ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2004 - Fórum téma

július 18

MySQL SELECT parancs LIKE feltétellel

zvaranka · 2004. Júl. 18. (V), 15.26
Sziasztok.

Van egy problémám a MySQL lekérdezéssel kapcsolatban.

Ha a SELECT mezo FROM adatbazis WHERE mezo LIKE 'A%' lekérdezést futtatom, akkor a rendszer visszaadja az A-val és az Á-val kezdődő mezőtartalmakat is, holott csak az A-val kezdődőeket kellene visszadnia. Van valakinek valamilyen ötlete? Szerintem a MySQL konfigurációban kellene valamit beállítani, de nem vagyok biztos benne. Előre is köszönöm az ötleteket...

Zoli
 

július 17

reguláris gond

Thom · 2004. Júl. 17. (Szo), 20.05
Órák óta gyűröm magam, nem jön össze egy működő reguláris szűrés.
Egy bejövő stringben kellene minden előforduló mintát cserélni így:
Bejövő minták:
[A href='ezbarmilehet.com']
[A href='ezbarmilehet.com' target='_blank']
[A href='ezbarmilehet.com' masparameter='akarmi' target='_blank']

Ebből csak a 'href' és - ha van - a 'target' mehetne a kimenetre, más nem. A minta természetesen többször is előfordulhat eltérő linkekkel a bejövő stringben.
Könyvespolc feltúrva, ismert webhelyek végigbogarászva. Valószínűleg nem túl bonyolult a dolog, ezért is elég flusztráló a lámaságom...
Tud valaki "segítő jobbot" nyújtani ebben?

Üdv: Thom
 

július 13

Weboldalakhoz tartozó RSS-ek letöltése

keri · 2004. Júl. 13. (K), 14.59
Sziasztok!

Az érdekelne, hogy tudok lekérni egyes weboldalokról rss-t? Nyílván pontosan tudni kell, hogy hol található, ha egyáltalán létezik egy oldalon rss. A weblaboron tudom, hogy van, csak nem tudom előcsalogatni a drupállal. Tudna valaki segíteni? Illetve infó kéne, más rss-ekről, ha lehet.

Köszönöm a weblabor munkáját! Eddig sokat segítettek!

Keri
 

Copyright az alert ablakban.

Agi · 2004. Júl. 13. (K), 09.42
Tudna-e valaki segíteni nekem, hogyan varázsolhatnám a copyright jelet az alert ablakban mert a html-es kód itt nem működik.

Köszi
Ági
 

július 12

Paradox

Anonymous · 2004. Júl. 12. (H), 20.50
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ODBC-n keresztül kapcsolódok egy Paradox adatbázishoz. A kapcsolat szerintem még rendben is van (ugyanis kiírja rá hogy A kapcsolat azonosítója: Resource id #1), viszont utána kapok egy ilyen hibaüzenetet:

Warning: SQL error: [Microsoft][ODBC Paradox illesztőprogram] A külső tábla nem a szükséges formátumban van., SQL state S1000 in SQLExecDirect in c:\webdev\html\marx pont\para\index.php on line 7

Megköszönném, ha valaki tudná, mi lehet a baj....
 

Intranet beállítása

keri · 2004. Júl. 12. (H), 16.15
Sziasztok!

Az egyik kliensgépre raktam fel a drupalt és tesztelgetni akarom, hogy a többiek akik a belső hálózaton vannak, látják e.
Egyelőre semmi. Linux szerver van. Lehet, hogy ott kell állítani valamit a host-okban?
Esetleg apache beállítás? Az apachot simán látják, ha beírják az ip-t.
De én azt akarom, hogy az intranet-el lássák a drupalt!

Tudd valaki esetleg segíteni?
Köszi
Keri
 

SMTP beállítása és egyebek

keri · 2004. Júl. 12. (H), 08.48
Sziasztok!

Hogy lehet belőni a drupalt, hogy új felhasználó regisztrálása esetén küldjön mailt a jelszavával? Php.ini piszkálás?

