ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2008 - Fórum téma

augusztus 29

HTML+CSS+JS editor nagy projekthez

szpe · 2008. Aug. 29. (P), 00.16
Helló.

Olyan editort keresek, amivel nagyszámú (pl. 40-50 aloldalból álló) HTML-t lehet "projektként" kezelni. A HTML mögött tipikusan egyáltalán nincsen back-end, tehát egyszerű, statikus HTML+CSS-ről van szó, illetve ennek némi JS kiegészítéséről.

Pl. ilyeneket értek projektként kezelés alatt:
- Ha átírok a CSS-ben egy osztálynevet, vagy egy JS-ben egy függvénynevet, akkor lehetőség legyen egy kattintással az összes HTML-ben is kicserélni azt, és vica versa.
- Lehessen hasonlóképpen mass editálni dolgokat (pl. a képek alt textjeit).
- Lehessen az oldalak egyes részeit úgy kezelni, mint a rendes template-ek kódrészleteit: pl. ha minden oldalon azonos a lábléc, fejléc, akkor ezt akár az editor generálja ki helyettem, ne kelljen mindenhova kézzel betenni.

Lényegében olyan kellene nekem, amivel statikus HTML oldalakat tudok refactoringolni könnyedén.

Olyanok feature-ök, hogy syntax hilighting, WYISWYG, code completion annyira nem érdekelnek, valid kódot notepadben is tudok írni. :-) Persze nem rossz ha van.

Kösz.
 

augusztus 28

mod_rewrite - könyvtár kihagyása

kalamona · 2008. Aug. 28. (Cs), 14.36
Sziasztok!

Biztosan lehetséges, hogy az url átírási szabályok alól egy konkrét könyvtár és az az alatti fájlok mentesüljenek. Csak nem találom, hogy hogyan. A rewriteconddal az az összes létező fájlra, könyvtárra lehet szűrni, erre van példa sok. De egy konkrét könyvtárat hogyan tudok kivételként megadni?

Köszönöm szépen előre is!
 

Űrlapok beviteli mezőiben megjelenjenek a jelenlegi adatok

haho · 2008. Aug. 28. (Cs), 13.49
Alaphelyzet: a weboldalam menüinek címe (pl.:Jelenleg a főoldalon tartózkodsz) adatbázisban vannak, egy táblában. Csináltam egy űrlapot, amely segítségével online lehet módosítani ezen tábla tartalmait, azaz a menük címét.

DE! A beviteli mezők ugye alaphelyzetben üresek és az új címet mindig teljesen előről be kell írni.

Amit szeretnék: hogy az adott menü jelenlegi címét (ami az adatbázis egy táblájában van) automatikusan írja be a beviteli mezőbe és a módosításhoz azt csak át kelljen javítani.

Tudtok nekem segíteni? Érthető voltam vagy nagyon zavaros?
Előre is köszönöm!
 

.htaccess segítség

Velias9 · 2008. Aug. 28. (Cs), 12.07
Sziasztok!

A kérdésem ehhez a cikkhez kapcsolódik. Azért nem oda írtam, mert lehet, hogy hosszú lesz.

Az 'URL Rewrite' módszert szeretném beüzemelni az otthoni virtuális szerveren, de nem megy. A legjobb, amit sikerült elérnem az az volt, hogy nem csinált semmit. Volt amikor 403 (Tiltva) és 500 (Szerver hiba) kódokat küldött és nem volt jó semmire az egész.

UML oktatás

sirkalmi · 2008. Aug. 28. (Cs), 11.38
Szervusztok!

Érdeklődnék, hogy tudtok-e ajánlani okatási intézményt ahol teljeskörű UML ismeretekre tehetnék szert lehetőleg minél olcsóbban? Google segítségével az IQSoft-ot meg a Számalk-ot találtam de nagyon kiábrándító a honlapjuk ami megkérdőjelezi számomra a hozzáértésüket. Pécs előny de, ha kell utazom.

Válaszokat köszi!

--
sirkalmi
 

augusztus 27

Alkalmazasok osszekapcsolasa - Drupal

noocx · 2008. Aug. 27. (Sze), 21.16
Sziasztok!

Tanacsot szeretnek kerni, hogy a drupal megfelelo valasztas-e a kovetkezo problema megoldasahoz:

Adott egy kezgeometrias belepteto rendszer, mely tenyerminta alapjan azonositja meglevo usereit, s rogziti ki es belepesi idopontjukat. Ez egy javas app mysql alapon.

A belepteto eszkozok adott dolgozorol taroljak a nevet, tenyermintajat es egy hozza tartozo azonosito kodot.
Emellett a dolgozo esemenyeit(ki es belepes, hibas authentikacio, stb)

Az adatbazisban ez igy nez ki:

-users tabla-
id
code
handdata (blob)
name

-events tabla-
id
data (blob)*
time
user_id (FK)

* esemeny adatait tarolja(sikeres azonositas, sikertelen, stb)

A belepteto szoftver dbjeben az id kiosztas eleg hulyen van megoldva,
mert nem tablankent novekszik, hanem globalisan(letrehozok egy usert 1-es idvel,no a "globalis szamlalo", lezajlik 1000 esemeny, megint csak no a "globalis szamlalo", majd a
kovetkezo letrehozott user mar az 1002-es id-t kapja, remelem ertehto volt:))

