ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 4, 2014 - Fórum téma

Listázás lekérdezéssel, majd az adatoknak egyedi értékadás (?)

Dfoglalo · 2014. Jan. 4. (Szo), 23.41
MEGOLDVA




Sziasztok!

A címet talán kissé furcsán fogalmaztam meg. Azt szeretném megoldani, hogy miután lekérdezek mindett egy adott tábláról, majd while alatt táblázatba téve kiírom őket. És amit meg szeretnék oldani a Ti segítségetekkel: szeretnék mindegyik mellé egy gombot/linket rakni, amely mindig az akkor éppen kiírt adatokra vonatkozik. Megnyomva azt pedig az éppen akkor lekérdezett adatokat tudom kiírni, felhasználni.

Pl.: van egy tábla, lekérdezés után a táblázat első két sorában ez áll:

#1 Sanyi Műveletek
#2 Pisti Műveletek

Ha az elso Műveletek gombra kattintunk, kiírja pl. az ID-jét, tehát az 1-et. A másik gomb meg nyilván a 2-est írná ki. És akkor igazából az ID-vel tudok is tovább dolgozni.

A lényeget szerintem már értitek, és többen már használtatok is ilyen 'rendszert'. De én még kezdő vagyok, és velem más a helyzet. :D

Köszönettel,
Dfoglalo
 

SQL szavazás lekérés

Radon · 2014. Jan. 4. (Szo), 12.54
Sziasztok!
Van 1 programom, amiben pl könyvekre lehet szavazni, és azt akarom, hogy amire már szavaztam, azt ne dobja fel.
Van egy Books tábla, id mező.
és van egy Votes tábla, books_id, és user_id.

Szóval azok a books(id)-k kellenének, amik nincsenek a votes táblában a user_id mellett. Ezzel 2 gondom van. Mivel 1 lekérés, össze kell kötnöm a 2 táblát így:
WHERE books.id=votes.books_id.
de pont az ellentétét akarom.
A másik meg, hogy ha ezt a feltételt rakom be:
WHERE votes.user_id!=$_SESSION['user_id']
, nem zárja ki a hozzá tartozó books_id-t, ha közben érkezett erre a books_id-re mástól szavazat.

Elég egyszerűnek tűnik a probléma, logikai dolgot nem is szoktam kérdezni, de most vmiért nem ugrik be.