ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2009 - Fórum téma

június 24

Regisztrációs űrlap készítése

baluka78 · 2009. Jún. 24. (Sze), 08.34
Sziasztok!!
Van egy oldalam abban szeretnék egy sima regisztrációs dolgot tenni,ami elküldi a email cimemre a regisztrált tagokat :
Tudna e nekem segiteni valaki ebben??

Előre is köszönöm Baluka78
 

ATW. Van kép... vagy mégsem?

eBandee · 2009. Jún. 24. (Sze), 03.20
Üdv!

Kezdő programozóként belefutottam egy problémára és sajna nem nagyon találok rá semmi értelmes választ. A kép fizikailag a tárhelyen van, de nem látszik az oldalon.(tudom. manual stb... olvastam) :]

június 23

XML fájl betöltése PHP-val

Dzsijszi · 2009. Jún. 23. (K), 20.16
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet xml fájl-t és annak tartalmát betölteni php -val?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Dzsijszi
 

Milyen megoldásokat használ(ná)tok céges tudásbázis kialakítására?

Vitaleas · 2009. Jún. 23. (K), 17.34
Ti milyen megoldásokat használ(ná)tok céges tudásbázis kialakítására?

Fontos, hogy legyen kategóriarendszer, kérdezz-felelek, hozzászólási lehetőség az adott tartalmakhoz, meg egyéb okosságok, amik nem jutnak most eszembe.
 

Fckeditorral böngészés a szerveren

ambri · 2009. Jún. 23. (K), 10.44
Sziasztok!!

Az lenne a problémám, h már szenvedek egy pár napja azzal, h beállítsam a böngészést a szerveren de seh se megy. A lényeg az lenne, h a felhasználó tudjon keresni a képek között a galéria mappában, na de ez seh se jelenik meg nekem. Már próbáltam mindeféle elérési útvonalakat megadni a config.php-ban de nem volt jó. Nemtom lehet, h nem jó verziót szedtem le? Ha az számit vmit akkor az oldal az extrán van fent. Vagy esetleg még vmit be kell állítani vmerre?

Tudnátok nekem vmi tanácsot adni?! Előre is köszi!!!
 

június 22

jQuery headline

magnat · 2009. Jún. 22. (H), 14.08
A címben lévő kereső kifejezéssel próbáltam guglizni, egy olyan script után ami 4-5 képet rotál a címlapon, az épp aktuális cikkekből kis ízelítőt adva, ezen az oldalon láttam. Pont ilyenre lenne szükségem de sehol se találom. Találkoztatok már ilyennel? (blogmarkokat is visszanéztem 30 oldalig, sehol semmi:))

Köszönöm
 

Domain teljes átirányítása

halee · 2009. Jún. 22. (H), 10.34
Sziasztok,

Egy problémába ütköztem, hogy htaccess-el kéne megoldanom egy teljes domain átirányítást. Viszont reguláris kifejezésekben annyira nem vagyok otthon - lehet, hogy most muszály lesz.
Egy olyan átirányításra lenne szükségem ami tulajdonképpen a query string-be replace-eli a domain-t, és mindezt htaccess-ből.
Vagyis át kell, hogy irányítsa az aldomain-eket, a linkeket, a short url-es linkeket.

például:

kispisti.bármi.hu/cikkek/17 -> kispisti.valami.hu/cikkek/17

(a bármiben direkt szerepel az ékezet, az egyik domain még ékezetes is ;( )

Ha valaki tud ebben segíteni azt nagyon megköszönném!

üdv,
H.
 

Fájl másolás

mgergo90 · 2009. Jún. 22. (H), 09.28
A szerver egyik mappájából szeretnék átmásolni/ áthelyezni egyképet másik mappába, ez megvalósítható? Rákerestem de semmit nem találtam.
 

június 21

Hogy tudok egy változót átadni feldolgozásra PHP-nak JavaScriptből?

Petrusz · 2009. Jún. 20. (Szo), 22.05
Kövezzetek meg ha hülyeséget kérdezek, de nem értek hozzá :)

Hogy tudok egy változót átadni feldolgozásra php-nak Javascriptből?

 var point = dragInfo.placemark.getGeometry();
          point.setLatitude(event.getLatitude());
          point.setLongitude(event.getLongitude());
ez van a Java-ban ebből nekem a Latitude és a Longitude kellene betenném képek mellé mint koordináta a javas részben elhelyezett placemarknak megfelelően egy mysql táblába

Köszönöm!

A kérdező eredetileg tévesen a Java kifejezést használta, de mint hamar kiderült, JavaScriptről van szó – a szerk.
 

A képek paddingja

ildi · 2009. Jún. 20. (Szo), 19.04
Sziasztok az a problémám hogy az Internet Explorer nem jeleníti meg a képek paddingját.
Nem lehetne valahogy megoldani hogy az Internet Explorer is megjelenítse mint a Fire Fox