hány óra alatt lehet megtanulni weboldal készítést?
Sziasztok. Szeretném megkérdezni, szerintetek teljesen az alapoktól, kezdő szintről mennyi idő alatt lehet megtanulni a weblapfejlesztést. Első sorban általános üzleti alkalmazásokra gondoltam kisvállalkozásoknak és webáruházra. Kódírással és értem ez alatt a html, css, javascript,php, mysql és jquery-t és valamilyen képszerkesztőt.Azt mondták, ezeket kell megtanulnom elsősorban, ezekhez kb hány óra szükségeltetik? tekintsünk most el attól, hogy mi minden csili vilit grafikai programozást stb is meg lehetne tanulni még. Egy átlagos üzleti weboldalhoz kb hány óra alatt lehet ezzel vegezni gyakorlással együtt? ne napokat írjatok légyszi, hanem óraszámot. köszönöm:-)
■
Évek... hosszú évek. Feltéve,
Feltéve, hogy komoly munkáról van szó és nem Szomszéd Pistike Kft gányolásáról.
Webáruházban személyes adatokkal, sokszor pénzzel is dolgozni kell, pár órás tanulás után... hát én nem mernék felelősséggel belevágni.
Ha van cég, ahol többen dolgoznak és hajlandóak kezdőnek odaadni kisebb munkákat... úgy egy-két hónap intenzív tanulás után már talán...
köszi a válaszodat:-)
10000
Es mivel meg egy kicsit uriember vagyok, ezert az elobb begepelt rantomat toroltem...
Ha a jó alapjaid megvannak, a
Az elején lelkesedés kell, képesség a gondolkodásra és tanulási hajlam. Ha ezek megvannak, akkor menni fog. Ha nem, akkor neki se állj. Ha azt számolgatod, hány óra lesz, szerintem eleve neki se állj, mert nem fog menni. Nem lehet még csak becsülni se, hány óra, mert ez attól függ, hogy állsz hozzá. Valahol pár hónap és a végtelen között.
Azt kapásból felejtsd el, hogy belátható időn belül olyan dolgokat fejlessz, amiért emberek fizetnek és élesben kinn van a weben, mert így is elegen rontják a szakmánk hírnevét.
Mindennek ellenére én nem lebeszélni akarlak, ez egy király szakma.
Szvsz. attól függ, hogy ki
Szóval szerintem ideális
Ez szerintem akkor igaz, ha programozni már tudsz. Neked hány év után került helyre például a rekurzió? (Nekem sok.)
Azt nem akarom elhinni, hogy
Mi tartott olyan sokáig?
Ezt most nagyon nem értem.
Vagy nem maga az elv, hanem a nyelvi implementációk hülyeségei okoztak gondot? (Python kis híján az őrületbe kergetett, mire rájöttem, hogy nem a rekurzióval van gond, csak a paraméterek átadása... khm... nem az elképzeléseim, hanem az utasításaim alapján működik :) )
Nekem a yield-el voltak
Azt kb. második nekifutásra
Az OOP a mai napig gondot okoz, de már abbahagytam a tanulást - ami nem megy, ne erőltessük... :)
Mi tartott olyan
Utólag nyilván nehéz megmondani, mit nem értettél :) Persze itt nem arra kell gondolni, hogy pár éven keresztül minden nap órákat ültem felette, és mégse sikerült. Elég sokáig el lehet odázni a használatát, és ezzel a megértését, ha kellően ijesztő valami :)
Egyébként valószínűleg könyebb lett volna, ha megvannak az elméleti alapjaim, például tudom, mi az a call stack.
alapok
Ilyenkor azért mindig örülök, hogy amikor én tanultam, a hardverközeli dolgokkal kezdtük a tanulást és fokozatosan építkeztünk ezekre az alapokra.
Bár az a hardver és szoftver környezeg már sehol sincs, nyomokban a mai napig tudom használni az akkor felszedett tudást.
15 éves voltam, és
Egy évvel idősebb voltam,
Igaz, én eleve programozói suliba jártam... (estin mikor meglátott az ottani osztályfőnök, még a szava is elakadt... ismert nappaliról :) )
De rég volt... :(((
Szerintem mindenki így
Van, aki szerencsésebb, mint
A durva, hogy akiknek
15 évesen ez még érthető, hogy nem áll össze az ember fejében ha nem ilyen képzést kap, de 10 év gyakorlat után már fura. Metódusokat, függvényeket csak hív mindenki, és látott már stack tracet. Csak gyanús ott valami :)
Hasonló zűr szokott lenni a referencia fogalma és használata körül. A multithreading pedig - valamennyire érthető okokból - igen komoly zűröket szokott okozni.
Igen, az indirekció
Jók ezek a stackes kérdések.
Pl. szerinted mi lakik a stacken? Melyiken? ;) Vagy mondjam, hogy minden, amit odateszel? Tényleg, erre mi a helyes válasz? Mert rémlik régről, hogy egyes nyelveken pl. a dinamikus változóktól kezdve a különböző függvényhívások visszatérési pontjain át, a bánat tudja meddig, sok minden.
