Böngésző fejléc csökkentése programból
Sziasztok!
Azt olvastam, hogy itt nem támogatjátok, hogy valaki teljes képernyős módba tegye az oldalát.
Én ezt annyival egészíteném ki, hogy ha a címsor megmaradna, az nekem jó lenne, így látják, hogy hol vannak és egy gomb is lenne, ami visszatenné normálra.
Hogy miért akarom ezt?
Mert adott egy oldalam, ami úgy jó, ha elsőre minden látszik, viszont a Firefoxnál alapból szélesebb a fejléc, a Chrome a legkeskenyebb, az IE pedig kifejezetten őrület, annyi sort tesz felülre, menü, kedvencek sáv, stb, hogy teljesen letolja a tartalmamat.
Én kikapcsolom ezeket, de az átlag user biztos nem teszi.
Ezért szeretném, ha csak egy minimális fejléc lenne, ha az oldalamra lépnek.
Megoldható, vagy nem tudok belenyúlni mások böngészőjébe?
■ Azt olvastam, hogy itt nem támogatjátok, hogy valaki teljes képernyős módba tegye az oldalát.
Én ezt annyival egészíteném ki, hogy ha a címsor megmaradna, az nekem jó lenne, így látják, hogy hol vannak és egy gomb is lenne, ami visszatenné normálra.
Hogy miért akarom ezt?
Mert adott egy oldalam, ami úgy jó, ha elsőre minden látszik, viszont a Firefoxnál alapból szélesebb a fejléc, a Chrome a legkeskenyebb, az IE pedig kifejezetten őrület, annyi sort tesz felülre, menü, kedvencek sáv, stb, hogy teljesen letolja a tartalmamat.
Én kikapcsolom ezeket, de az átlag user biztos nem teszi.
Ezért szeretném, ha csak egy minimális fejléc lenne, ha az oldalamra lépnek.
Megoldható, vagy nem tudok belenyúlni mások böngészőjébe?
Szerencsére nem
Az IE kerete pedig elég kicsi, legalábbis IE9 óta, hasonló méretű mint az alapértelmezett Chrome ablak. Egyáltalán tudod, hogy melyik böngészőt használják a látogatóid? Amennyiben szeretnéd, hogy a felhasználók teljes képernyőben nézzék, esetleg feldobhatsz egy popup ablakot, amin a keret sokkal kisebb lehet, de ez nagyon durva beavatkozás a felhasználó böngészési szokásaiba, ezért erősen ellenjavallt.
Hasonlóan megkérheted, hogy lépjenek teljes képernyős módba, de ez szintén nem szerencsés. Véleményem szerint a felhasználók használhassák úgy a böngészőjüket, ahogy akarják, én se kényszerítelek arra, hogy használj Operát mint az egyetlen böngésző.
Amennyiben asztali alkalmazás élményt szeretnél, létezik rengeteg módszer, amivel becsomagold a weboldalad. Ekkor letöltenek egy böngészőt, amit te testre szabsz, de ez szintén nem szerencsés megközelítés.
Neked kell alkalmazkodnod a felhasználókhoz, nem fordítva.
"Köszönöm" a durva
Nem, nem beavatkozni akarok, hanem azt, hogy a legjobb élményben legyen részük.
Igen, tudom, hogy sok fajta felbontás van, ezért is "gumis" az oldalam.
Igen, tudom, milyen böngészőkkel keresnek meg a legtöbben és milyen felbontásban, a legjellemzőbb 3 teszi ki szinte a 100%-ot.
IE9-et említeni és arra alapozni balgaság, amikor a felhasználók nagy része még a 8-asra sem tért át, a 7-es sem olyan gyakori.
Valamit szerintem nagyon
Popupot lehet nyitni úgy, hogy ne látszódjanak rajta a gombok vagy a címsáv, a window.open() paraméterezésének nézz utána, de én sem vagyok biztos abban, hogy ez jó megoldás.
Én határozottan rossz
Poetro messze a
Tehát azt állítod, hogy még mindig IE6-ra kell optimalizálni?
IE használat
Szerintem macera!
