ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 17, 2008 - Fórum téma

Left join problema

zoliky · 2008. Feb. 17. (V), 23.06
Van harom mySQL tablam (category, products es prod2cat):

Category:


id | name
==================
1  | computers
2  | mp3 players
3  | camera


Products:

id | name |
=================
1  | Ipod
2  | Nikon camera


Prod2Cat:

prodid | catid
===============
1      | 2
2      | 3



Milyen mySQL lekeresel tudnam kilistazni peldaul az oszes aru nevet (products) amely a 2-es kategoriaban van ?

Koszonom!
 

Nevezéktan, többnyelvűség

lorko · 2008. Feb. 17. (V), 22.02
sziasztok,

egy többnyelvű webes rendszert fejlesztek,
a gombok, formok, stb. amik nyelv függő részek nyelvi file-ból jönnek.
Azt szeretném megkérdezni tud-e valaki leírást, vagy valami specifikációt hogy
hogyan érdemes készíteni nevezéktant több nyelvű rendszerhez.
pl.:
login_btn = 'Belépés';

Előre is köszönöm.
 

Form adatainak küldése PHP-vel, oldalfrissítés nélkül

cs.m · 2008. Feb. 17. (V), 17.39
Egy relatív összetett problémával találtam magam szemben:
Egy apróhirdetés-beküldő és -kilistázó modult kell összehozni, oly módon, hogy JS/CSS megoldással tabokat hoztam létre és egy ChangeTab() nevű függvénnyel váltom azokat, természetesen gond nélkül működik (alapból a kilistázás jelenik meg).
Ezen felül a beküldés tabon értelemszerűen van egy form, ami submit gombra elvileg egy php-nek kéne, hogy elküldje az adatokat, majd kiírná egy div-ben (vagy akár a form helyett - részletkérdés), hogy sikerült az elküldés. Erre ajaxos (prototype.js) megoldást találtam, kipróbáltam egy üres oldalon, működik.
Viszont amikor már implementálom a tabos keretbe, gombnyomás után újra betöltődik az egész oldal, azzal, hogy az eredeti index.php?lg=hu cím átalakul index.php?# címre (action="#"), és nem ír ki semmit az adott div-ben.

Ő a kód:
[code]
<div id="TabLista" style="display:block;">
<div class="apro_empty"><a href="javascript:"> </a></div>
<div class="apro_on"><a href="javascript:ChangeTab('Lista')">apróhirdetések</a></div>
<div class="apro_off"><a href="javascript:ChangeTab('Bekuld')">beküldés</a></div>
</div>
<div id="TabBekuld" style="display:none;">
<div class="apro_empty"><a href="javascript:"> </a></div>
<div class="apro_off"><a href="javascript:ChangeTab('Lista')">apróhirdetések</a></div>
<div class="apro_on"><a href="javascript:ChangeTab('Bekuld')">beküldés</a></div>
</div>

<div class="apro_main" id="ContentLista">
bla bla
</div>

<div class="apro_main_none" id="ContentBekuld">
<form action="#" id="formBekuld">
<center>Minden mez&#337; kitöltése kötelez&#337;!</center>
<table>
<tr><td class="apro_td">Név:</td><td><input type="text" id="apro_nev" size="11" /></td></tr>
<tr><td class="apro_td">E-mail:</td><td><input type="text" id="apro_mail" size="11" /></td></tr>
<tr><td class="apro_td">Tel.:</td><td><input type="text" id="apro_tel" size="11" /></td></tr>

Képfeltöltés, valódi mime lekérdezése

Thom · 2008. Feb. 17. (V), 01.33
Egy képfeltöltős működésben user hibajelzés során futottam bele a problémába.

Az alábbi ellenőrzéseket végzem:
- a $_FILES tömbből megnézem a fájl kiterjeszést, csak az elvárt (.jpg) lehet,
- a $_FILES tömbből nézem a böngésző által küldött mime típust csak az elvárt lehet,
- összevetem a $_FILES és a temp. képfájlról getimagesize() által kapott mime típusokat, egyezniük kell,
- és a további ellenőrzések...

Képfeltöltési hibát jeleztek, a hibás képfájlból nem jött létre tumbkép sem. A fájlt megnyitva az egy szokvány weboldal forrása volt jpg kiterjesztésű fájlban.
A hiba vizsgálata során magam lementettem az editorban egy html oldalt test.jpg néven, ezt feltöltve a $_FILES tömbben image/jpeg volt és a getimagesize() fv. is ezt adta vissza a temp képre. Így a fenti szűrések ki vannak játszva, azaz biztonsági rés maradt, csak az nem tölt fel hekkelt "képet", ami nem akar.

Kérdésem:
Hogyan lehet egy feltöltött fájlről megbízhatóan megtudni a mime típusát - azaz, hogy valóban képfájlról (jpg, gif, vagy png) van-e szó?

Utánanéztem, itt találtam megoldást de a szükséges PHP függvények (PECL) nincsenek mindig ott a tárhelyeken.
Másik megoldásként az exif_imagetype() fv-t ajánlják, de ez sem érhető mindenhol el.
Egyelőre gyorsjavítást végeztem - a helyére másolás után a fájlt kiolvasva keresek benne html, vagy script kódokra jellemző stringrészeket - de ez suszter megoldás.

Köszönettel várom a tippeket, ill. az ötletadó linkeket.