ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2011 - Fórum téma

augusztus 18

Firefox és mozilla

NosnOsnoS · 2011. Aug. 18. (Cs), 13.41
Halló én úgy tudom , hogy egyben van a 2 mozilla firefox
de egy net statisztikába mégis 2nek vették az 1-et!
http://www.bitport.hu/images/1001/bongeszok_tabla.jpg
 

Weblap megjelenítés számlálás (TXT-ben)

NosnOsnoS · 2011. Aug. 18. (Cs), 13.22
Halló!

Hogyan lehet azt megoldani,hogyha valaki megnyitja az oldalt akkor 1 php kód +1-et ad az 1.txt-hez?
Nem kell megjelennie mert azt úgy szeretném szabályozni,hogy ifarmébe helyezem.
 

augusztus 17

Melyik framework vagy CMS tudja ezeket?

ggabor · 2011. Aug. 17. (Sze), 16.47
Néhány hónappal ezelőtt nyitottam itt egy "saját fejlesztés vs meglévő rendszer" témát, amely egészen sok reakciót váltott ki pro és kontra egyaránt. Én magam végül nekiláttam egy saját fejlesztésnek mégpedig azért mert azt gondoltam, hogy a meglévőknél sokkal hatékonyabbat is tudok készíteni.

Ma már eljutottam az alaprendszer fejlesztésében odáig, hogy nagyjából minden alapelvárásom működik, méghozzá igen gyorsan. Ugyanakkor az általam választott módszer fejlesztői, karbantarthatósági szempontok szerint kész rémálom. :)

Ezért most, csak úgy közbevetőleg feltenném a kérdést, hogy létezik olyan framework, CMS vagy bármi egyéb, amely az alábbi funkcionalitást alapból (további érdemi fejlesztések nélkül) tudja?

1. Több nyelvű tartalomkezelés
2. Több nyelvű url generálás és értelmezés
3. Több szintű jogosultságkezelés bármely tartalmi elemre
4. Többféle, tisztán php alapú sablon kezelése
5. Master page alapú sablonok támogatása
6. Kiegészítő, külső widgetek támogatása
7. Helyszín, térkép, koordináták támogatása (google map)
8. Hierarchikus katalógusok kezelése webshophoz
9. Hierarchikus adatmező öröklődés a katalóguson belül
10. Személyes, történeti számlakezelés a webshopon belül
11. Hírek, cikkek, szöveges tartalmak magazin szerű kezelése
12. Hírek, cikkek, szöveges tartalmak kapcsolása a katalógushoz, illetve a katalógus elemeinek kapcsolása ezekhez
13. Fórum, privát üzenet funkciók
14. Bármely tartalom vagy felhasználó értékelése, pontozása

Most hirtelen ennyi jut eszembe.

Egyébként nem túl nagy gond, ha nincs ilyen. Ezek nagyjából már működnek, de mivel alapvetően fájl alapon oldottam meg a dolgot, ezért pl. a nyelvkezelés miatt elég nehézkes lett a katalógus karbantartása.

Még egy érdekes ötlet a végére. Arra gondoltam, hogy érdemes lenne kifejleszteni mondjuk C#-ban egy olyan desktop progit, ami a backend feladatokhoz a php fájlok alapján könnyen kezelhető admin eszközöket valósítana meg.

URL rewrite?

Individual · 2011. Aug. 17. (Sze), 13.33
Üdv!

(Előre elnézést, de konyhanyelven fogok kérdezni.)

URL rewrite-al lehet azt megoldani, hogy a href-ek a mappa struktúrában mindig a gyökérkönyvtárat vegyék kiinduló alapul?

konkrét példa:
Az index.php az oldal elemeket includeolva rakja össze (head.php,content.php,footer.php...stb). Ezek mellett további mappák vannak további *.php tartalmakkal...

Arra lenne szükségem, hogy teljesen mindegy milyen mélységű mappában vagyok, a link tudja, hogy a gyökértől kezdve nézze mindig az útvonalat.

A segítséget és a válaszokat előre köszönöm.
 

Vissza gombra tartalom frissítése

inf · 2011. Aug. 17. (Sze), 12.14
Sziasztok!

Arról lenne szó, hogy azt szeretném, hogy a tartalom a vissza gomb megnyomásakor frissüljön az oldalon. Mondjuk ha egy webshopról van szó, és hozzáadunk a kosárhoz dolgokat, akkor a vissza gomb megnyomásakor frissüljön, hogy hány cucc van a kosárban.

