ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2015 - Fórum téma

július 14

SOS! Count összefűzött táblákból egy lekérdezésben

ByKa · 2015. Júl. 14. (K), 09.18
Üdv!
A segítségeteket kérném a megoldásban:
Egyetlen lekérdezésben szükségem lenne egy táblázatra, ami a letárolt értékek közül group-olva (sor) és countolva (oszlop) tudok kiiratni.
A táblázatnak így kellene kinéznie:
   | S| E | C | N | K |Összesen
A | 1 | 2 | 4 | 2 | 1 | 	
P | 4 | 6 | 4 | 3 | 2 | 
K | 5 | 3 | 5 | 0 | 0 | 
A táblák (több összefűzött id-kkel, azonosítókkal):
Törzs:
megrendelok [id, nev, kod, ..., koltseghely, ..., szervezet  (A,P,K)]
muveletek [id, muvelet_kod, muvelet_nev, ..., szervezet (S,E,C,N,K)]
kapcsolódó táblák:
megrendelesek [id, rendelesi_szam, megrendelo_kod, megrendelo_nev, megrendelo_koltseghely, ..., lista_id]
ahol megrendelo_kod és nev = a megrendelő azonos mezőivel
munkak[id, megrendeles_id, munka_neve, ...]
ahol megrendeles_id = megr. idéjével
m_tetelek[id, munka_id, tetel_kod, tetel_nev, ..., szervezet (S,E,C,N,K)]
ahol a munka id és a művelet szervezete (kateg) kerül be azonosan.

Tehát olyan összefűzött sub-select-re vagy inner join-ra lenne szükségem, hogy a kimenetben az A és P és K-s megrendelőhöz tartozó műveletek száma (!) szerepel, ahol a műveleti táblában letárolt szervezet (kateg) az s és e és c és n és k.
megrendelo >-->> megrendeles
megrendeles >-->> munkak
munkak >-->> muveletek

Nagyon köszönöm!

(Módosítottam, talán érthető)
 

július 13

hány óra alatt lehet megtanulni weboldal készítést?

toth_melinda · 2015. Júl. 13. (H), 10.04
Sziasztok. Szeretném megkérdezni, szerintetek teljesen az alapoktól, kezdő szintről mennyi idő alatt lehet megtanulni a weblapfejlesztést. Első sorban általános üzleti alkalmazásokra gondoltam kisvállalkozásoknak és webáruházra. Kódírással és értem ez alatt a html, css, javascript,php, mysql és jquery-t és valamilyen képszerkesztőt.Azt mondták, ezeket kell megtanulnom elsősorban, ezekhez kb hány óra szükségeltetik? tekintsünk most el attól, hogy mi minden csili vilit grafikai programozást stb is meg lehetne tanulni még. Egy átlagos üzleti weboldalhoz kb hány óra alatt lehet ezzel vegezni gyakorlással együtt? ne napokat írjatok légyszi, hanem óraszámot. köszönöm:-)
 

július 12

UPC tárhely tapasztalat

toth_melinda · 2015. Júl. 12. (V), 12.34
Sziasztok, a UPC előfizetéshez jár nekem egy tárhely, asszem 200 MB. Saját weboldalt akarok létrehozni, ahol hirdethetem a szolgáltatásom. Próbálta már vk ezt az UPS-c tárhelyet vagy érdemes inkább más szolgáltatónál nézni?
 

július 10

Nyelvválasztás módjai

Radon · 2015. Júl. 10. (P), 15.29
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy többnyelvű weboldalakon hogyan szokták megoldani a nyelveket.
Lenne dinamikus tartalom, amit a felhasználók hoznak létre, és az oldalhoz tartozó cucc, linkek menü stb.

Hogy a felhasználók milyen nyelvűek, azt gondolom egy egyszerű sessionnal eltárolom, vagy a user táblában. Amikor felvesznek tartalmat, akkor elég a felhasználó, abból kiderítem ő milyen nyelvű, és az lesz a hozzászólás nyelve is?

És a weboldal részeit hogyan kell? Valami .iniről olvastam. Vagy esetleg azt is sqlbe menteni? Bővíthetőt szeretnék, bármennyi nyelvre.
köszi
 

Javascript hatókör, betöltés, eltávolítás

gtoma · 2015. Júl. 10. (P), 06.55
Tanácsot szeretnék kérni.

Adminisztrációs felületek programozásánál én előnyben részesítem az ajaxot, és az „ablakos” megjelenítést.
pl.: Egy user listánál maga a lista gridben jön elő ajaxal, míg mondjuk a user szerkesztés már egy popupban - ajaxal.

A konfliktus, amit szeretnék megoldani:
Az ablakozás előnye – ami a hátránya is -, hogy akár 4-5 ugyan olyan html kód kerülhet ki az oldalra (több user adatai, mind ugyan azon HTML kódrészt használják). Az ablak megjelenítés template-jébe azonban javascript kódok is bekerülhetnek, funkciók kerölhetnek deklarálásra. stb. És ez 2 okból gond:
Egyrészt, duplikáció keletkezhet, másrészt feleslegesen felhalmozódnak a javascript funkciók a memóriában.

