ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 11, 2008 - Fórum téma

nincs css...

lepke · 2008. Feb. 11. (H), 23.15
Üdv.
A probléma a következő:
Az oldalamat frankón megcsináltam, minden amit akartam működött rajta, természetesen cssel csináltam meg az oldalt. Na a munka végeztével rájöttem arra, hogy én szeretném hogyha barátságos linkjeim lennének. Az eddigi switch geteet beraktam egy else ágba, az előtte lévő if ágba meg megadtam feltételnek, hogyha a "/"-el explodolt url nem egyenlő az alap urlel akkor csinálja azt(tehát hogyha van benne "/")
S eztán elseif ágakbanmegnézem a $URL[0] tartalmát, és az alapján inculdeoltam be a megfelelő tartalmat.
Nos, ez frankón működik, tehát az az oldal gyün ameiket én szeretném, csak az a bibi, hogy teljesen formázatlanul jelenik meg az oldal. Tehát mintha nem lenne cssfájl. Pedig forráskódban látszik, hogy ottvan.
Miért van ez?
Bemutatom a problémát.
http://katolikus-traditio.hu/index.php?menu=kerdesek
http://katolikus-traditio.hu/kerdez-valaszol/
 

Visszaszámlálás

darkride · 2008. Feb. 11. (H), 18.55
Azt szeretném kérdezni hogyan tudom megcsinálni hogy ugye a legördülő menü nekem most így van:
<form action="processes.php" method="post" name="form1" id="form1">
<option value='1'>1<option value='2'>2<option value='3'>3<option value='4'>4<option value='5'>5
<option value='6'>6<option value='7'>7<option value='8'>8<option value='9'>9<option value='10'>10
<option value='11'>11<option value='12'>12</select><input type=submit value='Submit'></form>
Arra lennék kíváncsi hogy hogyan lehet megcsinálni azt hogy ha rákattintok a "Submit"-ra akkor ne azonnal töltse fel az adatbázisba az értéket hanem a kiválasztott érték*1 óra.
És ha rákattint a "Submit"-ra akkor kihozzon egy számlálót ami a (kiválasztott érték*1 óra)-tól számol vissza.
Ezt gondolom javascript-ben kell megcsinálni, de nem értek ahhoz úgyhogy segítsetek pls.

Remélem érthetően fogalmaztam:)

Válaszotokat előre is köszönöm
 

Drupal installálás alkönyvtárba

Nicca · 2008. Feb. 11. (H), 18.05
Tárhelyemen a következő könyvtárba installáltam fel a Drupal-t: www.domain.hu/index.
A www.domain.hu oldalon, egy sima html oldal van, azzal a szöveggel, hogy "a honlap karbantartás alatt" (tudom, van ilyen funció a Drupal-ban, de nem éltem ezzel, nem akartam a www.domain.hu-ra tenni, amíg fejlesztem). Valahol a tárhelyemen, meg tudom - e adni majd, hogy ha kész a Drupal oldalam, hogy ha a felhasználó beírja a www.domain.hu-t, akkor az a www.domain.hu/index oldalra mutasson?
 

Pszeudo-nyelv

N0r3i · 2008. Feb. 11. (H), 16.26
Sziasztok!

A nyelvi fordítást előkészítendő szeretném a forrásomból tömbbe kigyűjtött szövegeket egy pszeudo-nyelvre fordítani, aminek annyi a lényege, hogy minden karaktert véletlenszerű másik karakterre cserélek.

Ez megy is, csakhogy vannak kivételek, amiket nem kellene fordítani:
- HTML tag-ek
- %s
- %1$s, %2$s, stb.
- szóköz (opcionális, nem feltétlenül akarok az eredetitől eltérő hosszú szavakat)

Az egésznek csak annyi a jelentősége, hogy az így "lefordított" lap számomra pont annyira értelmetlen, mintha egy igazi nyelvre lenne fordítva. Ha valahol mégsem értelmetlen, akkor az kimaradt a fordításból.

Hogy állnátok neki? Most egy elég bonyolult cserélgetős módszerrel dolgozok, de nem az igazi...

Köszönöm a segítséget:
Norbi