ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2013 - Fórum téma

október 24

Banner generálás régi flash player-hez

Fedor · 2013. Okt. 24. (Cs), 11.16
Sziasztok!

Évek óta készítek bannereket a Google hirdetésekhez, eddig nem is volt gond. Viszont most új gépet kaptam, és ezen már a Flash legfrissebb verziója van, ami tud ugyan régebbi flash playerekhez is generálni animációt, de csak a 10.3-astól 11.7-es verzióig terjedő spektrumban. A Google viszont leragadt ott, hogy csak 10.2-ig hajlandó befogadni a flash bannereket, és ebben hajthatatlan. Gyakorlatilag annyit üzentek vissza a kérdésünkre az ügyfélközpontúság jegyében, hogy oldjátok meg, ahogy tudjátok.

Szóval a kérdés az, hogy tud valaki olyan progit, amivel ez az időutazás megoldható? Sajnos az az opció nem játszik, hogy rakjam vissza a régi Flash verziót én. Céges gép, és a döntéshozó nem akar erről hallani.

Előre is köszi, ha van valakinek egy jó ötlete.
 

október 23

Php funkció betöltése gombnyomásra hogyan?

viktor1230 · 2013. Okt. 23. (Sze), 21.01
Sziasztok azt hogyan lehetne megoldani hogy van egy buttonom amire ha kattintok betolt egy php folyamatot ez lenne a folyamat:
$facebook->setFileUploadSupport(true);
$album_details = array(
    'message'=> $barmi,
    'name'=> $barmi
);
$create_album = $facebook->api('/me/albums', 'post', $album_details);
$photo_details = array(
    'message'=> $barmi
);
$photo_details['image'] = '@' . realpath($barmi.'facebook/'.$user.'.jpg');
$upload_photo = $facebook->api('/'.$create_album['id'].'/photos', 'post', $photo_details);

És ha rákattint valaki a buttonra akkor lefusson ez

Hogyan lehetne megoldani? előre is köszönöm!
 

PHP - amit senki nem mondd el egy kezdőnek

Mikulasche · 2013. Okt. 23. (Sze), 20.18
Erre is magamnak kellett rájönnöm.

Meghívsz egy php file-t amiben nincs echo/print csak összerak valamit és visszaküldi annak a lapnak ahonnan meghívták.

header locationnal megy vissza

ha a location átirányítás sor után még vannak utasítások és függvények
azok végrehajtódnak annak ellenére, hogy az átirányítás már átdob.

/Ha csak nem irsz neki exit; -et location után/

Te már rég messsze jársz a php azonban szépen lefuttja a location utáni kódot.

Persze hogy hiba miatt jöttem rá erre.

Bent maradt egy session destroy a kód végén.
De én már jóval előbb header locationnal átmentem onnan.
Nem értettem mért nem működik a kódom.
Mert nem volt exit-em a session destroy lefutott,
csak néztem hol vannak a session változók.

Ez annyira egyszerű, épp ezért nem mondja el senki.
 

header(Location: változóval, és session változó átadása

Mikulasche · 2013. Okt. 23. (Sze), 14.59
Ez nem kérdés, csak leírom a tapasztaltakat.
Mert leírva sehol nem volt és magamtól kellett két nap kínszenvedés, próbálkozás után rájönnöm.

Egy form-al elküldtem adatokat egy feldolgozo.php -nak ami azt rendben fel is dolgozta.
Az eredményt betettem $_SESSION[eredmeny], majd header location vitte vissza oda ahonnan a form el lett küldve.

Ahonnan a form el van küldve, az mindíg más hely lehet, mert a form includolva van egy csomó oldalba.
Ezért lekértem a form elküldése előtt az URI-t -

$_SESSION['innen_jott'] = $_SERVER['SCRIPT_URI']

és a visszairányításnál
header("Location: $_SESSION[innenjott]"); /aposztróf kihagy!/
szépen vissza is küldte.

De a visszaküldésnél a $_SESSION[eredmeny] csak akkor jött át,
ha másodszor küldtem el a formot.
Az első elküldésnél semmi nem jött vissza.

