ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2009 - Fórum téma

június 4

Warning: Unexpected character in input:

Vrt · 2009. Jún. 4. (Cs), 14.08
Sziasztok!

Ez lenne a kódrészlet:

while ($row= mysql_fetch_array($result)) {
  $title = $row["e"];
  $fm_publikus=$row["p"];
  $fm_linkaz=$row["h"];
  if($fm_publikus=='0') {  
   echo 'Nem nyert';  
 } else {  
 echo "$count.) " ;
 echo '<a href="tartalom.php?m='.$fm_linkaz.'">'.$title';  // ez a 77. sor amire hiba..

 }
  $count++ ;
  }



Warning: Unexpected character in input: ''' (ASCII=39) state=1 in C:\wamp\www\v\search.php on line 77

Erre kerestel: "kis"
A keresésnek a következő adatlapok felelnek meg:
1.) Kis Elek 2.) Kis Pista 3.) Kis Miska Az adatlap nem publikus.

Segítsetek pls. hogy hol van a bibi, mert én már annyi verziót próbáltam de nem adja..nem vágom h. mi a gond. Tulajdonképp a ciklusban a link végére rendben hozzáfűzi a linkazonosítót, és a title változóba visszakapott érték link-ként jelenik meg, de:
- kapok egy fent írt hibaüzenetet
- a ciklusnak van egy Nem nyert ága, amit szintén linké alakít.

Köszi előre is
 

scrollozhato div

zestart · 2009. Jún. 4. (Cs), 13.02
Helo Kedves olvaso.

Az alabbi problemat szeretnem megoldani:
van egy div-em, abban van tartalom. A div szelessege konstans, viszont ha kerulne meg bele tartalom, az nem ferne el. ezert scollozhatova szeretnem tenni valami fele modon, de nem scoll bar-ral, az gagyi. legjobb lenne mouseX mozgasra, de ha balra/jobbra nyil mouseover-re megy az sem gond. Erre tudna valaki nekem otletet mondani? free source kod, vagy ilyesmi?
lehetoseg szerint valami ilyesmi egyszeru problemamegoldast keresek:

<div id=""> <!-- egy nyito es zaro div tag-es megoldast szeretnek, +js,css akarmi -->
<div>
itt az en konstans szelessegu divem, amiben a tartalom az mindegy
</div>
</div>

A valaszotokat elore is koszonom.
 

június 3

Sima gép beállítása szervergépnek

Dzsijszi · 2009. Jún. 3. (Sze), 20.08
Sziasztok!

Itt a weblabor fórumban másik témában ajánlották nekem, hogy "egy gépet állítsak a sarokba és azon tesztelgessek". Tehát arról lenne szó, hogy készítek egy kisebb keresőrobotot és ezt szeretném tesztelni. Erre azt javasolták, mint már feljebb is utaltam rá, hogy ne élesen próbálkozzak a dologgal, hanem otthon egy nem használt gépet állítsak be és azon próbálgassam.

Ehhez egyáltalán nem értek. Elnézést, ha nem jól fogalmazok.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell egy sima gépből szervergépet csinálni, + mik a minimális rendszerigények?

A segítséget előre is köszönöm!

Dzsijszi
 

PHP OOP kérdés? Leszármazott osztály tagfüggvényeinek elérése más oszályokból.

reptile27 · 2009. Jún. 3. (Sze), 19.33
Sziasztok!

Adott 3 osztály. A, B, C

Az "A" osztály lényegtelen mit tartalmaz.
A "B" osztály leszármazottja az A osztálynak, melynek van egy tagfüggvénye pl.:"F".
A kérdés a következő: Hogyan tudom elérni "C" osztályból, "B" osztály "F" tagfüggvényét?

class A{
 //empty
}
class B{
 function F(){
  //ezt szeretném elérni
 }
}
class C{
 //itt kellene elérnem "B" oszt. "F" tagfüggvényét
}
Egy példával elmagyarázott választ nagyon megköszönnék!
Előre is köszi!

