ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2009 - Fórum téma

március 11

Paraméterezett, egyedi javascript esemény meghívása Flash-ből.

s_volenszki · 2009. Már. 11. (Sze), 09.22
Sziasztok!

Elég amatőr vagyok ebben a témában, azonban nem is akarok elmerülni benne, csak meg kell oldanom egy helyzetet, amit nem tudok anélkül, hogy ne érteném az alapokat!

Van egy úgynevezett kattancs az egyik weboldalunkon, ami egy kis flash movie átlátszó háttérrel és egy kis lejátszóval, biztos láttatok már ilyet.

A kérdésem az, hogy lehet egyedi callback függvényt készíteni a lejátszó kódjában, ami a lejátszó bezárásakor fut le, és azt a javascript függvényt hívja meg, ami a <param name="callback" value="javascript:alert('');" /> paraméterben van beállítva (vagy valami hasonló)?

Értelem szerűen ez ha üres, akkor nem fut le javascript függvény. Azért van erre szükség, mert hiába zárja be user a movie-t, attól az még az oldal része marad, és mivel a befoglaló div z indexe a legmagasabb, ezért betakar minden kattintható elemet.

Ha lehetne customCallback egy param tag-ben megjelölt js függvényre, akkor kiszedném az egész konténert movie-stől a DOM-ból.
 

File feltöltés megy, de törlés lehetséges?

haho · 2009. Már. 11. (Sze), 04.24
Hello!

Használok egy egyszerű fájl feltöltő progit, melyben a kulcs a feltöltéshez ez a sor:
copy($_FILES['file1']['tmp_name'], $ujhelyy);
és ebben is a "COPY" funkció, amit biztosan Ti is ismertek. Ezzel lehet fájlokat feltölteni.

Kérdésem: de hogyan lehet fájlokat törölni a szerverről? Megpróbáltam kicserélni a "COPY"-t "DELETE"-re, de az nem ment : ) Mi lehet a megoldás?

Előre is köszi!
 

mé nem jó firefoxban?

domel · 2009. Már. 11. (Sze), 00.48
Üdv!
Bütykölök egy weboldalt, ahol egy <iframe>-be töltök be egy másik weboldalt, majd javascriptben megnézem az oldal magasságát, és hozzá állítom az iframe méretét.
Erről van szó oldalam itt a fuvarozásra kattints (ami nem az), és láthatod, hogy Internet Explorer-Opera alatt tökéletes, de a Firefox alatt mire beállítaná az iframe méretét, az oldal valahogy felcsúszott, és csak egy refresh után lesz jó. Mi lehet a gond? Amúgy a javascript jól működik, az iframe magassága is jó, csak a benne lévő tartalom csuszott el. Help!
 

március 9

Nem akar menni a javascriptes analóg órám

Medve · 2009. Már. 9. (H), 21.12
Hello mindenki!
A segítségeteket szeretném kérni ugyanis azt gondoltam hogy képes vagyok már Javascript-ben írni egy analóg órát.

Checkbox állapotának lekérdezése

TIV · 2009. Már. 9. (H), 19.25
Kedves Fórumozók!

A meghülyülés határán vagyok. Nem tudom IE7 alatt javascriptből lekérdezni a checkbox állapotát. FF-ben minden ok, így próbálkoztam:

var obj = document.getElementById(ertek);
if(obj.checked) {...


Nem megy, mindig az else ág fog lefutni. Az ertek egy változó ami a függvény paramétere, biztos, hogy jó a tartalma, ellenőriztem. Próbáltam Prototype-al és JQuery-vel is, de hiába...

if($("tervezes").checked) {
alert('bevan')
} else {
alert('kivan')
}


illetve jquery-ben if($("tervezes").attr("checked"))... miért lehet ez? Ötlet?

Előre is köszönöm!
 

március 8

SMS küldése saját webalkalmazásból

kalamona · 2009. Már. 8. (V), 21.45
Sziasztok!

Egyáltalán nem foglalkoztam még a témával. Hogyan lehetne ezt megvalósítani? Mi kell hozzá? Olvastam olyanról, hogy sms gateway... erre van szükségem? Tényleg úgy megy ez, hogy beüzemelek egy telefont amit rákötök az sms gatewayre és az küldözgeti az smseket? Vannak erre szolgáltatók? Vagy a három hazai nagy szolgáltató kínál erre megoldást? Létezik esetleg egy api amit php alkalmazásból tudok használni az sms-ek küldésére? (pl xml-rpc, vagy soap)

Két célra is felmerült az sms-ek hasznossága. Egyrészt smsben szeretnék alerteket kapni bizonyos eseményekről, másrészről pedig szeretnék nagyobb mennyiségű felhasználónak értesítést küldeni ilyen módon. Abban bízom, hogy a "lakossági" sms küldés tarifájánál kedvezőbb feltételekkel sikerül ezt megoldanom.

Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?

Köszi szépen előre is.
 

'popup' div fade-in background-dal

mahoo · 2009. Már. 8. (V), 18.45
Hello, segitseget szeretnek a kovetkezo koddal kapcsolatban. Hozzateszem teljesen jol mukodik addig, amig a js kod nem a head-ben vagy kulso .js fajlban van.

Nem fut le az ELSE ág!

supi007 · 2009. Már. 8. (V), 18.07
Hello,

Nem fut le az else ág és nem értem, hogy miért. Valaki szakértő vetne rá egy pillantást?
 

paypal: bankkártyás fizetést státuszát megkapom-e

cworek · 2009. Már. 8. (V), 16.16
Sziasztok!

Annyi mindent összeolvastam már a témában, de teljes a zavar bennem (is) paypal-os kártyaelfogadás kérdésében:

Tehát van egy oldalam, egyszerű buy now gombbal. A kérdésem, hogy amennyiben a felhasználó nem paypal-os, és kártyával fizet regisztráció nélkül, akkor kaphatok e valamilyen visszajelzést a paypal-tól a fizetés megtörténtéről, vagy csak a számlából deríthetem ki? Ha kaphatok, akkor melyik módon a sok közül: ha jól veszem ki, a Instant Payment Notification nem használható, nem értesít csak account-os fizetésről.
(meg ki is próbáltam, és nem kapott az ipn-es php-m hívást bankkártyás fizetés esetén a paypaltól sem cancel sem más esetben)
Kérem segítsetek! Köszönöm!
 

Kis és nagybetű megkülönböztetése

haho · 2009. Már. 8. (V), 06.05
Sziasztok!

A belépésnél vannak problémáim, mert ha egy felhasználó jelszava "jelszo", akkor a "JELSZO" vagy pl. a "jélszó" szóra is belépteti a felhasználót. És ugyanez a problémám a felhasználónévnél is.

Tehát, hogyan tudnám megoldani, hogy az input mező megkülönböztesse belépéskor a kis- és nagybetűket és az ékezetes és ékezet nélküli betűket?

Előre is köszönöm!