Firefoxban
menubar, statusbar
és még több objektum is, rendelkezik avisible
tulajdonsággal, amivel ezt szabályozni lehet. Más böngészőkön viszont nem tudom, hogy ezek hogy szabályozhatók, van e megfelelő objectum erre.Kösz Karway a segítő
Ezek szerint a statisztika is
Megmondom mi a baj: az oldal olyan, mint általában az oldalak, tehát a két szélén üres rész, a fejléc teljesen kimegy, azaz pl. 1024×768-as felbontásnál - amit a legtöbben használnak, mivel nem veszik észre, hogy az átlagos méretarányú, átlagos méretű (17 colos) monitoroknál az 1280×1024 a fizikai felbontás és még az sem zavarja az átlag usert, hogy így elmosódottak a betűk a képernyőjén.
Képernyőfelbontás statisztika
Szóval az oldal ebből a szempontból oké. Viszont vannak rajta jpg képek, amelyek az 1280×1024-es felbontásnál tök jók, beleférnek az oldalba, jól kitöltik, mivel cél volt, hogy nagyok legyenek. Na már most ha kisebb a felbontás, akkor már görgetni kell, hogy beleférjen a képernyőbe, ami ugye szar.
Ha meg a jpg képeket is a kisebb felbontáshoz igazítom, akkor a nagyobb felbontásúak nagyon kicsiben fogják látni.
Mivel szöveget is tartalmaznak ezek a képek, nem jó, ha kisebbet használok.
Miért nincs olyan megoldás, hogy a képernyő felbontásához igazodik az oldal, azaz mindent arányosan kicsinyít (szöveget és képet)?
Természetesen van
Gyorsan utánanéztem, ez a CSS
Viszont nem találtam ellenjavallatot.
Kell lennie ellenjavallatnak, hiszen ennek a témának a megnyitása után nem volt ilyen javaslat, csak most, tehát valamiért mégsem javasolható ez a megoldás?
Ráadásul Drupal 7-es az oldalam, tehát belepiszkálni így még összetettebb.
Nem egyszerű
Én egy ideje (több mint másfél éve) foglalkozok D7-es oldal sminkeléssel, és nem mondom, hogy egyszerű, de nem lehetetlen, ráadásul a Responsive Design esetében a HTML ugyanaz, csak a CSS más, amit pedig egyszerű megvalósítani.
A javascripttel az a bajom,
Ezért olyan megoldás kéne - elkerülve azt, hogy több oldalképet csinálok minden felbontásra - ami mindenhol működik.
Tudom, ilyen nincs...
De reménykedem.
És magadnak csinálod a D7 sminkeket, vagy pénzért.
Modulokat is tudsz?
Ha igen, mennyibe kerül. Na jó, tudom feladatfüggő, de valamilyen viszonyítási dolog?
És te meg tudnád csinálni ezt az arányosa változó dolgot?
Az a baj, hogy flash-ben sok mindent csináltam már, de semmit sem teszek az oldalamra ebben, mert ha valahol nincs telepítve, akkor nem játsza le.
Remélem a HTML5 megoldja ezt a problémát.
Használható
Ennek milyen köze van a HTML5-höz? Mert annak semmi köze a megjelenítéshez, az a CSS feladata.
Egy nagyobb amerikai hírportál, az Examiner.com egyik front-end fejlesztője vagyok, és az oldal tavaly nyár óta teljesen D7 alapokon működik.
Igen, de mint front-end fejlesztő, erre ritkán nyílik lehetőség, de például egy A/B / multivariate teszt modult, valamint JavaScript betöltő modult írtam nemrég.
Erre inkább privát üzenetben válaszolnék, ha megkeresel valamelyik elérhetőségemen.
Valószínűleg meg, bár nem ismerem a körülményeket és lehetőségeket.
Hú, és ha nincs a gépre grafikus böngésző telepítve, akkor hogyan látja a képeket? Maradjunk abban, hogy a Flash a böngészők 95%-án telepítve van, és ha neked nem elég célcsoport a 95% akkor valami baj van. Hasonlóan a JavaScript 98%-os előfordulásával. Természetesen ezek mellett olyan oldalt kell készíteni, hogy amennyiben ezen technológiák nem elérhetők, akkor is használható legyen az oldal, de ez természetesen szinte minden esetben megoldható.
