ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2005 - Fórum téma

április 11

Könyvtárszerkezet, fájlok fel- és letöltése tárhelyre

Anonymous · 2005. Ápr. 11. (H), 15.57
Sziasztok!
Tanulmányi csoportnak szeretnék létrehozni fájlmegosztást. Tantárgyak szerint lennének az anyagok elhelyezve, a csoport minden tagja fel- és letölthetne. Ismer valaki hasonló mintaprogramot. Pl. fórumhoz is hasonlíthatna. Én nagyon kezdő vagyok.
Köszönöm a segítséget.

Üdv. Morel
 

phpAdsNew

C5a6a · 2005. Ápr. 11. (H), 13.32
Beüzemeltem a phpAdsNew-t, és korrektül működött egy ideig. Egy zónát hoztam létre, amihez szabvány méretű bannereket definiáltam.

A bannereket cserélgette a megfelelő helyen. Jól kezelt mindent gészen addig, amíg nem hoztam létre még egy zónát, amit az oldal másik részén akartam megjeleníteni. Ebben HTML reklámokat jeleníte(né)k meg. Ezt is jól kezeli, de előfordul, hogy a felső bannerhelyen ebből a második zónából származó (HTML) reklámot jelenít meg. Mivel ennek a mérete nagyobb, így ilyenkor az egész oldal felborul...

Visszafelé soha nem fordul ez elő.

Mindenféle beállítást, leírást átnéztem, kipróbáltam, de sajnos nem találtam megoldást.

Van valakinek valami ötlete? Esetleg tudja a megoldást?
 

javascript help

mdesign · 2005. Ápr. 11. (H), 10.56
Sziasztok!

Tud vki olyan oldalt ahol találok leírást arról, hogy miként érhetek el objektum tulajdonságokat javascriptből?
pl háttérszín állítás:
document.getElementById(n).style.background='#000000';
Azt szeretném megtalálni, hogy miként tok classt állítani egy elemen.

Előre is köszönöm, üdv mdesign
 

MySQL - Általános relációs adatbázis

Liquid · 2005. Ápr. 11. (H), 06.20
Sziasztok!

Egy adatbázis alapú oldal elkészítésénél talán az adatbázis megtervezése az egyik legfontosabb lépés. Tud valaki a relációs adatbázisokról valahol részletes információt a neten? Megmondom őszíntén amikor nekiállok megtervezni egy adatbázist, a tábláknál és a mezőknél valahogy mindig összekavarodom... Nem akarok mindent bezsúfolni egy táblába!

Konkrét feladat: Heti rendszerességű lemezajánló (TOP10) adatbázis elkészítése

- id
- Dátum (Év/Hónap/Nap)
- Aktuális Helyezés

- Lemez előadója
- Szám címe
- Lemez kiadója
- Kiadványszám

Tud valaki segíteni? (Sorry ha nagyon alap...) Előre is köszi!
 

április 10

favicon megin...

Anonymous · 2005. Ápr. 10. (V), 15.08
Hi All!
Van itt valaki aki profi a favico temaban?
A legutobbi blog "Drawing lines in Javascript" mutat egy olyan oldalra ahol erdekes megoldast lathattam. http://www.p01.org/news/latest_news/
A firefoxban egy animalt favico, IEben meg egy masik jelent meg.
Elso kerdes: Hogy lehet ez animalt?
Masodik kerdes: Hogyhogy IEben mas jelenik meg?
Nem talaltam ertelmes valaszt googlen keresztul....

Udv
ISTi
 

DHTML + fényreklám

fudom · 2005. Ápr. 10. (V), 14.13
Sziasztok!

Szeretnek egy fenyreklamot csinalni az oldalamra, de en csak olyat tudok ami a szoveg vegen megall. nem tudom hogyan lehetne automatikusan ujra inditani, hogy ne kelljen bele az a link. itt a kod:

<style type=text/css>
#szoveg_keret {
	border: 2px solid black;
	overflow: hidden;
	width: 180px;
	position: relative;
	height: 150px;
	text-align: center;
	}
#a_szoveg {
	position: absolute;
	left: 5px;
	top: 100px;
	width: 170px;
	height: 148px;	
	}
</style>

<SCRIPT language=JavaScript>
var pos=100;
function Scroll() {
  if (!document.getElementById) return;
  obj=document.getElementById("a_szoveg");
  pos -=1;
  if (pos < 0-obj.offsetHeight+130) return;
  obj.style.top=pos;  
  window.setTimeout("Scroll();",30);
}
</SCRIPT>

<BODY onload=Scroll();>

<DIV id=szoveg_keret>
<DIV id=a_szoveg>

<P>Ez az a szoveg amit gorgetni szeretnek, de ugy hogy ne alljon meg a vegen hanem automatikusan kezdje elolrol az egeszet. :-)</P>

<P><B>[<A href="/javascript:pos=100;Scroll();">Újra</A>]</B></P>
</DIV>
</DIV>
</BODY>
</HTML>
ha van valakinek valami otlete lecci irja meg, hogy mit modositsak ezen hogy jo legyen.
elore is koszi
 

Űrlap - post változó emailcímre

Anonymous · 2005. Ápr. 10. (V), 12.46
Helló
Lehet, hogy nagyon gagyi a kérdés, de hogy lehet olyat csinálni, hogy egy űrlapban kijelölhesse a felhasználó, kinek ill. kiknek az emailcímére szeretné elküldeni? Lehet ilyet html-be vagy js-tel?

Előre is köszi
Ági
 

21-es játék PHP ben! hogy?

unreal · 2005. Ápr. 10. (V), 07.34
sziasztok!
azt szeretném kérdezni, hogy van e valakinek ilyen (21-es (kártya)) játéka PHP-ben!
Vagy hogy lehet ilyet csinálni, vagy ha van valakinek DOWNLOAD linkje, azt is szivesen veszem!
Köszönöm előre is a segítőkész valaszokat!
 

április 9

Gyorskeresés adatbázisban...

prodg · 2005. Ápr. 9. (Szo), 19.56
Sziasztok!

Képtelen vagyok megtalálni egy leírást,amit régebben itt olvastam és most szükségem lenne rá.

Egy adatbázisból szeretnék listázni adatokat úgy, hogy a keresőmezőbe mikor írom be a keresendő szót már közben listázza az addig talált rekordokat.
Remélem világos voltam. Ha valaki tudja hol található irja meg plz.
Pld. a következő címen van ilyen a gyorskeresés részben : http://dvdrent.hu/
 

stiliuslap probléma firefox alatt

Anonymous · 2005. Ápr. 9. (Szo), 14.55
Sziasztok!

A problémám a következő

Van egy készülőben lévő oldal: www.renseikandojo.hu

Letöltöttem most a firefox 1.02-t és úgy látszik nem veszi figyelembe sem a font-family, sem a text-align beállításait.

Mit lehetne tenni? nem ismerem a firefoxot, de azt mondják a szabványokat abszolút ismeri. Akkor most mi a gond?

Másik kérdésem. Hol kell azt beállítani hogy a böngészők automatikusan közép európai karakterkészlettel böngésszék a weboldalt?

Előre is köszi a segítséget

Mazsi