Stack overflow? Milyen nyelven? :) Mondjuk egy végtelen rekuzió lehet megoldás? De úgy rémlik, valami malloc jellegű fv. eredménye is stackoverflow lesz megfelelően nagy érték esetén (??)
Hányféle stack van a javaban? Adat + utasítás + ??? Belelapozva a jvm doksiba, jóval több ha jól értem - vagy magára a Stack nevű osztályra kellene gondolni?
A kérdés célja, hogy
A kérdés java/jvm témában kerül elő nálunk. Visszatérési információk, átadott paraméterek és metóduson belül létrehozott változók (primitívek, referenciák) laknak rajta, de nem objectek, azok a heapen laknak. Utóbbi a különbség, c-ben pl simán rá lehet erőszakolni a stackre egy marhanagy tömböt, aztán nézel :) Javaban nem. Ok, van escape analysis, és valójában megfelelő scope-ú objectek is kerülhetnek stackre (stack allocation, nem összekeverendő a thread-local allocationnel), akár regiszterekbe is, de ez olyan dolog, ami tényleg nem elvárás hogy tudják. Illetve ez egy fordító/runtime szintű optimalizáció, ami a GC overheadet hivatott elkerülni a stack természetes tulajdonságaira támaszkodva. Metódusból kilépve eldobásra kerül a frame, tehát gyakorlatilag nincs költsége a felszabadításnak. Meg persze segíti a cache localityt, ezáltal a végrehajtási sebességet csökkenti.
Minden threadnek saját stackje van. Illetve 2, egy a java és egy a native hívásoknak. De az bőven elég, hogy minden threadnek saját stackje van. És itt jön be, hogy miért fontos a kérdés. Ha valamiért eldöglik egy alkalmazás, nem akar leállni, deadlockba került stb, az egyik első dolog amit megnézel, hogy mit csinál épp. Ez pedig a thread dumpból derül ki, amit gyakorlatilag a stackekről szed össze.
És igen, a (megfelelően nagy, vagy végtelen) rekurzió megoldás, ezért is pont itt került elő a kérdés :)
Nem tudom, én nem tanultam,
Jó hát a multithreading az ördögtől való. :D
Nem tudok róla, hogy gondom
A rekurzió az egyike az
Tehát már csak ezért se – mert egy gondolkodásmód kialakítását igényli – hiszem, hogy mindenféle alap nélkül meg lehetne tanulni programozni egy hónap alatt. És akkor még nem beszéltünk arról a rengeteg diverz technológiáról, ami a webet alkotja.
Tény, más tizennéhány évesen, szervezetlenül, az internetről összeolvasgatva, hiányos angoltudással, és más egy-két évtizeddel később, tapasztalt oktató irányítása mellett, jól felépített segédanyagokkal. De még egyetemi szakokon, féléves felkészüléssel is igen nagy a bukási arány a programozás alapjai tárgyakból, kereszt- (meg sokadik kereszt-) féléveken is.
Miért nehéz megtanulni dolgokat
Évek telhetnek el, amíg találsz olyan feladatot, ami rekurzióval jó megoldani.
Szerintem az az egyik fő baj a rekurzióval, hogy nem az elején próbálják meg megmutatni, hanem akkor amikor már az ember egyből látja, hogy na ezt a feladatot nem így kéne megoldani. Lásd Fibonacci számsor, amire a rekurzió a lehető legrosszabb megoldást jelenti, és ezt látod is amikor előveszik a mindenféle vezérlési szerkezet után, és nem is érted, hogy akkor ez miért jó, amikor lassú, és még nehezen is érthető. :)
pp
Nem kifejezetten életszerű
Ha nem ismered a rekurzió fogalmát, esélyes, hogy meg tudod oldani más módon is. Vagy akár a faktoriális számítás, amin megtanultam, hogy mi is az a rekurzió és miért volt hülyeség az assembly tanárunktól, amikor kijelentette, hogy ez kerülendő, de nemtette hozzá, hogy csak az iskolai feladatok megoldásánál.
Nos a faktoriális számítás
Miért tároljuk le az összes faktoriálist, amikor egy sima ciklussal kiszámolva mindig csak az előzőre van szükségünk?
Szóval az olyan algoritmusoknál, ahol feleslegesen tárolunk, én nem látom túl nagy értelmét, szemben mondjuk egy quicksort algoritmussal, ahol a különböző állapot információkat ténylegesen tárolnunk kell.
Persze ez csak azért van így, mert a faktoriálist és a Fibonacci számot meg kellett tanulnom kifordítva kitalálni, vagyis a rekurzív definíciót átfordítani sima ciklussá, és amikor az arcomba kaptam a rekurziót, akkor szépen félre is tettem, hogy jó jó, értem én, de ez kb. semmire se jó, mert erre van már kész, ráadásul gyorsabb, stabilabban működő, nagyobb számokat kiszámoló, és világos(számomra ugye) megoldásom.
