ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 11, 2010 - Fórum téma

átláthatóbb kód, ti hogy csináljátok?

unregistered · 2010. Jan. 11. (H), 22.35
Hello!

Már évek óta érdekel, ki hogy oldja meg a kód könnyű átláthatóságát csak mindig elfelejtem megkérdezni :)

Ékezetes karakterek cseréje

Don Oden · 2010. Jan. 11. (H), 21.55
Sziasztok!
Fura dolgot észleltem miközben egy felhasználóbarát url-t szerettem volna készíteni egyik oldalamon.

Készítettem egy függvényt, ami átalakítja kiszedi a kódból a speciális kaarktereket, és a szóközök helyére egyedi elkülőnítő karaktert tesz. Tökéletesen működik az a része, viszont az ékezetes karaktereket az istenért sem akarja lecserélni php 4.0.3-at futtató szerveren.
$accents = array(
            'á' => 'a', 'Á' => 'A',
            'ä' => 'a', 'Ä' => 'A',
           
            'é' => 'e', 'É' => 'E',
           
            'í' => 'i', 'Í' => 'I',
           
            'ó' => 'o', 'Ó' => 'O',
            'ö' => 'o', 'Ö' => 'O',
            'ő' => 'o', 'Ő' => 'O',
           
            'ú' => 'u', 'Ú' => 'U',
            'ü' => 'u', 'Ü' => 'U',
            'ű' => 'u', 'Ű' => 'U'
    );
   
    foreach ($accents as $key => $val)
    {
        $str = preg_replace('#'.$key.'#', $val, $str);
    }


így néz ki a kód. A lényege az egésznek, hogy tökéletesen működik php 5 alatt, egy újabb verziójú php 4 alatt is, amit itthoni gépre tettem fel, azon a szerveren viszont az istenért sem akar futni. Kíváncsi vagyok tudtok-e valami jó tanácsot mondani ezzel kapcsolatban, amit már előre meg is köszönnék :)
 

href-es javascript alkalmazásának helyessége

unregistered · 2010. Jan. 11. (H), 17.15
Hello!

Már rongyosra olvastam a JS linkelésével kapcsolatos cikkeket és fórumokat, de még mindig nem találtam arra választ, hogy ha egy admin oldalon (ahová robotok nem jutnak be, illetve engedélyezve van mindig a böngészőben a JS) mennyire szerencsés használni az alábbi kódrészletet?
<a href="JavaScript:valami('egy',ketto','harom')">
(Az én alkalmazásomban egy végtelenül egyszerű szerepet tölt be a függvény: egy confirm ablakot tár a szemünk elé)

Köszönöm előre is a fejtágítást ;)