ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 4, 2015 - Fórum téma

firefox history

Há.Zé. · 2015. Nov. 4. (Sze), 23.47
Firefox history-t szeretném átmenteni egy régi profile-ból egy új alá.
Az a gond, hogy ha a places.sqlite-t csak simán átmásolom, majd beállítom, hogy kilépéskor töröljön mindent (csak "integrity test" ;) ), akkor a firefox látszólag kilép, gyakorlatilag elteszi magát a háttérbe, sokáig 100%-on hajtja az egyik processzormagot, majd egy crash report kíséretében megáll.
Ha egy sqlite utility-vel exportálom, majd importálom, akkor a firefox indításakor keletkezik egy places.sqlite.corrupted állomány és mellette egy jó, de üres adatbázis.
Vacuum megvolt, a firefoxba épülő sqlite matató programmal (másik profile-ból természetesen) ellenőriztem is, látszólag rendben van.
Valami ötlet, hogy mégis hogyan tudnám megőrizni a history-t?
(valójában épp azért kell az új profile, mert ez az adatbázis sérült)
 

FancyBox

Dinnye · 2015. Nov. 4. (Sze), 17.55
Sziasztok!

Remélem jó helyre írom ezt a kérdést...

Képgalériát szerettem volna készíteni, így hosszas keresgélést után rátaláltam a FancyBox2-re. Sikerült is beépíteni az oldalamba, és tökéletesen működik a képnézegető. Nem tudom mikre képes még, de én azt a funkcióját használtam, hogy a képre kattintva behozza azt nagyba, és a képek nyilacskákkal léptethetők a galérián belül.
Teszteltem InternetExplorer11-en, FireFox-on, Chrome-on, Operán, minden rendben volt.

Aztán megpróbáltam PDF-eket is megjeleníteni vele. Korábban sima object-be téve oldottam meg ezt, de hát FancyBox-szal mégis csak sokkal látványosabb... :) és nincs dupla gördítő sáv függőlegesen (egy az oldalnak, egy a pdf-nek), aminél attól tartok, hogy sokaknak elég zavaró lenne.

FF-on, Chrome-on, Operán tökéletesen működik, viszont IE-n nem.
IE-n elkezdi betölteni, de ezen a ponton megakad és nem lép tovább.

Ha használta már valaki a FancyBox2-t, tapasztal ilyen hibát IE-nél? Hogyan lehet ezt orvosolni?

Válaszotok előre is köszönöm!


Kódsor a HEAD-ben:
<script type="text/javascript" src="http://code.jquery.com/jquery-latest.min.js"></script>
			
<link rel="stylesheet" href="js/source/jquery.fancybox.css?v=2.1.5" type="text/css" media="screen" />
<script type="text/javascript" src="js/source/jquery.fancybox.pack.js?v=2.1.5"></script>
			
<script type="text/javascript">
$(document).ready(function() {
$(".fancybox").fancybox();
});
</script>
PDF hivatkozás:
<a class="fancybox fancybox.iframe"  href="mappanev/fajlnev.pdf">Link szövege</a>
A javascript fájlokba nem nyúltam bele, mind full original.
Itt elérhető: