ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 24, 2008 - Fórum téma

Képküldés ajax-al

gabesz666 · 2008. Aug. 24. (V), 12.32
Sziasztok!

Gráfos programot írok, és olyat kéne csinálnom, hogy a két csúcsot összekötő vonalat egy php segítségével generálnám le. Viszont mindezt ajax-al kell megtennem. Tudnátok segíteni? A válaszokat előre is köszönöm!
 

PHP kép frissítési probléma

Navee · 2008. Aug. 24. (V), 02.28
Sziasztok!

Az alábbi problémával találtam magam szemben: Van egy admin felületem, amit egy ingatlaniroda dolgait lehet menedzselni. Ingatlanok feltöltése résznél van egy olyan problémám, hogy amikor képet töltök fel (Képfeltöltés: formon keresztül, egyesével, a program átnevezi, átméretezi három különböző méretre, átállítja a jogokat a fájlon stb.), rendben feltölti, kilistázom egy kis indexképpel, de amikor már több képfájl van, és php szinten törlöm az egyiket (a képeket egy pictureX.jpg; X=1,2,3,... formátumban tárolom) akkor, nem frissíti a képet, azaz a régi kép "ragad" bent. Ezt egy F5 orvosolja, de ahogy olvasgattam a dolgok után, van rá "normális" megoldás is. Állítólag ezen headerek beállításával működnie kellene a dolognak, de mégsem teszi:

header("Pragma: no-cache");
header("Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate");
header("Cache-Control: post-check=0, pre-check=0", false);
Ha valakinek van valami ötlete, tippe, tanácsa, kérem segítsen! Elég idegölő a dolog... :(