Sokáig tartott míg ezer próbálkozással rájöttem, hogy

$_SESSION['innen_jott'] = $_SERVER['SCRIPT_URL']

a jó megoldás.

Vissza is küld, és ott a $_SESSION[eredmeny] is.

A $_SESSION['innen_jott'] = $_SERVER['SCRIPT_URI'] - teljes útvonalat ad
A $_SESSION['innen_jott'] = $_SERVER['SCRIPT_URL'] - a domain utáni teljes útvonalat.

Csak leírom ezt, hátha valaha valakinek hasonló problémája lenne, pláne kezdőnek - mint én vagyok.
 

október 22

rest routing

inf · 2013. Okt. 22. (K), 15.57
Szeretnék rest routing-ot csinálni, úgy, hogy ne kelljen kézzel megadni a mapping-et, hanem teljesen automatikus legyen.

Két koncepció jutott eszembe:

1.)
Megadom annotációban minden resource osztály mellé, hogy milyen url template tartozik hozzá, ebből aztán generáltatok egy config fájlt, ami tartalmazza a mapping-et, ezt beolvasva fel tudja konfigolni a routert a rendszer, illetve meg tudja mondani egyes erőforrás példányokról, hogy milyen url tartozik hozzájuk.

@url = /user/@id
class User implements Resource {
...
}
$user = new User();
$user->setId(123);
$url = $user->getUrl();
2.)
Az url-ben az egyes csomópontokat megfeleltetem egy-egy property-nek. Csinálok egy $api nevű változót, és egyesével lépkedve rajta a csomópontokon kikeresem az adott erőforrást.

$user = $api->user->_id(123);
$url = $user->_url();
Ez routing-ban gyorsabb, mint a hagyományos megoldás, viszont ahhoz, hogy resource példányokat lehessen csinálni az adatbázisból vagy az input-ból érkező adatok alapján, végig kell lépdelni minden alkalommal a csomópontokon.

Szerintetek melyik a jobb megoldás?
(az autocomplete mindkét típusú kódra megoldható...)
 

Miért pont sablon ?

Vilmos · 2013. Okt. 22. (K), 09.17
tgr, pp
Drupal alap sablonnyelve a PHP ...

Köszönöm a pontosítást a drupállal kapcsolatban (hogyan ragozzák ezt helyesen?). A belinkelt hozzászólás furcsa a maga módján. A fejlesztők nem a karbantartást választották egy bejáratott elemnél, hanem dobták, és visszatértek az alapokhoz.

inf3rno
Nekem a sablonnyelvektől van ilyen érzésem, nem értem minek újra és újra feltalálni a kereket...

Nekem pont ellentétes a véleményem. Még nem találták fel a kereket. Azért van a sokféle próbálkozás. A kerék univerzális eszköz, nekünk nincs ilyen.

Azt hiszem, a sablonok interfésznek tekinthetők a szerver oldali program és böngésző között. Adattal való feltöltésükre készültek a sablonozó megoldások.
A Smarty, a saját nyelvet alkalmazók mintha zsákutcában járnának. Nem a futtatható nyelv a lényeg, ez elég jól látszik. Van ilyen, és akkor hogyan tovább?
Ami kell, az a böngészőnek megfelelő adatok összeállítása. Erre kétféle művelet elegendő. Sztring beillesztése egy kijelölt helyre, illetve "zárójelezett" tartalom duplikálása, iterálása. Például a Mustache és személyes kedvencem az xTemplate képességeiből elég mindössze ennyit használni. Aki ezt kitalálta, szerintem ráhibázott valamire.
 

október 20

[OGF] Routing stratégia

janoszen · 2013. Okt. 20. (V), 21.53
Sziasztok!

Megint egy OGF-fel kapcsolatos kérdés, ezúttal a routing stratégia kapcsán.

Az alapvető koncepció az, hogy a kurrens regexp- és prefix match stratégiákkal ellentétben a rendszer által feltérképezett címek fastruktúrába rendeződjenek, tehát a / jelek mentén elválasztva és visszalépkedve mindig értelmes címeket kapjunk.

