ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2007 - Fórum téma

október 21

File jogosultság problémák, biztonság

maxwell · 2007. Okt. 21. (V), 11.59
A következő a problémám:

szeretném elérni, hogy a tárhelyemen az adatbázis jelszavakat tartalmazó php file ne legyen böngészéssel elérhető. Ha pl. .inc kiterjesztésű lenne, akkor bárki aki véletlenül rátalál azonnal leolvashatná a MySQL hozzáférési adatokat.

Bizonyos ingyenes szolgáltatóknál tökéletesen működött, hogy a file jogosultságokat átállítottam, csak az owner -nek legyen read és execute joga, de ez az extra.hu-nál és a jelenlegi fizetős szolgáltatómnál nem működik! Végigpróbáltam szinte minden kombinációt, vagy a futó php alkalmazásom sem tudja végrehajtani és böngészőből sem végrehajtható a script (forbidden), vagy mindkét módon megnyitható. Azt szeretném elérni, hogy csak a szerveren futó script részeként lehessen futtatni a scriptet (include). Próbálkoztam FTP klienssel (Total Commander, Win alatt) és php Chmod-al (0 prefixel) egyaránt, sehogy sem működött a dolog.

Lenne még egy kérdésem: van arra mód, hogy rosszándékú valaki belenézzen egy eképpen számára elérhető php scriptbe, tehát ahelyett, hogy lefutna, megtekintse a tartalmát, vagy esetleg valahogyan hozzáférjen a tartalom részeihez, vagy pl a változók értékeihez? Azért kérdezem ezt mert olvastam, hogy pl. a MySQl jelszavakat biztonságosabb egy külön fileban, csökkentett file-jogosultságokkal tárolni. Ezek szerint publikus pl. index.php-nkból van mód változók adatainak kifejtésére?
 

október 20

kép betöltése div-be

juhasztibi · 2007. Okt. 20. (Szo), 18.16
Sziasztok!

Most kezdek ismerkedni a js-el programozás szinten. Csak van valami amivel elakadtam. Ez a kép belöltése egy divbe onclick() eseményre. Jquery-t használok. Ha valaki ki tudna segíteni ebből a problémából annak nagyon örülnék!

Előre is köszönöm!

T.
 

Symfony - utf8 probéma

fchris82 · 2007. Okt. 20. (Szo), 15.53
A Symfony-ban az alábbi problémába ütköztem: Mindenhol UTF-8-at használok, adatbázisban, fájlokban egyaránt. Formokhoz van egy "Fillin" szűrő, ami DomDocument osztály használatával "elemzi" a kimeneti stringet, mielőtt elküldené, a formban minden beviteli mezőnek beállítja az értékét, majd a $dom->saveHTML() fv-nyel kiírja a módosított tartalmat. De ezek után úgy jelenik meg az oldal, mintha UTF-8-as oldalt ISO-8859-1-gyel néznék meg. Minden ékezetes karakter helyén két karakternyi krix-krax :-/
A forrásban
$dom = new DomDocument('1.0', sfConfig::get('sf_charset', 'UTF-8'));
szerepel, és megnéztem, utf-8-at kap a konstruktor fv, tehát az biztosan jó.

Ennek ellenére a kimenet "rossz", ha lefut ez a fv. Ha nem, akkor minden rendben. Mi lehet a probléma :?
 

október 19

PHP4 -> PHP5 váltás

monghuz · 2007. Okt. 19. (P), 20.06
A problémám a következő lenne:
Itthon fejlesztésre eddig ezt, használtam:
apache: 1.3.33 | php 4.3.10 | mysql 4.1.9 | phpmyadmin 2.6.1 | EasyPHP 1.8

Viszont mysql 5re kellett váltanom igy próbáltam feltenni ezt a két csomagot:
apache: 2.2.3 | php 5.2.0 | mysql 5.0.27 | phpmyadmin 2.9.1.1 | EasyPHP 2.0
apache: 2.2.41 | php 5.2.4 | mysql 5.0.45 | phpmyadmin 2.11.0 | WAMP5

A gond annyi, hogy a 2 újabb szerver alatt megtekintve, az eddig hibátlanul működő weblapon php forrás kód jelenik meg vegyesen HTML elemekkel.
Kérdésem, hogy php4 -> php5 váltásnál van-e valami konverzió amit meg kell ejteni a meglévő forrás kódon.
pl:

$foo = '<a href="valami.html"> link </a>';
/* helyett:*/
$foo = "<a href=\"valami.html\"> link </a>";
Eddig egy olyat találtam, hogy a funkcióknál referenciát kell átadni

function valami($foo) {};
/* helyett: */
function valami(&$foo) {};
Ezt ki is próbáltam viszont ugyan az maradt a hiba jelenség :(

Valakinek valami ötlet?

bye monghuz
 

javascript kép "fade-in" problémák

skate · 2007. Okt. 19. (P), 19.21
Sziasztok!

A http://clagnut.com/sandbox/imagefades/ link alatt bemutatott javascript alapú "fade in" teknikát akarnám alkalmazni kis módosítással.

A változtatás annyiból áll, hogy bélyegképre kattintva onclick cseréli az érintett nagy képet; a nagy kép (500x500 px) onload eseménye hívja meg az initImage() fv-t -> minden bélyegkép nagyobb megjelenítésénél a hozzá tartozó nagy képre lefut a fade-in, miután az betöltődött...

A megoldás tökéletesen működne (linux / firefox), azonban explorer (xp, 6.x) alól nézve a fade-in legalább 2x lassabban (értsd láthatatlantól a láthatóig eltelt idő) és darabosabban jön be (mintha a window.setTimeout nem jól kezelné az időt vagy a setOpacity lefutása megterhelné(?) a gépet).

