ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 10, 2015 - Fórum téma

Nyelvválasztás módjai

Radon · 2015. Júl. 10. (P), 15.29
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy többnyelvű weboldalakon hogyan szokták megoldani a nyelveket.
Lenne dinamikus tartalom, amit a felhasználók hoznak létre, és az oldalhoz tartozó cucc, linkek menü stb.

Hogy a felhasználók milyen nyelvűek, azt gondolom egy egyszerű sessionnal eltárolom, vagy a user táblában. Amikor felvesznek tartalmat, akkor elég a felhasználó, abból kiderítem ő milyen nyelvű, és az lesz a hozzászólás nyelve is?

És a weboldal részeit hogyan kell? Valami .iniről olvastam. Vagy esetleg azt is sqlbe menteni? Bővíthetőt szeretnék, bármennyi nyelvre.
köszi
 

Javascript hatókör, betöltés, eltávolítás

gtoma · 2015. Júl. 10. (P), 06.55
Tanácsot szeretnék kérni.

Adminisztrációs felületek programozásánál én előnyben részesítem az ajaxot, és az „ablakos” megjelenítést.
pl.: Egy user listánál maga a lista gridben jön elő ajaxal, míg mondjuk a user szerkesztés már egy popupban - ajaxal.

A konfliktus, amit szeretnék megoldani:
Az ablakozás előnye – ami a hátránya is -, hogy akár 4-5 ugyan olyan html kód kerülhet ki az oldalra (több user adatai, mind ugyan azon HTML kódrészt használják). Az ablak megjelenítés template-jébe azonban javascript kódok is bekerülhetnek, funkciók kerölhetnek deklarálásra. stb. És ez 2 okból gond:
Egyrészt, duplikáció keletkezhet, másrészt feleslegesen felhalmozódnak a javascript funkciók a memóriában.

Van ötletetek, hogyan lehetne ezt „megoldani”? Megoldja ezt pl az Angular?

Az eddigi megoldásom, hogy ajaxal lekérem a html template-et, ami beillesztésre kerül. és ugye „beindul” a benne lévő javascript. Ez azonban felveti a problémákat.