A megálmodott config fájlom így néz ki: link

Az egyes elemek osztályoknak felelnek meg, a mapping pedig a mellékelt elements.xml fájlban kerül leírásra.

Kérdés: hogyan valósítanátok meg egy ilyen relatíve szigorú routingot úgy, hogy a fejlesztőnek mégis triviális legyen routing szabályokat írni?

János
 

október 18

Asszociatív tömb rendezése minta alapján

david88 · 2013. Okt. 18. (P), 16.29
Sziasztok!

Az alábbi oldalon van egy autós példa egy asszociatív tömbbel.
http://csaba.dreambyte.hu/2012/11/tobbdimenzios-asszociativ-tomb-rendezese-ertek-alapjan-php-ben/

Hogy lehet azt megoldani hogy ha mondjuk egy megadott sorrendbe szeretném őket rendezni?
pl egy tömbben el van tárolva, hogy (bmw, audi, mercedes) és én ebbe a sorrendben szeretném rendezni az asszoc. tömb elemeit. Tehát az első elem a bmw adatai legyenek aztán az audié...
 

hozzáférés korzlátozás

szobek · 2013. Okt. 18. (P), 15.19
Sziasztok!

Csak egy egyszerű kérdésem lenne.
Van egy egyszerű beléptetőm egy oldalon és egy olyan kis kiegészítőt próbáltam csinálni, hogy csak a megadott oldalakra lehessen belépni.Tehát ha nem jogosult, akkor dobja a kezdőoldalra.
A kérdés az, hogy szerintetek ez működőképes lehet? És ami fontosabb! Könnyen kijátszható?

Egy kis magyarázat. Minden usernek van egy group kódja ami egy felhasználó csoport. Ezt egy táblában tárolom, és belépésnél átadom a sessionnek. Ez a rész a fejlécbe menne, ja és fontos, hogy miután korlátozott csoportnak lenne, és leginkább belső felhasználásra, így a login az index.hu oldalon van. Az engedélyezett oldalak pedig egy menu táblában vannak ahol meg vannak adva a group kódok, hogy kik férhetnek az oldalhoz. pl:
id | href | group
1 | /teszt.php | 1;3;

a csoportok kezdőlapja:

gid | nev | start
1 | Sofőr | /fuvarok.php

az userek táblája (korlátozottan):
userid | nev | .... | group
1001 | Pista | .... | 1;

	if(isset($_SESSION["group"]) && isset($_SESSION["userid"])) {
				$group = "%".$_SESSION["group"].";%";
				$now = $_SERVER["PHP_SELF"];
				$result = mysql_query("SELECT href FROM `menu` WHERE `group` LIKE '$group' && href = '$now' ");
				if(mysql_num_rows($result) < '1') {
					$grouptonav = $_SESSION["group"];
					$nav = mysql_fetch_row(mysql_query("SELECT `start` FROM `groups` WHERE `groupid` = '$grouptonav'"))
					header('location:'.$nav["0"]);
				}
	}
	else {
		session_destroy();
		header('location:index.php');
		}
		
 

InnoDB+tárhelyszolgáltató kérdés

mz82 · 2013. Okt. 18. (P), 10.12
Nem vagyok egy MySql guru és egy kicsit felhúztam magam egy tárhelyszolgáltató eljárásán, ezért tanácsot kérnék tőletek!

Normális dolog hogy, egy tárhelyen a szolgáltató azzal magyarázza az egyik napról a másikra eltűnő(!!!) InnoDB adattábláimat, hogy "az InnoDB tárolási eljárás nem stabil osztott rendszeren"???
És ezért utólagosan kérik használjak inkább MyISAM-ot!

Lehet, hogy rossz a kialakult gyakorlatom, de az eddigi 4 általam használt szolgáltatónál semmi ilyen jellegű problémám nem volt. A szóban forgó tárhellyel csak két hete tökölök és már eddig is sok furcsaságot tapasztaltam.
Szóval ilyenkor ki a hülye? :-) Ennyire gáz az InnoDB?