ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2010 - Fórum téma

szeptember 17

Névtér probléma !

whiteman0524 · 2010. Szep. 17. (P), 21.20
Sziasztok !

Eddig nem használtam a névteret de most egy kis kód csoportosítás szempontjából jól jönne. Nem egy túl bonyolult dolog ahogy láttam, de a biztonság kedvéért elolvastam a neten vagy öt tutorialt is, kezdve a php.net-en található leírásokkal. Szóval a problémám az, hogy egyszerűen nem működik a dolog. Egyébként a legfrissebb XAMPP-al (PHP 5.3.1) próbáltam és Symfony 1.4.6-ot használok de ez utóbbi gondolom lényegtelen. Hiába csinálok egy nevter.php-t :

<?php
  namespace Nevter;
  function valami(){}


...meg egy Test.php-t :

<?php
  \Nevter\valami();


... Fatal error-t kapok, hogy "Call to undefined function Nevter\valami()". Nem véletlenül hagytam le a Test.php-ból az include, meg a reqire_once részt mert ugye Simfony-ban automatikusan importálódnak a fájlok.

Egyébként próbáltam a use Nevter as Ujnev; kombinációt is, de itt meg olyan hibákat kapok, hogy "syntax error, unexpected T_USE" és társai... Úgyhogy passzlom a dolgot, a segítséget meg előre is köszönöm.
 

Error: c00ce56e IE - Ajax, Php

Kalo · 2010. Szep. 17. (P), 16.41
Sziasztok!

Rengeteget olvastam és kerestem a neten de nem jutottam elörébb a problémámal!

Szóval van az oldalnak amin dolgozok egy regisztrációt aktiváló része, ahol meg kell adni a lakhelyet is. Ezt szeretném úgy megoldani hogy egy select elemben benne vannak a megyék és ha választ egy megyét akkor az alatta lévö select elemben már csak az adott megyéhez tartozó települések lennének. Nos az oldalon lightboxos fénykép galéria van így prototype-al próbálkoztam!

<script type="text/javascript">
function dynamic_select_city() {
var sId = document.getElementById("megyeId").value;
var oOptions = {
method: "GET",
parameters: "id=" + sId
};
var oRequest = new Ajax.Updater("varosok", "files/city.php", oOptions);
}
</script>

<select name="megye" id="megyeId" onChange="dynamic_select_city()" style="width:180px">
<option value="0">Válassz!</option>
<?php
$megyek = @mysql_query('SELECT * FROM megyek');
while ($egy_sor = @mysql_fetch_array($megyek)) {
print('<option value="'.$egy_sor['MegyeID'].'">'.$egy_sor['MegyeNev'].'</option>');
}
?>
</select>
<select name="varos" id="varosok" style="width:180px">
<option value="0">Válassz megyét...</option>
</select>

A city.php tartalma:
<?php
header('Content-Type', 'text/html; charset=UTF-8');
$kapcsolat = @mysql_connect('localhost', 'xxx', 'xxx');
if ($kapcsolat) {
@mysql_select_db('xxx');
if (array_key_exists('id', $_GET)) {
if ($_GET['id'] == 0) {
print('<option value="0">Válassz megyét...</option>');
}
else {
$varosok = @mysql_query('SELECT * FROM varosok WHERE MegyeID = \''.$_GET['id'].'\'');
print('<option value="0">Válassz!</option>');
while ($egy_sor = @mysql_fetch_array($varosok)) {
print('<option value="'.$egy_sor['VarosID'].'">'.$egy_sor['VarosNev'].'</option>');
}
}
}
}
?>


Nos FF, Opera és Chorme alatt kifogástalanul müködik!

Flash oldal kezdőoldalának beállitása SWFAddress segitségével

troy1979 · 2010. Szep. 17. (P), 15.32
Sziasztok

Van 1 SWFAddress-t használó flash oldalunk aminek a kezdőoldalát szeretnénk megváltoztatni /megadni az swfaddress javascript részének a segitségével

vagyis azt szeretnénk, hogy a www.mydomain.com helyett a www.mydomain.com/#valami oldal jelenjen meg elsőnek ( hasonlóan, ahhoz ahogy drupal-ban is meg lehet adni , hogy melyik oldal legyen a kezdőoldal)

A flash file forrás-file-jához sajnos nem férünk hozzá, ezért a swfaddress javascript részével kell próbálkoznunk

A dokumentációt tanulmányozva találtunk is megfelelő javascript metódust

<script type="text/javascript">
  SWFAddress.setValue("valami");
</script>


Ezzel csak a az a gond, hogy nem a www.mydomain.com/#valami oldal töltödik be, hanem mindenáron a www.mydomain.com/#/valami oldalt akarja betölteni

Mi lehet a probléma ? Hol a hiba? Miért nem müködik úgy ahogy szeretnénk?

