ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 3, 2011 - Fórum téma

PHP + Session + Object

smart · 2011. Aug. 3. (Sze), 19.31
Sziasztok! Egy elméleti kérdésem lenne!

PHP session-ba tehetek be objektumot? Általam készített osztály egy példányát?

Megnéztem, semmi gondot nem tapasztaltam. Viszont még nagyon régen (PHP4-ben) ezt nekem nem nagyon javasolták. Már sajnos nem emlékszem, hogy miért nem? :)

Ha elkezdem használni, akkor lehet ebből problémám?

Most rákerestem a neten, de sok helyen szerializálják az objektumot, de az nekem azért nem tetszik, mert nem tudom, hogy mikor érek oda, hogy már nem fog kelleni. Mikor tudom, hogy már végeztem és lehet összecsomagolni?

Az iránymutatásokat köszönettel veszem! :)

Különösen az érdekelne, hogy ha megváltozik az osztály időközben, akkor nem keletkezik ellentmondás?
 

java 5/6 könyv

troy1979 · 2011. Aug. 3. (Sze), 16.12
Sziasztok

A magyar online könyvesboltokban beszerezhető java könyvek közül ti melyiket/ miket tudnátok ajánlani ?

A további cél a j2ee lenne ehhez szeretném az általános java tudásom felfrissiteni kicsit

főként ilyen témák érdekelnének mint:

- annotations
- új OO lehetőségek
- objektumorientált tervezés
- esetleg OO tervezési minták
- többszálúság/multithreading

A későbbiekben webes dolgokkal szeretnék foglalkozni ( szervletek, jsp, ejb spring ) szóval az appletek vagy a swing gui készités nem érdekel annyira :)


a 10 évvel ezelötti java utikalauz programozóknak van meg azt elég száraznak és idejét múlt-nak tartom

Lehet akár angol , akár magyar nyelvű köny is , a lényeg, hogy fizikai könyv alakban legyen :) ( kicsit besokkaltam már a sok ebook-tól)
 

AJAX + WP + JSON probléma

Jazoja · 2011. Aug. 3. (Sze), 14.47
WordPress oldalról AJAX-al kérek le egy post-ot és a kapott adatok kicsit furcsán néznek ki.

1. szerveren egy php fájl lekéri a post-ot,
2. majd a megfelelő adatokat beteszem egy array-be (title,content,id),
3. majd json_encode után echo-val kiíratom
4. ezt kiolvasom a XMLHttpRequestObject.responseText változóból, majd feldolgozom
5. javascript eval("(+...+)") után a kapott string-et tömbként tudom kezelni

A gondom, hogy a json_encode során az ékezetek, html tag-ek megváltoznak (pl. á -> \u00e1).

Próbálkoztam XMLHttpRequestObject.responseXML-el is, de az mindig null-t adott.

Van esetleg más, hatékony módja, hogy WP post tartalmát lekérjem a szerverről? (lehetőleg html(esetleg BBCode) formázással)
 

Automatikus görgetés

mezoltan · 2011. Aug. 3. (Sze), 12.53
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, tudja-e valaki, hogyan lehet kikapcsolni az "automatikus görgetés" funkciót FireFox alatt javascript-ben?
A válaszaitokat előre is köszönöm!
 

DELETE metódus?

H.Z. v2 · 2011. Aug. 3. (Sze), 08.47
Nagy Gusztáv könyvét lapozgatva botlottam bele a http metódusokba. Látott valaki közületek olyat, hogy a DELETE metódust használták valahol? Esetleg gyakorlati példát tudna rá hozni valaki?
 

Globális blog szolgáltató

solkprog · 2011. Aug. 3. (Sze), 01.59
Sziasztok.

Az új munkáltatómtól, (játék!)feladott kaptam hogy "tervezd meg egy globális blog szolgáltatót".