ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 29, 2014 - Fórum téma

Form új sor beszúrása!

cszlak · 2014. Jan. 29. (Sze), 21.58
Sziasztok.

Az lenne a problémám, hogy egy ártábla formot csináltam, sikerült gomb nyomársa új sort beszúrnom, de nem tudom hogy kellene neki megadni a name="" értéket Javascripptel, hogy el tudjam menteni php-val adatbázisba.

Kód:
[colorer=html]
<html>
<head>
<?php
if(isset($_POST)){
echo '<p style="font-size:16px; color:#000;">'; print_r($_POST); echo "</p>

ASP.NET alapon COMET technológia

vary88 · 2014. Jan. 29. (Sze), 19.31
Sziasztok, lenne egy elég hardcore kérdésem.

ASP.NET alapon lenne szükség a következő probléma megoldására.

A célfügvény az lenne, mint amit a facebook-nál már megszokhattunk, hogy értesítést kapunk azonnal ha üzenet jött.
Ehhez a szerver oldal felől kell adatot pusholnunk a kliensoldal felé (ami a szó szoros értelmében lehetetlen, azonban van erre technika)

Ez a gyakorlatban egy bizonyos Comet technológiával működik, aminek a működési alapelve, hogy a kliensoldal küld a szerveroldalnak egy úgynevezett "Longed live Request"-et, amiben nem kapja meg azonnal a választ, hanem mint a
neve is sugallja, nyitva marad a kérés (persze nem végtelenségig, de ha time out-ot kap, akkor max küld egy újat).
A dologra többféle megoldás is létezik, nekem a legszimpatikusabb a long polling.
Kliensoldalon ez a következőképpen néz ki:

function long_polling() {
$.getJSON('/Test.aspx', function (events) {
processEvents(events);
long_polling();
});
}
long_polling();

Na most a kérdés az, hogy szerver oldalon nekem mi a teendő? Csak nem tehetem végtelen ciklusba a szerveroldalt (még ha egy webservice-ről is lenne szó) amíg nem érkezik új üzenetem, nemigaz? Vagy ez járható úgy?
 

wordpressben készített oldalhoz kérek segítséget.

gaborpatay · 2014. Jan. 29. (Sze), 10.27
Elküldenék egy wordpress oldalt, amelyet megadott feltételek szerint kellene átalakítani. Kérlek, segítsetek, mert hozzá nem értő vagyok és ettől függ, hogy lesz-e munkám. Természetesen a segítségnyújtást, nem ingyen képzelem. Előre is köszi e-mail:gaborpatay##kukac##gmail.com