Amit nekem meg kellene oldanom, az az hogy a userek adatait es belepteto rendszer beli esmemenyeiket tovabb adjam egy webes alkalmazasnak ahol tovabbi feldoglozast tudok vegrehajtani rajtuk:

- Dolgozok meglevo adatainak bovitese(szervezet, elerhetosegek, stb)
- Majd ezen adatok alapjan, megfelelo jogosultsagkezelessel a belepteto rendszer esemenyeinek prezentalasa az illetekesek fele(pl adott dolgozo vezetoje)
- Az esemenyek mindenfele szurese, keresese, rendezese a megfelelo jogosultsagok figyelembe vetelevel(adott "drupal user" csak egy bizonyos halmazt lathasson az esemenyekbol, stb)

Erdekelne a velemenyetek, hogy mennyire tartjatok alkalmas platformnak a drupalt ehhez.
Es ti hogyan kepzelnetek/indulnatok el ezen problema megoldasaban(milyen modulokkal lehetne ezt a legegyszerubben megoldani, stb)

Eddig railsben probalkoztam az app elkeszitesevel, ezen reszet sikerult is megoldanom(triggerekkel atnyomtam az adatot rails db-be es a feldolgozasa mar pofon egyszeru volt), viszont ezer mas funkcionalitasra is szuksegem lenne a belepteto rendszer adatainak kezelesen kivul. Konkretan egy komplett intranetet szeretnek osszedobni es be kell latnom, hogy rails alatt csak le kellene hozza programozni egy komplett cms-t, idovel viszont szuken vagyok, mivel kb 4 napom van a feladat megoldasara:D

OOP Constructor oroklodese

zoliky · 2008. Aug. 27. (Sze), 15.42
Kezdo vagyok OOP teren. Elolvastam par dokumentaciot, de valamit nem igazan ertek! Itt van a kovetkezo kod:

class ShopProduct {
   public $title;
   public $producerMainName;
   public $producerFirstName;
   public $price;

   function __construct( $title, $firstName, $mainName, $price ) {
       $this->title = $title;
       $this->producerFirstName = $firstName;
       $this->producerMainName = $mainName;
       $this->price = $price;
   }

   function getProducer() {
       return "{$this->producerFirstName}". " {$this->producerMainName}";
   }

   function getSummaryLine() {
       $base = "{$this->title} ( {$this->producerMainName}, ";
       $base .= "{$this->producerFirstName} )"; 
       return $base;
   }
}
es itt van a gyerek (child) class amely orokol mindent a ShopProduct-tol. A constructort is orokli!
Na most en szeretnek egy sajat consztruktort letrehozni a gyerek class-ban.
class CdProduct extends ShopProduct {
	public $playLength;
	
	function __construct($title, $firstName, $mainName, $price, $playLength) {
		parent::__construct($title, $firstName, $mainName, $price);
		$this->playLength = $playLength;
	}
	
	function getPlayLength() {
		return $this->playLength;
	}

}
Azt nem ertem, hogy miert kell ertesiteni a szulot a kovetkezo kodal ?
parent::__construct($title, $firstName, $mainName, $price);
Ha nem ertesitem a gyerek elveszti azokat a constructor adatokat amiket orokol az apatol?
Koszonom!
 

Elfogadott auditáló/statisztika oldalak

peachman · 2008. Aug. 27. (Sze), 09.38
Üdv!
Engem az érdekelne, hogy egy újonnan indított weblapot melyik auditáló/statisztikai oldallal lenne érdemes mérni. Gondolok olyan dolgokra, hogy napi oldalletöltés, egyedi látogató (ip szerint és session szerint)
És nem lenne hátrány ha olcsó lenne, mert az oldal még nem hoz bevételt.
Írtam én is egy statisztikai részt, ami úgy érzem és tesztelés szerint is jól működik, de valamiért nem ugyanazt adja, mint a freeaudit. Másrészt az esetleges hirdetőknek ezzel nem állhatok oda.
 

nem tér vissza TRUE-val

aspirany · 2008. Aug. 27. (Sze), 09.04
Sziasztok

van egy php kódom ami meghív egy procedurát ami egy INSERT műveletet végez el.Azon a táblán ahol ezt végzi nincs autoincrement oszlop.

$sql = "CALL sp_szerzodes_rogzit('$_SESSION[projektkod]','0','0','$_SESSION[partnerID]','$_SESSION[Username]','$_SESSION[userID]')";
  $result = mysqli_query($link,$sql);
  if($result !== TRUE)
  {
   $call++;
  }else{
commit....}


ez a művelet nem tér vissza TRUE-val

köszönöm a segítséget
 

augusztus 26

document.getElementById('akarmi').submit() nem müxik

gtoma · 2008. Aug. 26. (K), 17.53
Sziasztok!

Van egy kis gondom, ami csúnyán kifogott rajtam.

Egy dinamikusan generált form ajaxal elküldi az adatokat, majd visszakap (ha minden stimmel) egy submitoló js-t, de sajnos sehogy sem akar működni...

a fügvény ami visszamegy, ami elsubmitolná a formot:

(xhtml az oldal)

document.getElementById('formnev').submit();

Ennek elviekben működnie kellene ugye?

előre is köszi a segítséget!

megj.: Annyira elrejtőzött előlem a probléma oka, hogy ha kell kirakom az oldalt valahova, ha szükséges :)