ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2006 - Fórum téma

december 28

PHP-ből jelszóval védett oldal elérése

galiba · 2006. Dec. 28. (Cs), 14.17
Sziasztok! Elakadtam, nem is kicsit. Kellene egy segítőkész ötlet az elinduláshoz.

Van egy weboldalam, ami különböző szervereken lévő oldalakról adatokat gyűjt össze. Eddig nincs is gond, csak az egyik oldal jelszóval védett lett. A jelszót megkaptam (böngészőn keresztül be is jutok), de PHP-ből mégsem tudom megnyitni azt az oldalt. Pontosabban azt sem tudom, hogy miként tudnám megnyitni... Hogy adjam át az azonosítót és a jelszót? Merre induljak?

A "fenébe" nem jó válasz :)))))))

Kösztök!
 

hierarchikus rendszer hogyan php+mysql-el

konyak87 · 2006. Dec. 28. (Cs), 13.15
Sziasztok!

Még kezdő vagy mind a php mind a mysql területén és most akadt egy olyan akadály, hogy: már megvan a felvitel mysql-be és a lekérdezés is, viszont lekérdezésnél hierarchikus rendszerre lenne szükségem, hogy mindenki a hozzá tartozót lássa: pl.:
1

2 3 4

21 22 31 32 41 42

211 222

Szóval az 1 lássa mindenki adatát, a 2 csak a 2essel kezdődőekét, a 21 csak a 21el kezdődőekét és így tovább.
Egy megoldás már eszembe jutott, viszont az elég bonyolult vagy inkább hosszadalmas és sok helyet foglal, ezért remélem tudtok abban segíteni, hogy találjunk valami kevésbé bonyolult megoldást.

Előre is köszönöm!

Üdv.
 

XML vagy MySQL adattárolásra?

maturicz-innsbruck · 2006. Dec. 28. (Cs), 01.51
Sziasztok!
Néhány barátommal másfél éve fejlesztgetünk egyetemi lan-on egy taxt-base alapú portált, változó, 10-30 fő közötti regisztrált látogatóval.
Most a továbbfejlesztésével kapcsolatosan némi vita alakult ki közöttünk.
Felmerült hogy átálljunk MySQL-re, ugyanakkor a társaság egy része felvetette hogy tároljuk az adatokat XML-ben, ha már a PHP5 támogatja.
Mivel kis létszámú környezetben dolgozunk ahol nem tudjuk lemérni az XML előnyét-hátrányát, érdekelne bennünket a véleményetek, érdemes-e időt és energiát fektetni az XML alapú adattárolásba, vagy nagyon szép nagyon jó, de nem reális?
Előre is köszi!
 

december 27

Kétféle design készült a PHP programomhoz, hogyan írjam meg?

chipi · 2006. Dec. 27. (Sze), 02.12
Sziasztok!

Egy olyan segítség kéne nekem, hogy a php programomat be szeretném burkolni valami design be, és ezt a templatetet hogyan kell használni? Mert 2 féle design készült az oldalra.

Köszi előre is!
 

december 26

session: felhasználó név+jelszó tárolása, rövid webcímek

jeti · 2006. Dec. 26. (K), 13.09
Sziasztok!

Sessionban, vagy sessionhoz rendelt táblában érdemesebb a jelszó, felhasználó név páros, illetve bejelentkezettség állapotát tárolni?
Hogy oldható meg a munkamenet továbbadása a rövid webcímeknél, ha böngésző letiltotta a süti használatát?
 

Google Adsense-ről mi a véleményetek?

jeti · 2006. Dec. 26. (K), 12.56
Sziasztok!

Milyen véleményetek van a Google Adsense programról? (Nagyon sok helyen látom, és a Google nagyon jókat ír róla.)
Hogy működik a valóságban? Mennyi bevételre lehet szert tenni? Mit szabad, és mit nem? Milyen beépített kiskapuk vannak a szerződésben? (Ha vannak...) Milyen tapasztalatotok van? Minden zökkenőmentesen megy? Hogy fizetnek? stb.
Előre is köszönöm a segítséget, és kellemes ünnepeket kívánok!
 

upload_tmp_dir beállítása .htaccessben

minczerl · 2006. Dec. 26. (K), 12.27
Pár napja nem tudok PHP-val feltölteni a weboldalom, mivel a fájlt nem tudja bemásolni az ideiglenes könyvtárba. A $_FILES['userfile'][error] 6-os értékkel tér vissza ami pedig ez
UPLOAD_ERR_NO_TMP_DIR

érték: 6; Az átmeneti tárolókönyvtár nem létezik. (PHP 4.3.10 illetve 5.0.3-tól lett bevezetve)

Na most próbáltam beállítani .htaccessben a következő módon, de nem hajlandó figyelembe venni

php_value upload_tmp_dir /tmp
A másik dolog amit megpróbáltam az hogy PHP-ban az ini_set függvénnyel állítom be
ini_set("upload_tmp_dir", "/tmp/");
de ez sem müködik.

A phpinfo szerint az értéke no value, ini_get_all() függvény pedig a következőket adja vissza ennél a résznél
["upload_tmp_dir"]=> array(3) { ["global_value"]=> NULL ["local_value"]=> NULL ["access"]=> int(4) }
Kérdésem az lenne hogy ezt a szolgáltatómnak kellene beállítani, vagy csak én rontok el valamit?

Előre is köszönöm

lac
 

Legordulo menu elkeszitese

Anonymous · 2006. Dec. 26. (K), 11.37
Eddig a menuket HTML tablazatal oldottam meg.
A napokban beleptem a "microsoft.com" web oldalra es lattam egy olyan menut amelyet lehet fel vagy le gorditeni. Megneztem a lap foraskodjat es erdekes, hogy az egesz menu HTML "div"-el van megoldva.

Azt szeretnem megtudni ha a DIV helyetesithet egy TABLET-t, es mit kene csinalni ezert, hasznalatba tenni a CSS-t ?
 

december 25

Iframe-ből higyan lehet frissteni az egész oldalt? pl belépés után

Anonymous · 2006. Dec. 25. (H), 19.21
Sziasztok! Azt szeretnlm mekérdezni, hogy hogyan lehet 1 iframe-ből frissíteni az oldalt miután belépek, vagy beviszek vmilyen adatot? Ezzel próbálkoztam:
echo "<meta http-equiv=\"Refresh\" content=\"0;url=$HTTP_SERVER_VARS[PHP_SELF]\">";
csak az a baj, hogy így az iframe-en beül tölti újra az oldalt. Légyszi ha tudtok segítsetek!
Előre is kösz!
JZsolt!
 

auto_increment mezo alap helyzetbe állítása

Anonymous · 2006. Dec. 25. (H), 10.54
Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet azt megcsinálni, hogy egy auto_increment típusó mezőt alap helyzetbe állítsak?
Egy kis hiba folytán most a kulcs értékek így következnek 0,1,2,7,44,89,313 stb. Most törölni a kulcsmeződ és újra indexelni a már meglévő értékeket nem szeretném. A másik, hogy akkor 0-tól kezdené a számolást ugye. De akkkor ütközés történne a már meglévő értékekkel.

Mit lehet tenni?

A választ előre is köszönöm!