ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 21, 2010 - Fórum téma

TinyMce file upload, majd adatküldés a szerkesztőnek

PHPprogramozo · 2010. Jan. 21. (Cs), 15.44
Sziasztok!

Lenne egy problemem a tinymce szerkesztővel. Csináltam hozzá egy saját filemanager kiegészítést, de ott akadtam el, hogy a kiválasztott filet, hogy lehet visszairatni a tinymce file mezőjébe?! MOst a filemanager rendesen műxik, megnyílik új ablakban ahogy kell, ha ráklikkelek a tinymce editorban a tallózásra. Megkapom a szövegmező id számát is ahová vissza kéne írni a file url címét, de egyszerűen nem érem el sehogy javascript jquery segítségével. Már mindent próbáltam, de nyilván én vagyok a béna.. :S
Már egy napom ráment, remélem valaki tud segíteni.

Láttam, hogy az editor egy iframe-ban van benne, valszínüleg ezért nem érem el csak simán így: $('opener.#src') mert ugye nem az openeren belül, hanem annak egy iframe elemén belül van az src elem.

Hogy lehetne visszaírni ezt az adatot? Hogy találom meg az iframe src elemét?

Pls help

Előre is köszi
 

rewrite optimalizálás

Don Oden · 2010. Jan. 21. (Cs), 15.33
Sziasztok!
Írtam egy .htaccess fájlt ami működik ugyan, de nem makulátlan.
A RegEx és a mod rewite rerén nagyon kezdő vagyok, ugyanis kb 1 hete foglalkozok vele :)

A kód következőképp néz ki:
<IfModule mod_rewrite.c>

    DirectoryIndex index.php
    Options +FollowSymLinks
    RewriteEngine on
   
   
    RewriteCond $1 !^(index\.php|images|css|js|robots\.txt|favicon\.ico)
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteRule ^(.*)/(.*)$ $1\.php?$2 [L]
   
    RewriteCond $2 !^(index\.php|images|css|js|robots\.txt|favicon\.ico)
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d    
    RewriteRule ^(.*)$ r_$1\.php [L]
 
</IfModule>


az hogy működik valószínüleg kezdőszerencse :D
nem igazán tudom hogy miért dob hibát. pl: a "http://localhost/index/Valami-String" megy, viszont ha teszek mögé egy "/"-t akkor már internal server error-t kapok. Ugyanígy a lenti példánál.
Ezen kívül hogyan tudnám megoldani a következőt: van egy meglévő struktúrám ahogyan a fájokat tárolom. így néz ki: /fokategoria/alkategoria/r_file_name.php ezt szeretném elérni a következőképp: /fokategoria-alkategoria/file-name/query-string
ez megvalósítható? Ha igen, hogyan?
 

Apache restartra gyorsul

Dzsozef · 2010. Jan. 21. (Cs), 14.31
Abban kérném a segítségeteket, hogy van egy szerverem, amelynél időközönként a webszerver erősen lelassul (közel 1 perc /lap), miközben a load az apache -nál 10 alatt van. Ettől függetlenül, ha az Apache -ot újraindítjuk, ismét jó lesz az oldaltöltés.
Ez a lassulás látogatottságtól független, mivel még új oldalról van szó. (kb. 150)
Ez ugye alapesetben nem lehet terhelés.
A syslogben / apachelogban semmit nem ír ki.
Feltehetőleg a MySQL beállítások sem túl jók, de elsőként az apachra gyanakszuk, mivel a restart helyrehozza. Lényeges lehet, hogy a restart után jó ideig az állapot jó marad.

Programok:
- Ubuntu 10 (i686)
- Apache (mpm-prefork) 2.1.12
- PHP 5.2.10
- Mysql 5.1.37

Hardver:
- Intel Xeon 2.33Ghz (Dual Core) processzor
- Memória 8 GB

Apache jelenlegi beállításai:
Timeout 60
KeepAlive Off
KeepAliveTimeout 15
MaxKeepAliveRequests 500
ServerLimit 600
<IfModule mpm_prefork_module>
StartServers 8
MinSpareServers 10
MaxSpareServers 40
MaxClients 600
MaxRequestsPerChild 1000
</IfModule>

Azt kérdezném, hogy a fentiek ismeretében milyen beállítási hiba lehetséges, illetve Ti merre kezdenétek a hiba keresést?
(Ha tudnátok egy jó Apache2 beállítási linket, annak is örülnék)

Sok hála, előre is
 

$_POST és $_REQUEST

Nyiri · 2010. Jan. 21. (Cs), 13.19
Hali!

Van egy hülye hibám. php, mysql. El akarok menteni valamit adazbázisba egy formon keresztül. Természetesen be van lőve minden rendesen UTF-8-ra (header, content, stb..)

form postra van állítva és mikor megérkezik a request és kiszedem a $_POST tömbből a változkat akkor az ékezetes karakterek szarok. Nem is kicsit! És így mentődik el az adatbázisban is. De ha nem a $_POST tömbből veszem ki hanem a $_REQUEST-ből akkor minden ékezet zsír és jól is mentődik a DB-be. Mi lehet a gond?

Másik problémám az hogy 5ből 1x hibásak az oldalon a karakterek. Nagyon random módon. Végigolvastam minden fórumot, utf-8ba mentem a php fájlokat (BOM nélkül). Content, header, charset minden UTF-8-n van. Rendszergazdával dumáltam és azt mondta náluk minden rendben.

Ötlet?