Reptile
 

checkbox állapotától függő css class IE

mhn · 2009. Jún. 3. (Sze), 16.18
sziasztok!

csinálok egy regisztrációs form-ot (Drupal 5, formAPI)
alapesetben keresztnév, email + 2 checkbox van a form-ban.
http://www.mhn.hu/drupal/form
az egyik (Nem magánszemélyként regisztrálok) checkbox-ra kattintva megjelenik még két textfield (vezetéknév, lakcím)

az eltüntetést úgy oldottam meg, hogy a 2 befoglaló <div> kap egy private/notprivate class-t, ahol a notprivate class display: none formában van kilőve

ez jól működik FF3, Opera 10, Chrome2 böngészőkben.
viszont IE-ben, az első kattintásra kiveszi a pipát a négyzetből és még1x kattintani kell, hogy megjelenjen vagy épp eltünjön a 2 új textfield

van vkinek ötlete, h mi lehet a gond?
előre is köszönöm!

js kód:

if(Drupal.jsEnabled){
  $(document).ready(reg_form_init);
}

function reg_form_init(){
  var element = document.getElementById('familyname');
  var element2= document.getElementById('address');
  var checkbox = document.getElementById('edit-private-private');
  
  if (checkbox.checked) {
       c = 'notprivate';
  } else {
    c = 'private';
  }
  element.className = c;
  element2.className = c;
  
  $('#edit-private-private').change(function(){
    	  
    if (checkbox.checked) {
      c = 'notprivate';
    } else {
      c = 'private';
    }
	  
    element.className = c;
    element2.className = c;

   });
}
 

Javascript - SELECT elem tartalmának megjegyzése

haho · 2009. Jún. 3. (Sze), 13.08
Arra gondolok, hogy van egy 3 szintű legördülő listám. Egymástól függ a tartalmuk. Tételezzük fel, hogy a felhasználó bejelöli rajta a kategóriákat (pl.: Sport >> Tenisz >> Teniszlabdák) és elküldi az űrlapot, de pl. nem töltött ki egy másik mezőt, ezért hiba üzenetet kap a felhasználó és nem küldődnek el az adatok.
A többi (nem javás) select elem értékét, amit már kitöltött ilyenkor $_POST-al megőrzöm, hogy azokat már ne kelljen újra kiválasztania, de a javascriptes legördülő listák tartalmai elvesznek. Javascripttel, hogyan lehet ezt kiküszöbölni?
 

június 2

Egyszerű fórum DB tervezés – optimalizáció

gjozsi · 2009. Jún. 2. (K), 18.50
Sziasztok!

Szeretnék optimalizációs tanácsokat kérni, egy egyszerűbb fórum megtervezésével kapcsolatban. Ez még csak egy vázlat, scratchből írtam s kíváncsi lennék más megoldásokra:



Úgy működik, hogy a MainTopics és a SubTopics gyakorlatilag csak címeket tárol (meg relációkat egymásra). A Main és Sub topicokat majd egy főoldalra jelzem ki, felsorolva a Main topicokat és azokon belül kicsit beljebb kezdve a subokat. Ezekbe a Subokba tudnak majd a felhasználók vinni saját topikokat (az első kettőt csak admin), erre utal a ForumUserTopics tábla. A ForumMessages meg tartalmazza a hozzászólásokat, s hogy ki melyik UserTopicban van (mivel csak a userek által létrehozott témán belül lehet csak hsz., feljebb csak a témákon lehet navigálni), ha topic indító hsz. akkor a TopicStarter 'yes' (1), ha az üzenet válasz egy másikra akkor a megválaszolt hsz. idja van az AnswerToMessageID-ban.

