ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2015 - Fórum téma

február 27

arány lekérdezése pixelben

domel · 2015. Feb. 27. (P), 00.17
Üdv! Van egy táblázatom

<table id="xakk" style="height:100px; width: 50%;"  border="1">
<tr>
<td>&nbsp;</td>
</tr>
</table>
és azt szeretném megoldani, hogy a táblázat magassága mindig egyenlő legyen a szélességgel. Vagyis akármekkora a képernyő (telefonok), mindig kocka legyen a táblázat. Ha átmásolom a szélességet a magasságra

           var h=parseInt(document.getElementById("xakk").style.width);
                          document.getElementById("xakk").style.height = h + "px";
az nem jó, mert az egyik % a másik pixel, és %-ot nem másolhatok a magasságra mert akkor meg a képernyő-magasság %-a lesz a táblázat magassága és így nem lesz kocka.
Tulajdonképpen a %-ban megadott szélességet kellene megkapnom pixelben, és ez is lenne a kérdésem, hogy ezt hogyan lehetne megoldani?

Üdv: Domel
 

február 26

Windows XP/7 file/mappa húzásának letiltása

Kérésre törölve 18. · 2015. Feb. 26. (Cs), 17.10
Üdv!

A mappa beállításoknál sem találom, a neten se, tudja valaki, hogyan lehet letiltani, hogy file-t, vagy mappát húzással lehessen áthelyezni, másolni?

Ugyanis k. idegesítő, hogy néha, ha nagyon siet az ember véletlenül ráhúz több mappát egy másikra, és utána megtalálni, hogy mi hová került... A Ctrl+Z-ben meg nem igazán bízom...
 

február 23

JS dinamikus encrypt

elek9914 · 2015. Feb. 23. (H), 11.11
Sziasztok, olyan dolgot keresnék, amivel a html által meghívott .js a meghívása pillanatában konvertálódik át valamilyen olvashatatlan formába. Eddig ezt használtam:

http://www.javascriptobfuscator.com/Javascript-Obfuscator.aspx

De ezt ugye manuálisan kell használni. Az elképzelés ez lenne:

<script src="azenszkriptem.php?v=123"></script>
kimenete a már kódolt javascript, ami szerver oldalon kódolatlan formában pihen és bármikor dekódolgatás nélkül változtathatok rajta. Milyen PHP-s megoldások léteznek erre?

Köszönöm
 

miért nem működik?

domel · 2015. Feb. 23. (H), 00.47
$fafa="hajnitelefon.jpg";
chmod($fafa, 0777);
echo "attributum:".substr(sprintf('%o', fileperms($fafa)), -4);
Futtatáskor kiírja hogy 0664, vagyis nem állította át a fájl attribútumát(TortalCommanderrel meg tudom változtatni, azt ki is írja)
Mi a hiba?
 

február 22

rewritebase / VS chrome

mahoo · 2015. Feb. 22. (V), 15.20
Az alábbi .htaccess fájllal rendelkezem.
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.(.*)$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://%1/$1 [R=301,L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule (.*) index.php [L]
</IfModule>
A RewriteBase / okoz problémát. FF oké, de Choromban elveszik a SESSION. Ha kiveszem, akkor jó a SESSION, de az aldomainek működése nem megfelel, tehát szükségem lenne rá.
Sokáig tartott míg rájöttem, hogy mi okozza a SESSION vesztést, de nem tudom, hogy hogyan hidaljam át a problémát.

Esetleg valami ötlet?
 

Mouse Event Probléma

elek9914 · 2015. Feb. 22. (V), 10.54
Sziasztok!

Kérném a segítségetek a következőben:

var MouseHold = false;

window.addEventListener("mousedown", MouseDown, false);	
window.addEventListener("mouseup", MouseUp, false);

MouseDown = function ( e ){
	
	switch (e.which) {
		case 1:
			MouseHold = true;
			Objektum.funkcio();
		break;	
	}
};

MouseUp = function ( e ){
	
	switch (e.which) {
		case 1:
			MouseHold = false;
		break;		
	}
};

Objektum.funkcio = function (){

	console.log("xd lol");
	
	if( MouseHold === true ){
	
		setTimeout( function () { Objektum.funkcio(); }, 250);
	}
}
Ugye itt az lenne a lényeg, hogy kattintáskor egyszer, lenyomva tartáskor ismétlődően futna le az Objektum.funkcio()

A valóságban azonban kattintáskor is legalább 2x fut le, pedig a MouseUp event false ra állítja a MouseHold változót. Nyomva tartáskor rendben ismétel.
 

február 19

Mysql backup

iddqd · 2015. Feb. 19. (Cs), 21.40
Sziasztok,

Az lenne a kérdésem , hogy milyen módszert, szoftvert, megoldást használjak élő mysql adatbázis backupra?

Kösz a válaszokat, üdv!
 

Firefox v.35

Kérésre törölve 18. · 2015. Feb. 19. (Cs), 18.30
Üdv!

Nem találtam a neten választ arra, miért van az, hogy ha a FF-el lementek egy oldalt, a letöltés ikonnál ugyanúgy mutatja, ha sikeres, mint amikor nem. Amikor nem sikeres, és gyanúm van rá, akkor megnézem és egy frissítő nyíl van ott, amire rá kell kattintani, hogy rendesen lementse.

Tudtok valamilyen megoldást, hogy figyelmeztessen, ha nem sikerül egy lementés?
 

JS setTimeout() object-en belül

elek9914 · 2015. Feb. 19. (Cs), 09.35
Sziasztok!

Szeretném, ha egy objektumom függvénye önmagát hívná meg bizonyos idő elteltével.
Első gondolatom ez volt:


Objektumom.valami.prototype = function (){

     ismetel : function () {

          blablablabla...
          setTimeout( function () { this.ismetel(); }, 33 );
     }

};

de ez ugye nem megy, mert a "this.ismetel()" -re nem hivatkozhatok a setTimeoutban megadott függvényben.
Még úgy sem megy hogy erre változtattam ezt a sort:

setTimeout( this.ismetel(), 33 );
Ezzel meg az a baj, hogy egyáltalán nem várja meg a 33 ms-t, hanem azonnal lefuttatja a this.ismetel() -t. Ha 5000 ms-t adok meg időzítésnek akkor is azonnal hívja meg.

Hogyan lehetne ezt megoldani?
Üdv: Elek
 

február 15

Szerintetek ez mi

domel · 2015. Feb. 15. (V), 01.28
Szerintetek ez miből van? javascript demo
Három napja próbálok rájönni, de csak annyit tudok hogy négy egymás mellé rakott téglalap forog, még ha ez sok-száznak tűnik is. Még abban sem vagyok biztos, hogy a drawImage-be betölt-e kívülről képet, de az biztos, hogy a tartalmát a Timer ciklusban nem változtatja. Ami viszont érdekes, hogy a telefonjaim is vígan megbírkóznak vele, vagyis egyáltalán nem számítás-igényes a megjelenés, mégha elsőre annak is tűnik