ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2007 - Fórum téma

október 27

flash mp3 lejátszó firefoxban

pimbi · 2007. Okt. 26. (P), 22.47
sziasztok,
az a helyzet hogy van egy flash mp3 lejátszó az oldalamon, ami ie-vel nagyon jól működik, de a firefox nem akarja sehogysem lejátszani a zenét vele. ha valaki tud az kérem segítsen, az oldal: southdisco.atw.hu
a lejátszó htmlkódja:

<HTML>
<HEAD>
<script src="mp3player/swfobject.js" type="text/javascript"></script>
<script src="mp3player/ep_player.js" type="text/javascript"></script>
</HEAD>
<BODY>
<div id="flashcontent">
To use the <a href="http://www.e-phonic.com/mp3player/" target="_blank">E-Phonic MP3 Player</a>
you will need <a href="http://www.adobe.com/products/flashplayer/" target="_blank">Adobe Flash Player 9</a>
or better and a Javascript enabled browser.
</div>
<script type="text/javascript">
// <![CDATA[

var so = new SWFObject("mp3player/ep_player.swf", "mp3player/ep_player", "269", "226", "9", "#FFFFFF");
so.addVariable("skin", "mp3player/skins/nobius_platinum/skin.xml");
so.addVariable("playlist", "mp3player/playlist.xml");
so.addVariable("autoplay", "true");
so.addVariable("shuffle", "false");
so.addVariable("buffertime", "1");
so.write("flashcontent");

// ]]>
</script>
</BODY>
</HTML>
 

végrehajtási sorrend

robit · 2007. Okt. 26. (P), 20.49
Üdv mindenkinek!
Próbálkozom a flash el
és belefutottam egy problémába:

adott az alábbi kódrészlet

function dataLoaded(){
....
_global.data_obj = obj; // Eltároljuk az objektumot globális változóként
trace("Data loaded from XML");
....
}

var data_xml = new XML();
// betöltjük a data.xml-t, amibõl generált objektumot a dataLoaded függvény feldolgoz
data_xml.loadToObject("images.xml", dataLoaded);
trace ("data xml"+data_xml);

var image = buildList(_global.data_obj);
trace ("image"+image);


trace output:

data xml
image
Data loaded from XML


A gondom/kérdésem :
1.miért van a futási sorrend változás (a Data loaded form XML az első sornak kellene lennie az outputban sztem.)
2. a data_xml és image miért lehet üres

bónusz : van a flash ben var_dump hoz hasonlatos függvény?

Üdv Robit
 

töbnyelvű honlap, látogató irányítás

lorko · 2007. Okt. 26. (P), 11.32
sziasztok,

szeretném felismerni az érkező látogatő böngészőjénk nyelvét,
és ha van olyan nyelven a honlap akkor egyből az induljon.
Konkrétabban:
Tehát ha magyar akkor a hu könyvtárban lévő index.html hívódik meg (hu/index.html),
ha pl. angol akkor en könyvtárban lévő index.html (en/index.html),
ha olyan jön amilyen nyelv nincs pl. német akkor a hu könyvtár index.html-jét adja.

Eddig egy perl futott a gyökérben és az dobot tovább, de nem
nagyon tetszik a megoldás, remélem ezt meglehet oldalni a szerverrel.

előre is köszönöm
 

Kod szinezo problema

zoliky · 2007. Okt. 26. (P), 06.53
Van egy SMF (Simple Machines) forumom. Ezen a forumon mukodik egy kosz szinezo (syntax highlighter). Normalis kodot szurok be "code /code" tagok koze.

Erdekes, hogy a firefox amikor beolvasa a forum topikot egy csomo vonalkat rak be a kod kockaba. Ez a furcsa jelenseg csak Firefox-ban jelenkezik. Itt lathato a hiba: http://img84.imageshack.us/img84/6739/kodnq5.jpg

Tudom, hogy ez nem SMF forum, de tobb mint valoszinu, hogy egy CSS vagy Firefox bug-rol van szo. Ha tud valaki adni par tanacsot, hogy lehet kikoszobolni a problemat, elore is koszonom!
 

október 25

Nem frissül a tartalom

lacy · 2007. Okt. 25. (Cs), 20.07
Jó estét!:)

Lenne egy kis problémám...A főoldalról egy window.location.href-el eldobom a usert egy aloldalra. Onnan egy kis idő után megint javascript window.location.href-el visszadobom a főoldalra, ám ilyenkor a főoldal nem frissül, ugyanazt a tartalmat mutatja, mint a legelső oldalletöltéskor. Hogy tudnám rábeszélni, hogy töltse újra a lapot és ne nekem kelljen a frissítésre menni?

Előre is köszönöm!
 

DIV probléma IE alatt

Blackfriar · 2007. Okt. 25. (Cs), 18.27
Sziasztok !