Optimalizációs kérdés:

A ForumUserTopics és ForumMessages tábla akár többtízezer sorokat is tartalmazhat (főleg az utóbbi), így nem tudom/még nem tapasztaltam, mennyire fog ez belassulni az idő múlásával. Hogy lehetne okosabban megoldani? (Vagy jó ez így, csak indexelni kell okosan?)

Alternatívaként arra gondoltam hogy UserTopiconként új táblákat létrehozni (benne a message-ekkel), dehát akkormeg baromi sok tábla lesz (legyen csak 100 topik nem hogy 1000). Szóval lehet hogy ez tévút.

A segítségeket, ötleteket előre is köszönöm!
 

Az IExplorer -ben nem látszik a navigációs sáv (menü)

Szepe Csaba · 2009. Jún. 2. (K), 16.15
Sziasztok !

Elnézést kérek, de sajnos béna vagyok a szó mindkét értelmében. Érdeklődöm tehát: a MS Publisherrel elkészítettem egy honlapot műkedvelő amatőrként (www.oktatunk.fw.hu) és ha IExplorerrel(8.0) nézem nem látom a bal oldalon a menüt /navigációs sávot/, míg ha a Firefoxot használom minden helyesen jelenik meg.
Minden beállítás a defaulton van.
Mit állítsak még az IE-ben, esetleg a Publisherben, hogy helyesen jelenjen meg a web lap?

Ha lehetséges kíméletes hozzászólásokat kérek, hogy tanulhassak a hibáimból.

Segítségeteket előre is köszönöm ! Üdv: Csaba
 

Szöveg elrendezés CSS-sel

magnat · 2009. Jún. 2. (K), 12.23
Sziasztok

Úgy szeretném a szöveget elrendezni mint az iwiwen a személyes adatoknál, ha jól emlékszem nem táblázatba vannak. Mi a legszebb megoldás erre, gondolom nem az hogy egymás mellett 2 box floatolva, ötlet?

Köszönöm
 

Ajax hash módosítás és diszkrét javascript ütik egymást

inf · 2009. Jún. 2. (K), 03.42
Üdv.

Sajnos máshol nem kaptam rá választ, szóval gondoltam felteszem itt is a kérdést.
Az oldalon, amit csinálok xmlhttp-vel oldom meg a navigálást, viszont szeretnék legalább néhány funkciót kívülről is elérhetővé tenni sima url-el.

Ugye a javascriptes navigáció úgy zajlik, hogy figyelem a hash rész módosulását, és ha éppen nem én módosítottam a hash-t (akkor nyilván a felhasználó lépked a history-ben), akkor automatikusan ugrok a hashnek megfelelő oldalra, amúgy meg a hash módosításával párhuzamosan töltöm be, amire szükség van.


A kereshetőség szempontjából nyilván szükség van a hagyományos navigációra is, mert a google botok nehezen térképezik fel az oldalt, meg amúgy is jó, ha diszkrét js-el megy a dolog.

A problémám nagyon szimpla.
Ha mondjuk rákeresek az oldalon egy cikkre googleben, akkor az a következő linket fogja adni:

bla.com/articles/a-cikk

Erre ha rákattintok, akkor nyilván lejön az oldal, a böngésző címsorában meg nyilván az url jelenik meg.

Ez eddig okés, viszont innentől ha az usernek van javascriptje, akkor a navigáció js-el megy, és a hash módosul, maga az oldal viszont nem töltődik újra.
Ilyenkor mondjuk a következő cikkre kattintva így módosul a böngésző címsora:

bla.com/articles/a-cikk#articles/kovetkezo-cikk


Helyette pedig azt szeretném, ha a címsorban ez lenne:

bla.com#articles/kovetkezo-cikk


Hogyan lehet megoldani ezt?

Az oldal újratöltésével - amennyiben van javascript - az a bajom, hogy gyakorlatilag ugyanazt a tartalmat szedi le az user 2x...
Szóval a következő cikkre váltásnál kéne újratölteni az egészet, és felülírni az url-t, vagy van erre valami jobb megoldás?