A fura az, hogy ugyan az arról a gépről ugyan azt az iexpolrert használva az eredeti oldalon lévő fade-in normál sebességgel megy végbe. (?)

Mi lehet a különbség vagy mi foghatja meg az explorert?
 

OFF: Helyesírási jelenség a weblaboron

Fraki · 2007. Okt. 19. (P), 17.04
Nem provokatív szándékkal nyitom ezt a témát, de (mint a témában végzettnek is) feltűnt egy ideje, hogy a Weblaboron konzekvensen nagybetűvel írja mindenki a második személyű személyes névmást, minden ragozott alakban (Te, Általad, Neked stb.).

Gondoltam, nem baj, ha közlöm, hogy ez helyesírási hiba, pontosabban valószínűleg egyfajta nyelvközösségi hiperkorrekció. Az AkH. (akadémiai helyesírás) ezt a gyakorlatot nem ajánlja ilyen mindennapi diskurzusban, a hétköznapi tiszteletadás funkciójára. A személyes névmások nem tulajdonnevek, ezért a nagybetűs írásuk kivételes esetnek minősül, mikor a megszólított félnek megkülönböztetett tiszteletet akar az író adni.

Volt egy ilyen félig-meddig városi legenda is, hogy "a megszólítás nagybetűvel írandó", lehet, hogy ez is belejátszik.

Nem akarom megszólni az itteni írott nyelvhasználatot, de talán tényleg nem árt, ha ezt leírom. Én ezt még sehol máshol nem tapasztaltam (azért is írom ide, különben nem a weblaborra tartozna); ennél formálisabb körökben sem. Még az alanyeseteken el lehet vitatkozni ("Ön"-ön inkább, "Te"-n már kevésbé), de az ilyen Általad, Benned, Neked, Hozzád-ok, azt hiszem, végképp tévedésen alapulhatnak (s kicsit komikusan is hatnak).

Offoltam, nem szakmai téma, nem akartam érzékenységet sérteni, ha problémás a topik, vágjátok ki. Csak tényleg már régóta szemet szúr.
 

október 19

MySQL szerver elérése lassú

farkaskutya · 2007. Okt. 18. (Cs), 23.08
Sziasztok!


Szerettem volna egy különálló mysql adatbázis szervert csinálni, illetve ez sikerült is, de kívülről borzasztó lassú az elérése. Feldobtam a web szerverre (ez egy másik gépen van) egy fórumot tesztelni, de 10-15 másodpercig vár amíg betöltődik az oldal. Ha erre a gépre telepítem a fórumot akkor szépen fut.

A szerver természetesen szerverhotelban van és win2003 SP2, Mysql 5.0.45 fut rajta.

Ötletem sincs mi lehet a gond, ha valaki wines alapon üzemeltet adatbázis szervert segíthetne.


Köszi és üdv.


Ja és mellesleg amikor kapcsolódott a web szerverről a fórum az adatbázishoz akkor az adatbázisnál ismeretlen felhasználóként volt jelen. Pedig névvel csatlakozott...
 

böngésző publikus terminálra

zzrek · 2007. Okt. 18. (Cs), 21.39
Sziasztok!

Egy publikus intranet (speciálisan erre kialakított oldalakkal) böngészőt szeretnék összerakni érintőképernyős terminálra (PC windowsXP), és a véleményeteket/tapasztalatotokat szeretném kérni:
- melyik böngészővel érdemes próbálkozni IE7 vagy FF?
- hogyan lehet ezeket (valamelyiket) úgy beállítani, hogy csak a böngészett oldal látszódjon, menük-ikonok ne és teljesen teljes képernyő legyen?
- ha meg lehet csinálni ezeket a beállításokat, akkor lehet ezt valahogy automatizálni is (úgy értem, hogy ne kézzel kelljen beállítani, ha újra kell installálni a rendszert, vagy másik gépre is fel kell telepíteni)

(A későbbiekben Linuxos megoldás is érdekelne, de egyelőre inkább XP-s)

Köszönöm!
 

Átlátszó háttér flashnél html be illesztésnél

chipi · 2007. Okt. 18. (Cs), 17.54
Sziasztok!

Vannak olyan reklámok, hogy bejön egy flash animáció és átlátszó a háttér pl az elválasztó kereteknél, ezt a lehetőséget hol tudom beállítani flashnél? Hogy van egy animációm vannak fehér hátterű részek benne, igaz ez a külseje, de én el akarom tüntetni, hogy ott a html be illeszténél a tartalom látható legyen.
 

Sorszámozott HTML lapok közötti lapozás, a végén ugorjon vissza az elejére

ati.hu · 2007. Okt. 18. (Cs), 07.44
Sziasztok!

Lehet, hogy már volt ilyen téma, de nem találtam meg pontosan.

Szóval, szeretnék olyan linket csinálni egy oldalamra amivel 001.html - től addig tudok lapozgatni amíg el nem éri a számozott oldalak végét és ha nincs következő akkor 001-re ugrik megint! Szóval úgy szeretném fejleszteni/bővíteni a jövőben az oldalamat, hogy csak egy számozott oldalt feltöltök és nem kell az összes többit is módosítani. Mindig az aktuálisan következőre és előzőre utal egy link és ha nincs előző vagy következő akkor ez elsőre vagy utolsóra ugrik!

Ez megoldható? Ha valaki tudja, hogy lehet megoldani egyzserűen kérem írja meg!

Köszönöm!
Attila