 8

Chrome kiegészítő Firefoxra

vmarci21 · 2015. Már. 8. (V), 17.04
Sziasztok,
van egy Chrome kiegészítőm (extension / Add-ons), ami bizonyos weboldalnál behív egy JavaScript fájlt így:
window.onload= function() {
url = location.href;
if(url.indexOf("http://valami.com")>-1 || url.indexOf("http://oldal.hu")>-1 [...]){
restore_options();
var s = document.createElement('script');
s.src = chrome.extension.getURL('background.js');
s.onload = function() {
 this.parentNode.removeChild(this);
};
(document.head||document.documentElement).appendChild(s);
function restore_options() {
 chrome.storage.sync.get({
 pass: ''
 }, function(items) {
 optionsUrl = chrome.extension.getURL("options.html");
[...]
});
}
}
}
Ezt akarom Firefox alatt is megcsinálni, de valamiért nem megy, semmi nem jelenik meg. Egy példa-kód alapján a chrome/content/main.js-be bemásoltam ezt, ennek elméletileg a en.wikipedia.org/wiki/Internet oldalt megnyitva le kéne futnia...
console.log('vv');
var pageWorkers = require("sdk/page-worker");
// This content script sends header titles from the page to the add-on:
var script = "console.log('AAAA'); " ;
// Create a page worker that loads Wikipedia:
pageWorkers.Page({
 contentURL: "http://en.wikipedia.org/wiki/Internet",
 contentScript: script,
 contentScriptWhen: "ready",
 onMessage: function(message) {
 console.log(message);
 }
});
De semmit nem csinál...
Hogyan lehetne megcsinálni hogy lap-megnyitáskor lefusson egy script, és ha szükséges, akkor töltse be a background.js-t??
 

március 2

Már nem a szerverről tölt

domel · 2015. Már. 2. (H), 20.06
Üdv!
Lenne egy olyan problémám ami már nagyon sokszor megszivatott, hogy programozás közben újra és újra betöltögetett weboldalam egyszer csak nem úgy működik ahogy szeretném, és nagy kepesztés után egyszer csak leesik, hogy nem is az a weboldal töltődik be amit néhány másodperce feltöltöttem ftp-n, hanem "valahonnan" egy korábbi (10-20 perce) verzió. Tehát valahova bepufferelődik a weboldalam, és onnan tölti be a browser. PHP-nél szerintem a webszerver (ez a ritkább), HTML,JavaScript-nél a böngésző a ludas. Ha az előzményeket törlöm akkor általában megjavul (nagyon kényelmetlen), de a külső *.js fájlokkal gyakran még ez sem segít. Nálatok ez hogyan működik? Operát használok tesztelésre, ha az már nem működik akkor IE, aztán Chrome, aztán mikor már az sem frissül akkor tele a hócipőm az egésszel :(
 

február 27

Postai ragszám ellenőrzése

lehjoz · 2015. Feb. 27. (P), 12.21
Sziasztok!

Reguláris kifejezést keresek postai ragszám formátumának ellenőrzéséhez.

Üdv.: lehjoz
 

Javascript HTML5 és némi matematika.

vary88 · 2015. Feb. 27. (P), 11.17
Sziasztok, a következő problémával ügyködöm. A technológia javascript és HTML5.
A célom az lenne, hogy egy adott pont köré rajzolt kör ívén egyenlő távolságra kis ellipsziseket rajzoljak. A megoldásom a következő;

-----------------------------------------------------------------------

centerX = 400;
centerY = 400;
distance = 420;
pieces = 7;


for (var i = 0; i < pieces; i++) {
var ellipse = makeSVG('ellipse', { style: 'fill:yellow', cx: centerX + distance * Math.cos(i * (360 / pieces)), cy: centerY + distance * Math.sin(i * (360 / pieces)), rx: "30", ry: "50" });
$container[0].appendChild(ellipse);
}

-----------------------------------------------------------------------

A MakeSVG második paramétere az attribútumokat várja. Bár ez most nemfontos, de azért leírom ezt is:

-----------------------------------------------------------------------
function makeSVG(tag, attrs) {
var el = document.createElementNS('http://www.w3.org/2000/svg', tag);
for (var k in attrs)
el.setAttribute(k, attrs[k]);
return el;
}

-----------------------------------------------------------------------

A problémám az, hogy ez a kód bár egyenlő távolságra igyekszik kitenni az ellipsziseket, de szembe egymással. Tehát ha a pieces = 6 akkor hármat kitesz az egyik oldalra egyenlő távolságra, meg hármat velük szembe. Én azonban azt szeretném, hogy abszolúte egyenlően legyenek elosztva a kör kerülete mentén, tehát ha a pieces = 6, akkor az ellipszisek középpontjai, és az egész kör középpontja által bezárt szög 60 fok.

Remélem érthető voltam, ha nem, akkor kérdezzetek.