Hogyan tudnánk swfaddress-el, vagy annnélkül de megoldani a problémát?

Előre is köszi a segitséget
 

szeptember 16

CSS bejegyzesek ellenorzese

carstepPCE · 2010. Szep. 16. (Cs), 12.38
Hali,


Most eppen nincs lehetosegem letesztelni ezert teoretikus kerdeseim lennenek.

van egy iframe-ben torteno szolgaltatas. Annak egyik feltetele lenne bizonyos CSS informaciok letezese a szulo oldalban. Javascript segitsegevel le tudom e kerdezni a CSS bejegyzesek letezeset, abban az esetben ha adott a CSS file eleresi utja?

ar cssLink = document.createElement("link") 
cssLink.href = "style.css"; 
cssLink .rel = "stylesheet"; 
cssLink .type = "text/css"; 
frames['frame1'].document.body.appendChild(cssLink);
Ugyanitt esetleg masik megoldaskent, amennyiben a fenti lehetoseg nem adott, akkor van e arra lehetoseg, hogy alapbeallitasokat hasznaljak - mondjuk egyik CSS fajl feluliraja a masikat, es ilyenkor a CSS fajlok beillesztesenek sorrendje szamit e?

Udv
Sanyi

UI.: elnezest, ha pongyolan fogalmaztam epp meetingen vagyok :)
 

szeptember 15

Virtuális gépekkel webszerverek kialakítása.

donmortis · 2010. Szep. 15. (Sze), 20.51
Üdv mindenkinek. Megpróbálok jól és pontosan kérdezni, hogy másnak is hasznos legyen.
5 napja keresgélek :S

Kéretik nem megjegyzéseket tenni, hogy xp nem erre van meg használj ezt, azt, amazt linux-al… Megvan az oka mindennek. Megértésetek köszönöm.

Következő a szitu.

Van egy gép, amire egy Windows XP Pro Sp3 van telepítve.
Ez egy webszerver lesz. Jelenleg 2 virtuális gép van telepítve, virtualbox-al. (később még 2 lesz) Ha elindítom a gépeket, az egyiken fut egy komplett szervereszköz, a másikon meg egy lampp. (mind a kettő ubuntu-val van ellátva) Egyik mondjuk megkapja a 192.168.1.2 másik meg a 192.168.1.3-as ip címet.

Problémám a következő:
Hogy tudom úgy elérni mondjuk a lampp mappáját, hogy nem portolással irányítok.
Mert ugye meglehet úgy oldani, hogy ha valami a 81-es porton jön. Valami.hu akkor bemenjen a 192.168.1.3/valami/valami mappába. De ez nekem nem jó.

Vagyis ha veszek egy domain-t akkor a 80.80.80.80-as ip címen amit a szerverhoteltől kapok, továbbirányítsa a valami.hu címet a 192.168.1.3/valami mappába. Vagyis a szerver egyből berkaja őt a kívánt helyre.

Sokat olvastam a témában de ködös. Vagy Apache virtual hostal lehet elvileg megoldani, vagy DNS-el azon belül is címkeresési zónákkal vagy (reverse lookup zone) de lehet hogy a kettő ugyanaz?

Tehát erre akkor most mia megfelelő megoldás?

Előre is köszönöm.
 

CodeIgniter CSS

csabessz47 · 2010. Szep. 15. (Sze), 16.18
Sziasztok!

Még csak most ismerkedek a CodeIgniter rendszerrel, de már tetszik.
A gond csak az, hogy öööö nem értek pár dolgot :D

Először is:
CSS-t szeretnék linkelni. Javasolták az angol fórumon, hogy használjam a Carabiner-t. Ami szép is meg jó is meg van nagyonjó leírása.
http://codeigniter.com/wiki/Carabiner/

A controllerbe a konstruktorba beraktam:
$carabiner_config = array(
'script_dir' => 'assets/scripts/',
'style_dir' => 'css/',
'cache_dir' => 'assets/cache/',
'base_uri' => base_url(),
'combine' => TRUE,
'dev' => FALSE
);
$this->carabiner->config($carabiner_config);
$this->carabiner->css('css/style.css');

Első gond: nem találja a fájlt. Pedig a wiki szerint az index.php-től kell írni az útvonalat, és az én css fájlom a 'system' mappa melletti css mappában van.
Második gond: $this->carabiner->display('css');