Van ötletetek, hogyan lehetne ezt „megoldani”? Megoldja ezt pl az Angular?

Az eddigi megoldásom, hogy ajaxal lekérem a html template-et, ami beillesztésre kerül. és ugye „beindul” a benne lévő javascript. Ez azonban felveti a problémákat.
 

július 8

karakter módosítás

l3v3nt3 · 2015. Júl. 8. (Sze), 10.45
Sziasztok

Hogyan lehetne megoldani valamilyen programmal azt hogy, egy webes űrlap egyik már kitöltött beviteli mezőjének

ebből
( <input id="summary" class="text long-field" type="text" value="v-xy-z" name="summary"></input> )

tartalmát kimásolni, majd módosítás után beilleszteni egy másik beviteli mezőbe.

ebbe:
<textarea id="comment" class="textarea long-field wiki-textfield mentionable" wrap="virtual" data-issuekey="XYZ-1" data-projectkey="XYZ" rows="10" name="comment" cols="60"></textarea>

A módosítás az lenne hogy a "-" karaktereket kicserélje szóközökre.

Valamint kellene egy ciklus is a progiba hogy a "data-issuekey"-t növelje XYZ-1-től XYZ-20000-ig

hogy ne kelljen 20000-szer futtatni.
 

Checkbox-ot csak másodjára!

cszlak · 2015. Júl. 8. (Sze), 10.36
Sziasztok

Olyan problémám lenne, hogy van egy eléggé összetett form.
A boostrapvalidator nem engedi a gombot ha a terms checbox nincs kipipálva, de ha ki van akkor is letiltja a gombot.
Ha kiveszem a kijelölést és újra vissza rakom akkor már elfogadja.
oldal link

 <form action="https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr" method="post" id="BookingForm" name="paypal">
.....
<div class="col-lg-6 form-group"  id="terms_div">    
        <div class="checkboxFour">
  		<input type="checkbox" value="1" id="checkboxFourinput" name="terms" />
	  	<label  for="checkboxFourinput" style="width:30px; margin:0px; float:left;" id="checkboxFourinput2" ></label>
        </div> 
        <label  id="terms_label" >
        I have read the <a href="<?php echo $host.$base."terms"?>" target="_blank"> Terms&Conditions* </a>
        </label>
  	</div>


input[type=checkbox] {	visibility: hidden; }

   .checkboxFour {
	width: 40px;
	height: 40px;
	background: #ddd;	
	float: left;
	margin: 0px 0px;
        ...
}

.checkboxFour label {
	display: block;
	width: 30px;
	height: 30px;	
	...
	background: #f24103;
}

 $('#BookingForm').bootstrapValidator({
excluded: [':disabled', ':hidden']        
.....
fields: { 
	
	  'terms':{
	    validators: {
                    choice: {
                        min: 1,
                        message: 'Terms!'
                            }
                        }
		  
		  }
....


Kérdésem tehát az, hogy miért nem veszi be elsőre a checbox kijelölést?
 

július 6

Symfony2 - GET method form+URL rewrite: kérdőjel

EL Tebe · 2015. Júl. 6. (H), 18.21
Sziasztok!

Adott egy Symfony2 projectem, amiben egy get metódusú kereső formot használok, egy találati halmaz "szűkítésére".
Jelen esetben legyen mondjuk egy checkbox, peldakriterium néven.

A form-ra kattintáskor az alábbi url jelenik meg:

http://localhost:8000/hu/admin/groups/list/4?peldakriterium=1

Azt szeretném elérni valahogy, hogy így nézzen ki:
http://localhost:8000/hu/admin/groups/list/4/1
vagy így
http://localhost:8000/hu/admin/groups/list/4/peldakriterium=1
de semmiképp se jelenjen meg a ? az url-ben.

Elegendő lenne egy elindulási irány, hogy mit rontok el, minek nézzek utána.
Előre is, köszönöm a segítséget!
Üdv
 

július 4

Laravel 5.0 - left join összekötés eloquent módra

DarkRaptor · 2015. Júl. 4. (Szo), 14.07
Sziasztok!

most ismerkedem a laravel model részével és egy összetettebb lekérdezésben kérném a segítségeteket.

Laravel egy átlagos tárhelyen

csabessz47 · 2015. Júl. 4. (Szo), 13.31
Sziasztok,

Laravelnél megkerülhetetlennek tűnik a terminál használata.
De átlagos tárhelyeken nem adnak ssh hozzáférést, így az artisan és composer használata ki van zárva.
Hogyan szoktátok ezt áthidalni?
Első ötletem, hogy az egész projektet - még a vendor mappát is - beletenni a verziókezelőbe, és így minden push után tudná deployolni.
Viszont ez elég "fapadnak" tűnik, a sok felesleges fájl miatt is.
Második ötletem, hogy egy php fájlban exec használatával lefuttatni a szükséges parancsokat. De mi van akkor, ha nem engedélyezett?

Ti hogyan szoktátok megoldani?

Köszi előre is válaszokat.