ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2005 - Fórum téma

április 27

PHP --> Java futtatás

cseli · 2005. Ápr. 27. (Sze), 16.39
PHPből az exec fv-el próbálok egy azonos könyvtárban lévő java jar fájlt futtatni, aminek egy xml fájlt kéne létrehoznia. Ezt sikerült is, megoldani, de átraktam egy másik szerverre és ott nem működik. Parancssorból itt is fut az adott java program de PHPből meghivva már nem. Visszaadott az exec egy 127-es hibakódot, ami viszont fogalmam sincs mit jelent. Mi lehet a gond szerintetek?
 

Hogy lehet megoldani a stíluslap váltását a 800*600 és 1024*768-as felbontások között

gabeee · 2005. Ápr. 27. (Sze), 15.21
Hali meg lehet oldani azt, hogy ne egy új oldlra cserélje le a kész html oldalt csak a stílust cserélje le.
Rétegekkel dolgozok csak felbontásváltás esetén elcsúsznak a rétegeim ha ezt egy másik stíluslappal irányítom akkor jó lessz ezért kéne erre gy megoldás.
 

április 27

Képek adatbázisban vagy fájlként???

jgonda · 2005. Ápr. 26. (K), 23.08
Sziasztok! A véleményetekre lennék kiváncsi a fenti kérdésben.
Amit még azért érdemes tudni, hogy kb 40000-60000 db képről van szó. A képeket elég gyakran hívják meg. Az adatbázis pedig PostgreSql amiben large ogjectekként van tárolva a feltöltött kép.

Szóval kiváncsi lennék a tapasztalatokra, véleményekre, javaslatokra.
 

turck mmcache telepitese

Nigi · 2005. Ápr. 26. (K), 21.02
windows ala nem megy:( pedig ugy csinaltam, ahogy ott irja. ha tudtok segitsetek kerlek
 

Rosszul jelenik meg a © (copyright) embléma.

Anonymous · 2005. Ápr. 26. (K), 20.08
Sziasztok!

Mi lehet a megoldás a címben említett problémára? Csak php oldalaknál jelentkezik a probléma, és a © embléma helyett a Š karakter jelenik meg.

Előre is köszi a segítséget!
 

hozzászólás cikkekhez fűzése

attila24 · 2005. Ápr. 26. (K), 01.23
Sziasztok!

A következő dologban szeretném a segítségetek kérni. Eléggé kezdő vagyok a PHP-ben , de most egy olyan dolgot kéne megoldani, mint pl. itt is a weblabor oldalán található, a cikkek után az egyes vélemények hozzászólások. Léteznek erre igyenes engine-k. A phpBB fórummotort töltöttem le, persze az nem erre való (gondolom) és úgy tűnt könnyebb nulláról megírni egy ilyen dolgot, mint annak a forrásából kihámozni a szükséges dolgokat. Egy teljesen primitiv megoldást talán össze tudok hozni,de ha már léteznek implementációk erre akkor inkább azokat használnám, mivel az időm is kevés. Nagy segítség lenne vmilyen leírás is a témáról (hogy hívják ezeket egyáltalán csak a google miatt), bármilyen tanácsot szívesen fogadok hogy mire figyeljek ha nulláról kell megírni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Attila
 

php+javascript

Anonymous · 2005. Ápr. 26. (K), 00.38
Csináltam egy egyszerű hírrendszert mysql használatával, de nem is ez a lényeg hanem azt szeretném megcsinálni h a híreket amiket lekérdez a mysql-ből, azt h tudom úgy megcsinálni hogy görgesse felfelé (scrolling)?
 

április 25

flash & php cash probléma

myhu · 2005. Ápr. 25. (H), 17.35
Sziasztok!

Olyan gondom támadt a flash és a php párosítás során,
hogy bizonyos idő eltelte után a böngésző nem hajlandó
az ipcímre mutató php file behívására flashből.
Azaz dolgozik benne a user aztán meghatározatlan idő eltelte
után olyan mintha megszakadna a kapcsolat…

Egyetlen megoldást találtam, egyszerűen törlöm a böngésző
helyben tárolt file-jait (cash), akkor azonnal működik. Továbbra sem értem
hogyha ipcimre mutatok flashből akkor miért cashel, ráadásul még
egy random kiegészítő sort is használok…

loadVariablesNum (_root.ipcim+"/egyeb/php/ka/save.php?rnd="+random(100000), 0, "POST");

Nemértem, nemértem, nemértem

Köszi előre is a segítséget

myhu
 

GD telepítés

Anonymous · 2005. Ápr. 25. (H), 16.42
Sziasztok!

Tudja valaki hol lehet részletes leírást találni a GD könyvtár telepítéséhez. ( Php-ben szeretnék egyszerűbb képmanipulációs programokat írni, de jelenleg minden image típusu programsornál meghal a dolog. Egészen pontosan gif animációkhoz való hozzáfűzés érdekel de a GD letöltése után elakadtam)...windows-apache-php
köszi
 

Egy komplett hírlevélküldő készítés (Kezdő)

dragon · 2005. Ápr. 25. (H), 15.00
Hi egy komplett hírlevélküldőt szeretnék tudom hogy ez nem kezdőnek való feladat de fontos lenne megcsinálnom egy barátomnak kell
ojanra gondoltam mint a prog.hu hírlevél a lényeg hogy fel lehessen ró íratkozni meg legyen egy webes adminisztrációs felület ahol a leveleket lehet megírni kellene valami komplett forrás hogy ne keljen rajta sokat változtatni
nagyon nagyon fontos lenne

A segítségeket előre is köszönöm

DRAGON