Csináltam egy kis példa kódot:

1.php

<?php

include('nocache.php');
session_start();

if (isset($_SESSION['a']))
{
	echo '<p>'.$_SESSION['a'].'</p>';
}
echo '<p>Kattints <a href="2.php">ide</a> a hozzáadáshoz.</p>';
2.php

<?php

include('nocache.php');
session_start();

if (!isset($_SESSION['a']))
{
	$_SESSION['a']=0;
}

++$_SESSION['a'];

echo '<p>'.$_SESSION['a'].'</p>';
nocache.php

<?php

header('Cache-Control: private, must-revalidate, max-age=0');
header('Pragma: no-cache');
header('Expires: Sat, 26 Jul 1997 05:00:00 GMT');
Keresés alapján azt találtam, hogy nocache headerek kiküldésével rá lehet bírni a böngészőt ilyesmire. Sajnos nálam ez nem vált be... :S
Tudtok esetleg működő megoldást a témára?
 

Virtualizációs problémám van...

H.Z. v2 · 2011. Aug. 17. (Sze), 07.43
Arra már régen rászoktam, hogy a fejlesztési kísérleteimhez virtuális gépeket használjak. Azt régóta tudom, hogy a processzorokban létezik hardveres támogatás a virtualizációhoz (Intel VT-x pl.), ami bizonyos VM-ek esetében nélkülözhetetlen.
De intel procik tulajdonságai közt pár napja fedeztem fel a VT-d. (ha jól értem, az I/O műveletek virtualizációját segíti)
Kicsit beindult a fantáziám: ugyan már csak alig, de azért érzékelhető, ha nem fizikai gépnél ülök, hanem egy VM-ben futó desktop előtt. Gyorsíthat-e annyit ez a VT-d (feltéve, hogy az általam használt VM támogatja), hogy ez a kis mértékű lassulás is megszűnjön?
Magyarán: notebook esetében, amin windows alatt egy VM-ben futtatnék linuxos desktopot (meg mellette két kisebb GUI-mentes Debian v. Ubuntu szervert) érdemes-e figyelni rá, hogy olyan proci legyen benne, ami már ismeri ezt is?
Van valamelyikőtöknek konkrét tapasztalata e téren?
(közben túrom a netet is, csak hátha itt is van valaki konkrét tapasztalatokkal)
 

augusztus 16

XML attribútumok

therest · 2011. Aug. 16. (K), 14.18
Sziasztok!

Mostanában lettem figyelmes pár bugra az ajaxos libemben. Öröm az ilyen. :/

Jellemzően attributumokban szeretem tárolni az adott node tulajdonságait(és nem childnodeként), ez viszont felvet néhány problémát. Aposztrófok, <> jelek a tulajdonság értékében, felborítják a xml-t.

Van erre valami standard megoldás, vagy mindig mindenhol masszívan replace, minden problémás karakterre?
Mely karakterek okozhatnak problémát? " > az megvan.

A témához kapcsolódik még (mivel pont a <br /> tag miatt jött elő a fenti hiba):
Amikor egy textarea(admin) és egy mysql tábla, és egy html(site) paragrafus között kell szöveget mozgatni(db-ből adminba is), mi a legideálisabb módszer a \n és a <br /> közötti konverzióra, figyelembe véve, hogy az adatoknak xml-en, és simán phpban való kiíratással is meg kell jelenniük?
 

Színes térkép

simisoma · 2011. Aug. 16. (K), 08.06
Sziasztok!

Mi a legjobb megoldás arra, hogy olyan Budapest térképet használjak az oldalamon ahol is az egeret a kerület felé viszi kiszínezze más színüre. Hasonló mint a www.aprod.hu oldalon a Magyarország megye térképe.

Köszönet előre is: SimiSoma
 

augusztus 15

url - egy mappával feljebb hivatkozás

NosnOsnoS · 2011. Aug. 15. (H), 15.52
Helló!
Tehát 1mappával visszább szeretném meghivatkozni az y.htm et.

előre is köszi!
 

Wordpress

P3tson · 2011. Aug. 15. (H), 11.53
Létrehoztam, egy oldalt dreamweaverrel és azt meg lehet-e oldani, valahogy, hogy a wordpresses bejegyzéseket megjelenítsem ott rajta egy div-ben?
Mert most cutenews-el oldottam meg a főoldalon a híreket de sok helyen írják, hogy az nem éppen a legjobb megoldás..