ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2011 - Fórum téma

augusztus 29

Katalógus: előszűrés

demo · 2011. Aug. 29. (H), 07.02
Sziasztok!

Ötleteket keresek a következő feladat optimális megvalósításához. Egy katalógus termékeinek listázása előtt a kereső feltételinek változtatásával kiírni a feltételeknek megfelelő találatok darabszámát.

Egyszerűen csak futtassam le kétszer az sql-t?
Vagy mentsek minden egyes keresési kombinációt eredményét és abból kérjem a találatok darabszámát? Új termék felvitelénél újra el kéne végezzem.

Az is probléma, hogy naponta változhatnak a termékek.

Kösz.
 

augusztus 27

Véletlen szerű kreáció...

NosnOsnoS · 2011. Aug. 27. (Szo), 15.34
Halló!
Mivel lehet úgy kreálni felhasználó nevet,hogy sosem ismétli magát.Tehát ha már Kis Pista véletlenül ráment az oldalra és a gép kidobja neki azt hogy Q0wC32GW9ÁűX19ú akkor ezt már nem dobja ki senkinek sem.
Karakterek 0-9ig számok (csak 1 betűs)a-z (csak 1 betűs)A-Z és csak 15 karakter.
 

oldal generátor:hogyan és miként?

NosnOsnoS · 2011. Aug. 27. (Szo), 15.28
Halló!
Hogyan lehet úgy oldalt kreálni , hogy php a kreáló és php a tartalom?
Előre is köszi!
 

augusztus 26

Két keret két színnel

poise · 2011. Aug. 26. (P), 18.31
Sziasztok!Nem tudom, hogy létezik-e ilyen, de szeretnék két keretet különböző színnel.Szóval van az egész body és szeretnék egy vastag külső fekete keretet és belé egy vékonyabb szürkét CSS-el.Valaki tud segíteni?
 

Ingyen flash szerkesztő..

NosnOsnoS · 2011. Aug. 26. (P), 17.58
Halló!
Valaki tudna adni 1 olyan progit (ingyen) amivel flasht lehet szerkeszteni.
 

Ajax frissítés

aky22 · 2011. Aug. 26. (P), 17.50
Hali!

Lehet, hogy kicsit hülyén hangzik a cím. Arról lenne szó, hogy jól jönne egy olyan cucc a Weblaborra, ami folyamatosan "magától frissíti" az oldalt. Tehát amikor valaki ír egy témában és egy másik ember fent van éppen azon a fórumszálon akkor azt kijelzi neki egyből és nem kell frissítenie az oldalt. Csak egy ötlet. Várom a javaslatokat.
 

Változók kiolvasása és kezelése

Individual · 2011. Aug. 26. (P), 15.12
Üdvözletem!

Funkcionális környezet: Kosár kezelés
Korsárba rakáskor a termék id elküldésre kerül és az id-hoz tartozó adatok (termék neve, egységár, darab) megjelenítésre kerülnek.

A darab megadásával frissül a sorokhoz tartozó végösszeg (darab*egységár).

(A teljes végösszeg számítás már kívül helyezkedik el a foreaches listázó után.)

Kérdés:
Változó számú sorok és változó összegű végösszeget, hogyan érek el összeadás céljából.

Az elképzelésem:

$all_summ = array ($sum = $termek[$id]["termek_webshop_ar"]*$db)    
// Amit lekérdezéskor kapok egy sorra azt eltárolom tömbben.


// Innentől a listageneráláson kívül vagyok.
$array = count($all_summ);

$tmb= $array;
$summa=0;
foreach($tmb as $e)
{
   $summa=$summa+$e;
}
print ".$summa;

Így hibát kapok a foreach sorára

Esetleg a tömbre alkalmazzak implode-ot?
Rossz a gondolatmenet? Vagy mit hagyok ki?

A segítséget előre köszönöm.
 

-

poise · 2011. Aug. 26. (P), 14.06
--
 

augusztus 25

Ajax csak sajat szerveren fut?!

Inc33 · 2011. Aug. 25. (Cs), 21.30
Irtam egy Ajax programot aminek a lancolt lista keszitese a szerepe.
Egy <select> lista klikkelesere lekeri adatbazisbol egy masik lista adatait, es ennek a lista egyik elemere kattintasaval leker meg egy par adatot, ami egy tablazatban van eltarolva.

Furcsa modon, a wamp szerveremen nagyon szepen fut, de ha feltoltom egy ingyenes szerverre(amely eleg lassu), es kivalasztok a listabol egy elemet, es a megjeleno listabol is egy elemet akkor a tablazat nem jelenik meg :(
Mi okozhatja? A lassu szerver?
 

Böngésző fejléc csökkentése programból

Kérésre törölve 18. · 2011. Aug. 25. (Cs), 16.27
Sziasztok!


Azt olvastam, hogy itt nem támogatjátok, hogy valaki teljes képernyős módba tegye az oldalát.

Én ezt annyival egészíteném ki, hogy ha a címsor megmaradna, az nekem jó lenne, így látják, hogy hol vannak és egy gomb is lenne, ami visszatenné normálra.

Hogy miért akarom ezt?

Mert adott egy oldalam, ami úgy jó, ha elsőre minden látszik, viszont a Firefoxnál alapból szélesebb a fejléc, a Chrome a legkeskenyebb, az IE pedig kifejezetten őrület, annyi sort tesz felülre, menü, kedvencek sáv, stb, hogy teljesen letolja a tartalmamat.

Én kikapcsolom ezeket, de az átlag user biztos nem teszi.

Ezért szeretném, ha csak egy minimális fejléc lenne, ha az oldalamra lépnek.

Megoldható, vagy nem tudok belenyúlni mások böngészőjébe?