Aztán ahogy Ádám, én is évek múlva kerültem olyan feladat közelébe, aminél már világos volt, hogy ez az ami kell, mert bár meg tudnám oldani máshogy is, de miért is lássak hozzá egy olyan eszköz (stack) implementálásához, ami már a nyelv sajátja. (10 évesen kezdtem programozni, és főiskolán találkoztam a fenti rendezéssel)
pp
Végeredményben... tudsz olyan
Ellenben... funkcionális nyelvek esetében csak rekurzív definícióval tudod leírni pl. a faktoriális számítást. ;)
Egyébként a faktoriális (vagy inkább a 8 vezér) csak példa volt arra, hogy nem feltétlenül szükséges kifogyni az eszközökből ahhoz, hogy érdemes legyen újakat keresni.
Lehet nem ment át amit mondani akartam.
A fibonacci számnál, irreálisan nagy lesz a futásidő, a faktoriálisnál meg stackoverflow lehet(míg a nem rekurzívnál nem... zx81-en kezdtem, 1K RAM, ott ez valós probléma volt), tehát mindkét esetben a rekurzív megvalósítás rosszabb, míg a Quicksort-nál nem.
De mint írtam is, és még egyszer kihangsúlyoznám, hogy ez a személyes élményem, nem gondolom, hogy más is így van ezzel, vagy így kéne lennie ezzel.
Tökre el tudom fogadni, hogy valakinek a faktoriális segített, vagy a funckionális programozás. Nincs azzal semmi baj, sőt. Örülök, ha minél többen megosztják ezeket az élményeket, hisz akkor közelebb jutok ahhoz, hogy hogyan és mikor lehet jól átadni ezt a komplex fogalmat.
pp
Szvsz. ciklussal jobban
Nézd a 34.-ben linkelt
pp
Nekem egyik sem átlátható, a
Egyébként ez az a/b vagy left/right szerintem rossz szokás. Talán a left/right még elmegy bizonyos esetekben, ha a right tényleg jobbra van a tömbön a másiktól. Jobb lenne helyette valami value/comparedValue/comparisonBase vagy valami ilyesmit használni, ami jobban kifejezi, hogy itt most a lényegi elem az összehasonlítás. (A másik lehetőség kivenni külön függvénybe az összehasonlítást, és a fordítóra bízni, hogy optimalizálja.) Engem legalábbis mindig zavart kódban ha ilyen a/b-t láttam, de persze én is átvettem jobb híján.
Csak hogy egy másik példát hozzak, fák bejárásánál PHP-ben is vagy rekurziót használsz vagy RecursiveIterator-t (vagy mifenét mindig elfelejtem a nevét). Ha nem kellenek nagyon extra dolgok, akkor simán rekurzívan szerintem valamivel átláthatóbb a dolog. Nekem legalábbis.
Köszi, a fabejárás egy újabb
(ne de most már eléggé offba megyünk.)
pp
Engem a fabejárás
Azóta persze már írtam parsert iteratív implementációval, de számomra máig a fabejárás a legkézzelfoghatóbb példája a rekurzió alkalmazásának, szemben az elvont matematikai definíciók adaptálásával.
Én az ezredforduló környékén
„html, css, javascript,php, mysql és jquery-t és valamilyen képszerkesztőt” megtanulni nem egyszeri feladat. Most megtanulhatod a felsoroltakat a jelenlegi állapotukban (hacsak nem eleve az elavult dokumentációk közé tévedsz), de a tanulás ezzel még nem érhet véget.
Sosem érünk a végére, de ha
Sok dologtól függ
+1, az én lassan 20 évemet is
Nos, maga programozás nem ott
A programozás egy adott probléma megoldására szolgál. Írhatsz egy pársoros chatboxot, de akár egy komplett tartalomkezelőt is. Nem mindegy viszont, hogy ezt hogyan teszed. Ahhoz, hogy jól karbantartható és átlátható kódot írj meg, rengeteg praktika is szükséges a gyakorlás mellett, melynek nagy részét érdemes megfogadnunk.
Egy nyelv szintaxisa tulajdonképpen arra szolgál, hogy a problémádat le tudd írni. Megfelelő logika/gondolkodásmód kialakításával a nyelvet egy amatőr hamarosan profiként is ki tudja használni, ez csakis a szándéktól függ. Ha fejlődni akarsz, utána kutakodsz, keresel, és a kódolási/logikai praktikákat kihasználva előbb-utóbb rendezett kódot fogsz írni - mert a szükség ezt kívánja tőled. A szép kód könnyebben javítható és jobb kódolási képességekkel fogsz hamarosan rendelkezni. Mindez persze rengeteg időt és utánanézést igényel.
Továbbá a kifejlesztett logikádat rengeteg más helyen is felhasználhatod. Ki ne programozna? :)
Csinaltam
10+ éve tolom, ebben volt
Nem órák és nem hónapok, hanem évek kellenek ahhoz, hogy egy magabiztos, eladható tudást összeszedj, és azt is kevésnek fogod érezni.
Koszonm mindenkinek a
Ha azt veszed észre, hogy
Ha tudsz angolul legalább olvasni, az segít. Ha nem, akkor azt is meg kell tanulnod.
Ha esetleg olvasnivalóval
Nem érdemes már előre
Gondolom egy konkrét projekt
Hm, erre nem is gondoltam. Én
Olvasd el az indító