ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 28, 2013 - Fórum téma

session, SID

F · 2013. Nov. 28. (Cs), 22.38
Sziasztok!

Ha jól emlékszem, akkor a session folytatásakor a hívó lapról át kell adni a session id t ?SID=valami formában.

Ez igy van?

Üdv : laci
 

Symfony2 Ceritifcation

gabesz666 · 2013. Nov. 28. (Cs), 12.14
Sziasztok!

Elkezdtem ismerkedni a Symfony2 frameworkel nemrég és rábukkantam az oldalukon erre a lehetőségre. Vagyis le lehet tenni egy vizsgát és ha sikerül certified developer leszel. Mivel nagyon megtetszett a framework felépítése és használhatósága, ezért gondolkodóba estem, hogy megkéne tanulni rendesen és ha már ez sikerült, akkor akár bele lehetne vágni a vizsgába is. A legelső kérdésem tehát ez volna: szerintetek érdemes belevetni magam a tanulásba és letenni egy ilyen vizsgát? Én úgy látom, hogy Magyarországon még mindig sok helyen jóval egyszerűbb meggyőzni a HR-eseket, ügyfeleket, cégvezetőket, stb. egy papírral, mint ha csak odaállsz és elmondod, hogy neked több éves tapasztalatod van valamivel (esetleg mutatsz referenciát és le is tesztelnek). És ha igen a válasz, akkor a következő kérdés, hogy ennek hogyan álljak neki? Az jutott eszembe, hogy végigveszem a dokumentációt és gyakorlásképpen felépítek a frameworkel egy dummy alkalmazást. Ehhez még utána végigvenném a cookbookot is. Vajon ennyi elegendő lehet a vizsgához?
 

Yed graph editor beállítás

inf · 2013. Nov. 28. (Cs), 08.16
Sikerült már valakinek használható beállítást elérnie a yed graph editorban?

Nálam az auto layout gyakorlatilag használhatatlan, egyedül az edge routing ami úgy, ahogy működik, ott is kézzel kell rendezni a labeleket, hogy valahogy kinézzen... Kb 100 csomópont van a gráfomban több csoportban, mit javasoltok a főbelövésen kívül? :D