ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2015 - Fórum téma

november 19

IP vagy Webkamera képének és hangjának beágyazása weboldalamra

simisoma · 2015. Nov. 19. (Cs), 10.51
Sziasztok,

adott egy mikrofonos IP kamera ami elérhető egy fix IP-n keresztűl.

Hogyan tudnám a képet és hangot beágyazni a weboldalamra?
 

Facebook php SDK - már megint nem tiszta php - kérdés. előre is sry. :(

gtoma · 2015. Nov. 19. (Cs), 10.25
A facebookhoz egyáltalán nem szeretnék érteni, de úgy hozta a sors, hogy muszáj csinálnom egy egyszerű fb hírfolyam megjelenítést a facebook php sdk segítségével.

Egyszerűen nem találok megfelelő fórumot. Mivel php sdk -val csinálom, így próbálkozom itt.

Kérlek ne lincseljetek.

Szóval, találtam rá egy scriptet, ami nagy örömmel töltött el.
itt

sajnos az örömöm nem tartott sokáig, mivel hiába van app_id, hiába van app_secret, a facebook_access_token -t nem sikerül "megszereznem".

16. sor: $_SESSION['facebook_access_token'] nem létező, és fogalmam nincs honnan kellene megkapnia az értéket. mindig elszalad a 99. sorhoz, és elviszi a böngészőt az fb oldalra.

első meghíváskor értem én, itt engedélyezhetem magát az alkalmazást, ha nincs még engedélyezve.

aztán visszahívja a callback -ben megadott url-t, és ott kapok get-ben egy arrayt:
array("code" => "...", "state" => "...");

próbáltam mindkét változót megadni, mint accessToken, de egyik sem jó.

Aztán megpróbáltam a callback url-ben ezt:
[colorer=php]

include_once("web2cms/basic.systemdata.php");
define('FACEBOOK_SDK_V4_SRC_DIR', _ROOTDIR . '/facebook-php-sdk-v4/');
require_once (_ROOTDIR . '/facebook-php-sdk-v4/autoload.php');

$FaceBookApp = new Facebook\Facebook([
"app_id" => "1646892728924924",
"app_secret" => "a669cf51e56e117702ab892ecaabce6d",
"default_graph_version" => "v2.5"
]);

$helper = $FaceBookApp->getRedirectLoginHelper();
try {
$accessToken = $helper->getAccessToken();
} catch(Facebook\Exceptions\FacebookResponseException $e) {
// When Graph returns an error
echo 'Graph returned an error: ' . $e->getMessage();
exit;
} catch(Facebook\Exceptions\FacebookSDKException $e) {
// When validation fails or other local issues
echo 'Facebook SDK returned an error: ' .

november 18

Doc, Pdf fájlok beszúrása mssql adatbázisba

mezoltan · 2015. Nov. 18. (Sze), 19.44
A következő lenne a problémám: doc, ill. pdf fájlokat kellene beszúrnom mssql adatbázisba a php segítségével. Körbenéztem a neten, de nem találtam jól működő megoldást. Ebben szeretnék segítséget kérni, biztosan van valaki aki már oldott meg hasonló feladatot.
 

MySQL táblanév számokkal

unregistered · 2015. Nov. 18. (Sze), 17.20
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy régen volt valami problémám ha úgy neveztem el a táblákat MySQL-ben hogy 2015_tablanev és ezért fordítottan használtam (tablanev_2015), de most hogy létrehoztam az első példa szerint, tökéletesen működik úgy is.
Azt tudom (ha jól emlékszem), hogy az SQL-nél (és nem a MySQL-nél) tilos volt így létrehozni táblát, de most mit javasoltok hogyan használjam MySQL-nél a számmal rendelkező táblaneveket?

Előre is köszönöm.
 