Illetve a másik kérdésem, hogy a belépés blokknál, hogy tudnám kitörölni, hogy a userek ne tudjanak felvinni új felhasználót. Magyarul felhasználó létrehozásának tíltása.

Ez a két kérdés szinte kizárja egymást, de érdekelne a két megoldás. /Eddig András és Goba sokat segítettek!/

Hol tudom beállítani a kezdő, bejelenkezés utáni oldal szövegét? Jelenleg oldal nem található.

Előre is köszi a segítséget!
Keri
 

július 11

WIN+Apache+PHP+külső directory

jtabori2 · 2004. Júl. 11. (V), 11.15
Sziasztok!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem a PHP v. az Apache szerver beállításának kérdésében. Nézzétek el ha kezdő a kérdés....

Sikerült felraknom az Apache szevert és el is indult.
Sikerült felraknom a PHP és ha a "dokumentroot"-ba v. az abból létrehozott könyvtárban van a php kód ill. az adatállomány akkor az szépen látszik,használható pl. egy file_exist() parancsra.
Irtam is egy kissebb alkalmazást.
Olvasgatva a biztonsággal foglalkozó részeket, azonban ez a szerkezet nem biztonságos...

Először ezért létrehoztam "Alias" -okat a HTTP.konf állományban és ki tettem próbaként egy állományt az Alias-al megjelölt könyvtárba. És itt akadtam meg ... már 2 napja probálok minden féle beállítást de nem jön össze az hogy a php kódban alias/filename.txt látszódjon.

Segítségeteket előre is köszönöm

TJ.
Ha az igazi path-ot irom be akkor az müködik de hát pont az a cél hogy a file valódi helyét elfedjük a felhasználó elöl.
 

formázás

Andi · 2004. Júl. 11. (V), 10.59
Van arra lehetőség, hogy a szövegnek, amit a képernyőn meg akarok jeleníteni, azt mondjam, hogy másfeles legyen a sortávolság?
Elképzelhető, hogy PHP-ben több lehetőségem van ilyen formázásokra, mint HTML-ben?
 

OPTIONS, PROPFIND és más HTTP metódusok

T.G · 2004. Júl. 11. (V), 01.04
Az apache logban a következőt találtam:
80.98.93.93 - - [09/Jul/2004:21:59:12 +0200] "PROPFIND /download HTTP/1.1" 301 330 "-" "Microsoft-WebDAV-MiniRedir/5.1.2600"
80.98.93.93 - - [09/Jul/2004:21:59:09 +0200] "OPTIONS / HTTP/1.1" 200 6050 "-" "Microsoft-WebDAV-MiniRedir/5.1.2600"
80.98.93.93 - - [09/Jul/2004:21:59:09 +0200] "PROPFIND /download HTTP/1.1" 301 330 "-" "Microsoft-WebDAV-MiniRedir/5.1.2600"
80.98.93.93 - - [09/Jul/2004:21:59:09 +0200] "PROPFIND /download HTTP/1.1" 301 330 "-" "Microsoft-WebDAV-MiniRedir/5.1.2600"
Telnettel bepróbáltam és nálam is a options müködött, a propfind 301 (Moved Permanently) hibát adott.
Mi lehet ez és miért? Ez a hiba mit takar, illetve ki akar tőlem nem GET/POST lekérést?

(kicsit más kérdés) Van néhány egyéb hiba is:
195.56.169.251 - - [10/Jul/2004:18:31:52 +0200] "GET / HTTP/1.1" 302 5 "-" "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.5; Windows NT 5.0) Fetch API Request"
64.68.82.13 - - [10/Jul/2004:05:24:17 +0200] "GET / HTTP/1.0" 302 0 "-" "Googlebot/2.1 (+http://www.googlebot.com/bot.html)"
Amikor én használom az oldalt sosem történik ilyen, ám a logfile szerint vannak akiknek hibás. Miért? (remélem google barátunk emiatt nem felejt el örökre:)