HTML5: ha jól tévedek ebben
Front-end: ez az utolsó simításokat jelenti, vagy a sminkelést?
Szóval király nagy vagy. Hány év és milyen sulik kellenek ahhoz, hogy valaki ennyire sikeres legyen?
Flash: pl. nálam van egy kiegészítő, hogy alapból ne jelenjenek meg, csak ha egy adott oldalnál akarom.
95%? Ha így van, az jó.
És milyen oknál fogva segíted itt az embereket? Egyáltalán hogy van rá időd?
Kiváltja?
<canvas>
- egy felület, amire lehet pixelgrafikus rajzot készíteni vonalakkal, szöveggel képekkel, valamint a már meglévő rajzot tudod módosítani,<audio>
- hang lejátszására alkalmas,<video>
- mozgókép lejátszására alkalmas.És a HTML5 nem igazán a jövő, hanem a jelen, elvégre az utóbbi két évben megjelent böngészők már támogatják ezeket a szolgáltatásokat, a régiek pedig sose fogják.
Az a weboldal megjelenéséért felelős. Azaz van a back-end, aki az üzleti logikát valósítja meg, és a front-end aki a vizuális részért (minden, ami a böngészőig eljut). Drupal esetében ugye ez a sminkelés, ami sok esetben kicsit több HTML template és CSS fájlok készítésénél, valamint JavaScriptnél.
Tudtommal se király, se nagy nem vagyok, legfeljebb isten ;-)
SZTE-re jártam progmat-ra, és már több mint 10 éve vagyok a szakmában.
7 év 18 hét
Ha van rá időm, akkor segítek. Mert ebből is sokat tanul az ember. És tanulni ebben a szakmában folyamatosan kell. Minden nap.
Front end: akkor a php
SZTE: miért nem a Műszaki Egyetemre. Vagy a szegedi jobb?
10 év: szinte behozhatatlan...
A front-end részében azért
Azért SZTE, mert az volt a legközelebb otthonról, gyalog is csak 20 perc ;-).
10 év alatt nem voltál
A vállalkozásomnak kéne egy jó webprogramozó, de aki ilyen cégnek dolgozik, mint te, számomra megfizethetetlen lenne, mint a Master Card-os reklámban az élmény :-)
Más érdekel
És a HTML5 nem igazán a jövő,
A HTML5 a múlt.
És hogy kicsit bővebben kifejtsem: amíg HTML-ben gondolkozunk, addig fejünket kitöltik a divek, headerek, article-k és canvasok, és elfelejtkezünk azokról a - szerintem jóval fontosabb - problémákról, mint az általunk megjelenített adatok jelentése (szemantikája), valamint az adatok közti összefüggések. Miért fontosabbak ezek? Mert a keresők jelenleg csak szavakra tudnak keresni, ami - a nyelvek összetettségét és a mesterséges intelligencia fejlettségét (fejletlenségét) figyelembe véve - korlátozott. Így hiába van fenn annyi információ a neten, a nagy része technológiai okok miatt elérhetetlen.
A HTML-ben az adat és a megjelenés nem különül el, így szinte ugyanott vagyunk, mint tíz éve; most annyival jobb a helyzet, hogy a színinformációk kikerültek CSS-be, de ez igazából inszignifikáns. Minden látszólagos technikai fejlődés és a hírek (pl. Ajax, táblázatok nélküli HTML stb.) ellenére még mindig csak a Web 1.0-nál tartunk, és ez, ha így folytatódik tovább, nem lesz jobb.
Aki HTML-ben gondolkozik, az a múltban jár. Természetesen lehet még belőle kihozni dolgokat, de a korlátaiba már nap mint nap beleütközünk.
A HTML 5 egy lépés előre, két lépés hátra.
Azt még hozzátenném, hogy a
Valmiért ragaszkodnak a
Bennem az volt, amit a css megjelenés óta zengenek, hogy milyen jó, mert a kód és a tartalom különvált. De végülis tényleg nem teljesen.
És van valamilyen alternatív kezdeményezés?
Szerintem már az is elvárható lenne ennyi évtized után, hogy elég legyen egy kódot megírni és az minden böngészőben ugyan úgy nézzen ki.