Google nektek is kihagy néha karaktereket?

inf · 2015. Nov. 18. (Sze), 04.24
Elég sokszor volt már, és idegesít, hogy google kihagyja a karaktereket, amiket begépelek. Legtöbbször szóközt rak a helyükre. Ez egyedi feature, és megy szét a firefox nálam, vagy másnál is jelentkezik, és a google kódja a hibás? Sehol máshol nem tapasztaltam ilyet, úgyhogy az utóbbira tippelnék, de gondoltam megkérdem, illetve azt is, hogy van e már bug report?
 

november 17

A bitcoin-nak látjátok bármi értelmét?

inf · 2015. Nov. 17. (K), 02.17
Most találkoztam csak a fogalommal: https://hu.wikipedia.org/wiki/Bitcoin , elég érdekes, ahogy összerakták az alatta lévő rendszert.

Ha jól értem ez egy új valuta, amit ugyanúgy fel lehet használni kereskedésre, mint bármelyik hagyományos valutát. Többé-kevésbé titkosak a tranzakciók, viszont eléggé ugrál az árfolyam, és senki nem fizet, ha egy kémprogram elviszi az összes pénzed.

Ennek van bármi értelme azon kívül, hogy amíg a bitcoin rendszerében mennek a tranzakciók, addig többé-kevésbé anonimak? Ha valaki fel akarja venni a pénzt, és elkölteni, akkor úgyis az adott nemzet valutájára kell váltania valahol, mert a sarki fűszeres nem fogadja el a bitcoint. Az átváltás meg gondolom már lenyomozható, és akkor jön az adóhatóság a kérdéssel, hogy mégis honnan szerzett ennyi pénzt az illető, és miért nem adózott a jövedelme után...
 

november 16

Házi szerver

Há.Zé. · 2015. Nov. 16. (H), 14.46
Van itt valaki, aki saját célra üzemeltet szervert?
Eredetileg a két SOHO routerem egyikét akartam beáldozni e célra (minimális web/SQL szerver funkció mellett elsősorban RADIUS, syslog-ng, squid, ntp futna rajta, esetleg NAS-ként is szolgálna, de ez utóbbi hanyagolható), de az ezekre elérhető szoftverek eléggé kiheréltek, régiek stb.
Megfordult a fejemben, hogy vennék valami hasonló áramigényű, szervernek való gépet, de többen mondták már, hogy a Raspberry PI és annak mindenféle klónjai, nem igazán alkalmasak erre.
De ha azok nem, akkor mi az, ami már elbírna ezekkel a feladatokkal?
(bocs, ha magamat ismétlem... valahol pár hónapja már feltettem ugyanezt a kérdést, de nem találom, hogy hol :( )

-------------------------------------
Update: végül karácsony után beruháztam egy Asus N3150I-C alaplapba, némi memóriába és egy Chieftec házba. Eredetileg egy külső tápos darabot akartam: http://www.chieftec.eu/en/chassis/itx-tower/ix-03b.html, de "azonnal" elérhetőt nem találtam olyan boltban, ahol hajlandó vagyok vásárolni, végül kiderült, hogy nagyot buktam volna vele... Most egy ilyenben van a cucc: http://www.chieftec.eu/en/chassis/itx-tower/fi-02bc-u3.html. A potenciális bukásra meg a fogyasztásmérőm világított rá... annak utánanéztem, hogy a proci TDP-je 6W. Azzal már nem számoltam, hogy ez nem a csúcs, pláne nem az egész gépé. Tény: általában úgy 2W körül pihenget, de a max. fogyasztás 110W körül volt (lehet persze, hogy mérési hiba, valami Lidl-ös ócskaság a mérőm), ami ha igaz... a kisebbik háznak csak 90W-os a tápja. No mindegy. Egyelőre ez is csendben van, mellette a routeren lóg külső házban egy notebook vinyó, az hangosabb mint a táp ventilátora. Egyelőre... Ha hihetek a mérőnek, akkor napi átlagban úgy 12Ft-ba kerül az üzemeltetése, persze ez majd akkor lesz pontosítva, ha már nem játszom rajta, csak használom. És persze elvileg lejön a kikapcsolt második router fogyasztása is :)
Szóval eddig a szépségek.
Aztán... torkosborz effekt.

november 14

c programban sejtszimuláció írása mennyire időigényes?

