ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2009 - Fórum téma

március 29

speckó karaktereket hogy lehet beágyazni javascript-be?

Medve · 2009. Már. 29. (V), 18.36
hali mindenki,
A problémám a következő:
van egy ilyen kódrészletem:

item = document.createElement('DIV');
item.setAttribute('style','position:absolute;left:40px;top:40px;');
b=document.createElement('B');
i=document.createElement('I');
i.appendChild(document.createTextNode('Medve (ide kéne egy speckó karakter)'));
i.setAttribute('style','font-size:13pt;');
b.appendChild(i);
item.appendChild(b);

a kiemelt részbe szeretném berakni ezt a karaktert: ™.Ez hogyan lehetséges?
köszi:D
 

Többlépcsős folyamat leprogramozása PHP-ban

killroy · 2009. Már. 29. (V), 15.34
Sziasztok!

A többlépcsős folyamat alatt egy olyan oldalt értek, mint pl amikor megrendelsz egy webáruházban egy terméket. A következő lépéshez szükséges az előző lépés teljesítése. Az ilyen folyamatokhoz, legyen az bármi, még egy ábrát is mellékelnek, hogy éppen melyik szinten vagy miközben megmutatják hogy milyen szinteken vagy túl és milyen szintek állnak még mögötted.

Lehet hogy én bonyolítom túl a dolog, nekem egy termék kosárba helyezéséhez kellene egy ilyen több lépcsős folyamat. A termék tulajdonságait kell beállítani az egyes szinteken és ha mindent beállított a felhasználó akkor bekerül a kosárra.

Úgy gondolom, hogy biztos van az ilyen jellegű problémák megoldására egy bevált módszer és ezt szeretném megkérdezni hogy mitévő legyen ilyen helyzetben. Engem tulajdonképpen az elv érdekelne, vagy ha valaki ismer egy jó leírást az interneten azt is megköszönném.

Előre is köszönöm!
 

.com os domain regisztráció a google-ban

holdenx · 2009. Már. 29. (V), 01.35
Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a .com-os végződésű domain-t mennyi
idő alatt térképezi fel a google a regisztrálás után?
Már van fent sitemap, robot.txt, minden, ami kell.
4 napja várok, hogy történjen valami,de a google még mindig nem látja
az oldalt.
Regeltem már korábban .hu-s domaint, az gyorsan megvolt.

Előre is kösz a választ.
 

március 29

Weboldal kritika: www.art-innova

abraham · 2009. Már. 28. (Szo), 22.13
üdv Mindenkinek!

szeretnék kérni egy kritikát a www.art-innova weblapról.

jöhet hideg, meleg. mindenféle szempontból.
a kritikákat előre is köszönöm!
 

március 28

Segítsetek elküldeni az Űrlapot

djvics · 2009. Már. 27. (P), 22.13
Sziasztok segítségeteket kérem az Űrlapom elküldésében, mert igaz, hogy elküldi csak az adatok nevét nem írja ki és nem váltja át, csak a VALUE értéket mutatja tehát így néz ki amit kapok e-mailban
le=4
le=4
le=1
le=1
le=1320
le=djwitch##kukac##radioxone.hu
le=MrSmith
le=2KGYMyfa73
le=valami
le=true


Bemásolom nektek az Űrlapot amiről az adatokat szeretném elküldetni!

[code]<tr>
<td height="30" bgcolor="#666666"><p class="xstyle3">
<font color="#D0D0D0" size="3" face="Times New Roman">Letöltés (globális, az összes torrentre)</font></td>
<td align="center" bgcolor="#666666"><div align="left">
<span style="font-weight: 400">
<font color= #FFFFFF" size="3" face="Times New Roman">&nbsp;
<select name="le" onChange="getprice()"style="color: #FFFFFF; background-color: #000000" ><option value=4> 1000 KByte/sec</option><option value=5> 1250 KByte/sec</option><option value=6> 1500 KByte/sec</option><option value=7> 1750 KByte/sec</option><option value=8> 2000 KByte/sec</option><option value=9> 2250 KByte/sec</option><option value=10> 2500 KByte/sec</option><option value=11> 2750 KByte/sec</option><option value=12> 3000 KByte/sec</option><option value=13> 3250 KByte/sec</option><option value=14> 3500 KByte/sec</option><option value=15> 3750 KByte/sec</option><option value=16> 4000 KByte/sec</option><option value=17> 4250 KByte/sec</option><option value=18> 4500 KByte/sec</option><option value=19> 4750 KByte/sec</option><option value=20> 5000 KByte/sec</option><option value=22> 5500 KByte/sec</option><option value=24> 6000 KByte/sec</option><option value=26> 6500 KByte/sec</option><option value=28> 7000 KByte/sec</option><option value=30> 7500 KByte/sec</option><option value=32> 8000 KByte/sec</option><option value=34> 8500 KByte/sec</option><option value=36> 9000 KByte/sec</option><option value=38> 9500 KByte/sec</option><option value=40> 10000 KByte/sec</option>
</select></font></span><font face="Times New Roman

Class változó read-only elérése

szabo.b.gabor · 2009. Már. 27. (P), 16.41
Sziasztok!

