ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 29, 2013 - Fórum téma

Csobogó szivattyújának szabályozása

inf · 2013. Szep. 29. (V), 21.06
A téma nem igazán webprogramozás, de sokkal szívesebben írok ebbe a fórumba elektronikai kérdést, mint bármelyik másik általam ismertbe...

Szeretnék építeni egy kisebb csobogót, azt írják, hogy akváriumba való szivattyúval ez megoldható. A szabályozással vagyok bajban, nem tudom, hogy milyen típusú alkatrészekkel, és hogyan lehetne megoldani, kevéssé értek az áramkörökhöz, de ez is programozási feladat, ha úgy vesszük, csak itt a szoftvert beleégetik egy nyákba, ha jól sejtem. Olyat szeretnék, hogy 40% páratartalom alatt kapcsoljon be a csobogó, és 60% felett kapcsoljon ki. Ezen kívül még szabályozni szeretném a térfogatáramot, szóval hogy milyen erősen szivattyúzik a cucc. Arra gondoltam, hogy a szivattyúnak valószínűleg van egy tápkábele, amire rá lehetne tenni magát a szabályozót és a páratartalom mérőt, így azért lenne akkora távolság a csobogó és a konnektor között, hogy a szobában lévő átlagos páratartalmat mérjek... Ti hogyan indulnátok el vele?
 

üzenőfal

schorsch · 2013. Szep. 29. (V), 09.58
Szeretnék egy özenőfalat a weboldalamra találtam egy elég használhatót is a neten.
De nem tudom rávenni hogy kezelje az ékezetes magyar betűket :(
tudna valaki segíteni?

ja és még azt is szeretném hogy 50 karakterenként törje a sort,az megoldható?

shoutbox letöltés link