Na ezt ugyan hol, mikor, hogy kell használni?
 

kereső

bence04 · 2010. Szep. 15. (Sze), 16.05
sziasztok
tudom hogy volt ez a kérdés de nem találta olyan válaszokat ami nekem jó lenne az lenne a kérdésem hogy lehet csinálni egy keresőt html weblapra?
- főleg videók lennének hozzá kisebb leírások ezek között kéne keresni.
- videók adatbázisba lennének egyedi id-vel (nem tudom mennyire fontos)
- hasonló kéne mint például a youtube keresője (google egyéni kereső kilőve)

kérlek titeket ha tudtok kódot mutatni vagy valami weboldal ahol le van írva osszátok meg :)
Bence
 

szeptember 12

jqery div kezelés

thelol · 2010. Szep. 12. (V), 14.32
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy frame-t szeretnék div-el kiváltani. Az index.php hívja meg az osztályokat, illetve config változókat tartalmazó php fileokat. A gond az, hogy mikor a $().load() utasítással meghívom a php file-t, akkor az nem kapja meg se a config változókat, se a classokat. Hogy lehetne megoldani, hogy csak a div frissüljön, de az adatokat is átvegye?
 

.htaccess RewriteRule, de hogyan

newyorkerboy · 2010. Szep. 12. (V), 10.07
Üdv!
A következőt szeretném megvalósítani:
Van egy könyvtár-struktúrám, valahogy úgy, hogy a főmappán belül egy mappában vannak a PHP és JS fájlok, egy másikban a képek, és ezekre a PHP-kban ../-el hivatkozok.
A scriptek is a ../ eléréssel működnek, elég macerás lenne átírni mindenhol.
A konkrét probléma tulajdonképpen az lenne, hogy jelenleg www.tárhely.hu/layout címen tudom elérni az oldalt, ezen a mappán kívül, de azonos szinten vannak mappákban a szükséges fájlok, és nyilván nem tudom egy szinttel feljebb tenni a többi mappát, hogy megmaradjanak a működő hivatkozások, mert az már a public_html mappán kívül lenne.

.htaccess segítségével megoldható-e az, hogy tulajdonképpen minden www.tárhely.hu/valami-t www.tárhely.hu/layout/valami-nek értelmezzen? (Keresőbarát URL-t használok.)

Remélem, nem túl könnyű kérdés, én a .htaccess-el még eléggé hadilábon állok.
Köszönöm a segítséget előre is!
 

szeptember 11

Java(Script) base64 decode

Ustak · 2010. Szep. 11. (Szo), 09.41
Üdv mindenkinek,

Van egy fejlesztés alatt álló GWT alkalmazás, mely egy natív java alkalmazásból base64 enkódolt xml-t fogad (vágólapról), azt dekódolja, és az xml utasításainak megfelelően működik. Már fél éve elég szépen működik ez a szisztéma, ám most találkoztam ezzel a sorral (a kódolatlan xml-ben):

<input a0="B" a1="360.0° / n" a2="A"/>

Ez, ha minden rendben van, a base64 stringből visszatérve így kell hogy kinézzen:

<input a0="B" a1="360.0 * ° / n" a2="A"/>
(az eclipseben is így néz ki, valamint ez a base64decode dekódoló is jól adja vissza (valami szerveroldali nyelv, nyilván php).

Ám, az én általam használt GWT-s java osztály gwt-base64 mely egyéb esetekben nagyon jól működik, ezt adja vissza:

<input a0="B" a1="360.0 * ° / n" a2="A"/>
Ami bizony hibás, és az elcipse ráadásul még krikszkrakszosabb megjelenítést ad vissza, lényeg, hogy a kód így nem működik (az a1 tulajdonság még tovább van parse-lve).

Azt látom, hogy a dolog megoldható, mert a fenti linken jó megoldást kapok. Én szeretném ezt valahogy javascriptben (vagy GWT compatibilis java-ban) megoldani, tehát mindenképpen a kliens oldalon maradva. Próbáltam az apache codec package-t, ami GWT compatibils java, de az is hasonló hibát produkált. Mivel a projekt nagy volumenű, nem számít ha nekem kell megírnom, vagy esetleg létező javascript megoldást használnom, de segítségeteket kérném, hogy akinek van tapasztalata ebben, adjon ötletet a google-n kívül merre induljak el (mi lehet a hiba forrása).
Akár egy alapos base64 irodalmon is átrágom magam, ha ezen múlik :-)

Nagyon köszönöm,
Gábor