0525 · 2015. Nov. 14. (Szo), 20.35
Kedves Hozzáértők!
Ez egy házi feladat, s azt szeretném tudni, mennyire időigényes egy nem túl rutinos c nyelvet tanulónak?
 

november 13

Cookie debug...

Há.Zé. · 2015. Nov. 13. (P), 21.36
Firefoxban használnék egy Cookie monster nevű bővítményt, amivel a mai napig elég jól tudtam kezelni, hogy melyik site-nak engedem a cookie használatot, melyiknek nem.
Ma, egy viszonylag új Firefox profile-ban töröltem az összes cookie-kat, letiltottam mindent és próbáltam tiszta lappal indítani.
Azóta nem tudok belépni az indamail.hu-n és az indapass.hu-n, csak akkor, ha alapértelmezetten engedélyezek minden cookie-t.
Viszont ha engedélyezek mindent és belépek, akkor is csak az egyébként is engedélyezett két domainről, az indamail.hu-ról és az indapass.hu-ról találok néhány cookie-t.
Az F12-re induló eszközzel lehet valahogy követni a sütiket?
Vagy van erre valami egyéb eszköz?
Ugyanilyen konfigurációval linuxon semmi gond sincs.



update: a problémát megoldottam azzal, hogy a Cookie Monstert másik extensionre cseréltem. (csak ezt nem szeretem, mert ideiglenesen nem lehet vele cookie-t engedélyezni, csak úgy, hogy a cookie-k eltűnnek kilépéskor, de legközelebb megint engedi az adott site-nak, hogy sütizzen).
A hiba meg talán abból ered, hogy a legfrissebb FF-ban a http és a https kezdetű címeket már külön kezeli a CM, és bár nem látom nyomát, hogy az Inda valahol használ https-t, de előfordulhat, hogy emiatt volt a gubanc. A kérdés persze ettől még kérdés, már csak kíváncsiságból is: mivel tudnám nyomonkövetni a cookie-kat?

update2: valóban, az indapass.hu elérhető https://indapass.hu-ként is. Sajnos az eredeti felületen ez a különbség nem látszik, csak ha a View cookies -> Show exceptions-t megnyitom és ott hozzáadom a https://indapass.hu-t is a kivételekhez. Ettől kezdve működik. Hát ez van. Hogy linuxon miért nem okoz gondot, azt nem értem.
 

november 12

websocket+squid+androidos firefox

Há.Zé. · 2015. Nov. 11. (Sze), 22.19
Van egy oldal (hu.lichess.org), amit gond nélkül használok általában.
Kivételt képez az az eset, amikor saját proxy-n (routeren futó squid) keresztül próbálom elérni.
Ha a proxy be van állítva, szinte minden böngésző hálózati hibára panaszkodik.
Úgy általában működik az oldal, látszólag csak az aktív userek számát nem tudja megmutatni.
Amit ilyenkor látok a squid logjában, hogy a socket.hu.lichess.org:nnnn (nnnn változó port) hivatkozás kap egy TCP DENIED/403 hibát.
Kivéve, ha androidos Firefoxot használok. Valamiért a FF meg sem próbálja elérni ezt a szervert. Sem proxy-n, sem közvetlenül a logok szerint.
A kérdés nem annyira arra vonatkozik, hogy hogyan tegyem működőképessé, inkább az érdekelne, hogy vajon a Firefox mit tud vagy nem tud androidon, hogy őt nem zavarja a dolog? (Windowson, linuxon ugyanúgy hibára fut ha proxyval használom, egyedül az androidos működik)