Adott egy egyszerű DIV-es box (margin:0;padding:0), ami FF alatt korrekten jelenik meg, az oldal teteje és a box között nincs üres hely, IE alatt viszont van. Ha offline nézem az oldalt, akkor minden rendben.
Egyszer mintha belefutottam volna már ebbe a problémába, de most nem rémlik a megoldás.
 

október 24

Pear Mail_Queue nincs hibaüzenet.

s_volenszki · 2007. Okt. 24. (Sze), 18.51
Sziasztok!

Elkezdtem ismerkedni a Pear csomagokkal és már az első lépésben megbuktam.

Szeretném használni a Mail_Queue csomagot. Mivel a phpinfo() a szerveremen azt mondja hogy with-pear és a php-m verziószáma 5-el kezdődik, ezért ftp-n felmásoltam a szükséges csomagokat.

Mindent megtettem ahogy a doksi mutatja, beállítottam a config.php-t, megcsináltam az adatbázisban a táblát, és a minta alkalmazás (pear doksi) hibaüzenet nélkül lefut.

Nincs hibabejegyzés az error logokba, nincs mysql hibaüzenet, de mégsem kerül be az adat a táblába!

Hogyan lehetne rávenni, hogy kiköhögjön valami hibaüzenetet? Mert, gondolom, ha a feladat nem megy végbe valami hiba csak van?

Tovább okfejtettem, és kipróbáltam simán a Mail::factory, tökéletesen működik.

Várom a gondolataitokat, üdv:

s_volenszki
 

Apache LOG

farkaskutya · 2007. Okt. 24. (Sze), 10.40
Sziasztok,

olyan problémám van egy Apache 2.2.6-al, hogy logozza a jpg képeket, holott erre nem kértem :) Beraktam a httpd-vhosts.conf-ba egy ilyen részt:

SetEnvIf Request_URI "(\.gif | \.jpg) $" image
CustomLog logs/akarmi_access.log common env=!image

A fentiek ellenére a logban ilyet látok:

xxx.xxx.xxx.xxx - - [23/Oct/2007:11:30:53 +0200] "GET /akarmi/forum/templates/Morpheus/images/blue/icon_minipost.gif HTTP/1.1" 200 140

Rossz helyre raktam, vagy miért nem megy ez?

Üdv, és köszi előre is a segítséget.
 

WebShop PHP-ban

millye · 2007. Okt. 24. (Sze), 07.40
Üdv. mindenkinek!

Szükségem lenne egy WebShop szkriptre. Valami olyanra gondoltam, mint az osCommerce, vagy a zen-cart, de magyarul. Tudja valaki, hogy hol lehet ilyen előregyártott kódokat/programokat letölteni magyar fordításban. Ezt a kettőt említettem, de lehet szó másról is.
Köszönöm.

millye
 

október 23

változó tartalom

levipadre · 2007. Okt. 23. (K), 20.11
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy készülő oldalam, az alábbi hármas felosztásban: fejléc, tartalom, lábléc.
Az lenne a gondom, hogy:
A content tartalmaz egy háttérképet, és egy olyan divet(contentSpace), ami elvileg arra szolgál, hogy ha a tartalom több, mint ami a háttérképre ráfér, akkor a tartalom alatti részt kiegészítse. Ezzel a divvel bajlódok, nem tudom, hogy melyik div-be vagy után legyen, és a magassága sem akar működni. Kérlek segítsetek. Köszönöm!

HTML :

[colorer=html]<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-2">
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/19996xhtml" xml:lang="hu" lang="hu">
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
<meta http-equiv="content-language" content="hu" />

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style-erintesek.css" />
<title>Cím</title>
</head>
<body>

<div id="container">
<div id="header"></div>
<div id="white">
<div id="image-bemut"></div>
</div>
<div id="content">
<div class="contentText">
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Praesent vel elit. Nam posuere turpis id tortor. Aliquam erat volutpat. Nunc fermentum. Duis auctor. Ut nec mi. Nunc fringilla nunc ut purus. Vivamus eu lacus non massa mollis scelerisque. Mauris nisi. Donec placerat. Fusce pharetra, nulla quis ultricies varius, eros nisi pharetra dui, nec fermentum metus leo non neque. Praesent massa leo, adipiscing et, ultrices a, rhoncus ac, felis. Aenean pulvinar accumsan libero.

Vestibulum a lorem. Ut eget tortor. Nullam tincidunt, mi et molestie bibendum, nibh mi iaculis ligula, in ullamcorper orci lorem et turpis. In rutrum odio quis tortor. Proin euismod bibendum odio. Donec est nunc, ornare et, volutpat sit amet, venenatis in, diam. Aenean tempor mi et mauris. Nullam orci massa, sagittis id, ultricies nec, feugiat eu, ante. Etiam lectus. In hac habitasse platea dictumst. Nullam odio tortor, suscipit id, adipiscing ut, consequat ullamcorper, felis. Nam faucibus turpis eleifend diam.