Ha jól tudom vannak az osztályoknak public, protected és private változói.

public-cal meg tudom azt csinálni, hogy
echo $osztaly->valtozo;
valamint
$osztaly->valtozo=16;

private-tal és protecteddel nem. ha jól tudom. ezek csak az öröklésben viselkednek különbözően.

Az volna a kérdésem, hogy létezik-e olyan, hogy az olvasást engedélyezi, de az írást nem?
tehát
echo $osztaly->valtozo; - OK
$bela=$osztaly->valtozo/4; - OK
$osztaly->valtozo=16; - hiba

azt szeretném csupán, hogy az osztályomba ne kerülhessen be adat csak ellenőrzötten, de kiolvasáshoz ne kelljen get() függvényekkel szüttyögnöm.

ilyen miért nincs? (:
 

Googleban menu megjelenítése

sagi · 2009. Már. 27. (P), 15.11
Szeretnék a weboldalhoz google barát menüt kialakítani...

Hasonló módon:


Milyen szempontokat kell figyelembe venni a weboldal tervezésekor?
Hogyan kell kialakítani a menüstrukturát?
Hogyan fogja a kereső észlelni a struktúrát és hogyan jeleníti meg?

Probálkozgatok a google sitemap generatorjával....
Jó helyen nézelődök ez ügyben?
 

március 26

Gordiuszi probléma Drupal 6.x alatt egy nyelvi beállításnál

tiburi · 2009. Már. 26. (Cs), 17.10
Sziasztok!

Egy olyan problémám adódott, hogy létrehoztam egy kétnyelvű Drupal oldalt. Minden tartalom szépen le van fordítva.
Ennek menete, hogy node-nak adtam nyelvet, és a menüpont a node nyelvéből tudja, hogy mikor jelenjen meg. Így az angol verzión csak az angol, a magyaron csak a magyar menüpontok jöttek le, ahogy kell. (Nincs "language neutral" vagy "all language" sehol véletlenül se!)

Beállítottam két db. nézetet. (Pályázatok és Hírek), ami kilistáz egy-egy (Pályázatok és Hírek) tartalom típust. Az angol menüpont és a magyar is ugyanoda mutat (mert ott elég kevert, vagy kevert lesz a tartalom), ettől függetlenül mindig magyarul jelenik meg a menüpont az angolon is!

Kipróbáltam az i18n menu modult, ami tud menüpontokra nyelvet adni, de akkor ha angolra állítom a menüpontot már meg sem jelenik az angol oldalon egy angol link se, csak a két view-es magyar link.

Kaptam egy egyszerű tippet, hogy készítsek két blokkot majd a blokkoknak adjak nyelvet, és az abban levő menüpontok a megfelelő helyen jönnek le. Félsiker lett. Megjelent angolul a helyén a két menüpont a magyar helyett, de ettől függetlenül a magyar verzió is megjelent, ráadásul a magyaron az angol verzió is bejött!

A következő lehetőség hogy készítsek két node-ot (a két nyelvhez), és a node-okba beillesztem a viewt (pl insert_view modullal), ezzel az a gond, hogy nem tudom hogy kell, de nem is biztos hogy megoldás, mert tök mindegy milyen linkeket adok meg ez a két menüpont állandóan rotálva megjelenik a legrosszabb helyen...

A kérdéses honlap itt érhető el. Ha angol zászlóra kattintasz látod a hibát...

Előre is köszi a válaszokat!
 

CSS font importálás hogyan?

abraham · 2009. Már. 26. (Cs), 16.30
üdv,

tudna nekem valaki segíteni?
azt szeretném megoldani, hogy egy különleges betűtípussal tudnám használni a weboldalamat. pl a címsorokat ezzel írnám... ez a font ugye alapból nincs benne a windows-ba, úgyhogy importálni kellene.

így próbálkoztam, de nem ment:

<style type="text/css">
@font-face {
font-family: "eurofurence light";
src: url("../font/eurof.ttf");
} 
</style>

<h1 style="font-family: eurofurence light;">
Egyéb...</h1>
 

div nyitás (mindig egy) javascipt-tel

jordapeti · 2009. Már. 26. (Cs), 00.06
Üdv mindenkinek!

Egy olyan progit szeretnék írni, ahol gombokkal tudok diveket nyitni, de ha már nyitva van egy divem a következő nyitásakor, akkor előbb a nyitva lévőt zárja be, majd nyitja a kívánt divet.

Többféleképpen is próbálkoztam már
- a divek állapotát lekérdeztem, majd a nyitottat zártam, de ez buggos volt. (csak azt nem csinálta amit kellett volna)
- most a nyitott divet tároltam változóban, és a következő nyitásnál ezt zártam.