ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2011 - Fórum téma

július 14

Web ergonómiával kapcsolatos könyvek

inf · 2011. Júl. 14. (Cs), 16.28
Sziasztok!

Web ergonómiával (http://weblabor.hu/cikkek/ergonomiafelmeres) kapcsolatos könyveket keresek. Ki mit ajánl?

Találtam egy párat, de nincs sok időm ilyesmit olvasni, azért érdekel a ti véleményetek.

  • Prioritizing Web Usability (VOICES), 9780321350312 (0321350316), New Riders Publishing, 2006
  • The Ultimate Guide to Graphic Design, 9781907232473 (1907232478), Dennis Publishing, 2010
  • Forms that Work: Designing Web Forms for Usability (Interactive Technologies), 9781558607101 (1558607102), Morgan Kaufmann, 2008
  • Professional Web Design: Techniques and Templates, 9781435457157 (1435457153), Course Technology PTR, 2010
  • The Real Business of Web Design, 9781581153163 (1581153163), Allworth Press, 2004
  • Web Design for Developers: A Programmer's Guide to Design Tools and Techniques, 9781934356135 (1934356131), Pragmatic Bookshelf, 2009
 

Kereső készítés elvei

inf · 2011. Júl. 14. (Cs), 15.33
Üdv.

Érdekelne, hogy ti milyen elven állnátok neki keresőt készíteni.

Nekem eddig ezek jutottak eszembe:

1.)
Az első változatom: egyetlen SQL-el keresek, amit az egyes szavakból, és azok tetszőleges kombinációjából rakok össze. Ezzel az a gond, hogy a lehetséges kombinációk száma a szavak számával rohamosan nő, ezért csak néhány szavas kifejezésekre használható megbízhatóan.

2.)
Minden szóra egyesével keresek rá, majd összevetem a találatokat. Ennek az a hátránya, hogy több SQL-t használok fel, viszont ezeknek az SQL-eknek a száma lineárisan nő a szavak számával, szóval nálam most ez néz ki nyerőnek, de még nem próbáltam ki.
 

onClick event kezelése

H.Z. v2 · 2011. Júl. 14. (Cs), 14.04
Ha mondjuk egy táblázat elemeire ráteszek egy onclick-t, a meghívott függvény értesülhet valahogyan mondjuk az adott elem ID-jéről?
Kicsit konkrétabban:
<script>
function fv(){
   ... itt van-e lehetőség lekérni azt az "x1"-t? ...
}
</script>
...
<table>
...
<td id="x1" onClick="fv()"> ... </td>


Mindezt úgy, hogy IE7-ben is működjön és a meghívott fv paraméter listáján ottmaradjon az a bizonyos event object.
(ha nem adok át paramétert, akkor úgy tudom, automatikusan kap egy Event típusú objektumot, aminek pl. FF alatt van egy currentTarget attribútuma, de ez IE alatt nem működik, ha meg a hívásba beírom az id-t is, akkor mi lesz az eventtel?)
 

Miért nem tudom lekérni?

bblence · 2011. Júl. 14. (Cs), 09.23
A kód így néz ki: [colorer=php]<?php
session_start();
?>
<html>
<head>
<title></title>
</head>
<body>
<?php
if (isset($kilep)) {
session_unset();
session_destroy();
}
if (isset($_SESSION["penz"])) {
print "Sikeres bejelentkezés!<br>Üdvözöllek: <b>$nev</b> Az ön számlájának egyenlege:<b>$penz</b>";
print "<br><a href='" . $PHP_SELF . "?kilep='''>kilépek!</a>";
} else {
if (isset($_POST["neved"])) {
include("config.php");
$nev = $_POST["neved"];
$pass = $_POST["passod"];
$parancs = mysql_query("SELECT nev, jelszo, penz from nickek where nev = '$nev' and jelszo = '$pass'");
$eredm = mysql_num_rows($parancs);
if ($eredm == 1) {
session_register("nev");
session_register("pass");
}
} else {
print "<table><form action=" . $PHP_SELF . " method=post>
<tr><td>Login név:</td></tr><tr><td><input type=text name='neved' size=17></td></tr>
<tr><td>Jelszó:</td></tr><tr><td><input type=password name='passod' size=17></td></tr>
<tr><td><input type=submit value=Belép></td></tr></table><br><center><small><a href=regisztracio.php>Regisztráció</a></center></small>";
}
if (isset($_POST["neved"]) && $eredm == 0) {
print "Rossz felhasználónév, vagy jelszó!<br>";
print "<table><form action=" . $PHP_SELF . " method=post>
<tr><td>Login név:</td></tr><tr><td><input type=text name='neved' size=17></td></tr>
<tr><td>Jelszó:</td></tr><tr><td><input type=password name='passod' size=17></td></tr>
<tr><td><input type=submit value=Belép></td></tr></table>

július 14

Konstruktornak argumentumok átadása

Karvaly84 · 2011. Júl. 13. (Sze), 23.12
Helló guruk!

Kis segítség kéne a következőben: Van nekem egy konstruktor függvényem ami így fest:

result = function() {
    var c = this;
    if (c.constructor != arguments.callee) {
        c = new arguments.callee();
    }
    return c.initialize.apply(c, arguments);   
};
A működés kb. annyi mint egyéb libekben, a konstruktor meghivja a initialize metódust aminek átadja az argumentumokat. A kódot úgy szerveztem hogy ne keljen a new szóval kezdeni a példányosítást, és a probléma evvel függ össze: amikor a feltételben példányosítom az argument.callee függvényt hogy a this a helyén legyen, ott van mód arra hogy argumentumokat adjak át valahogy az arguments tömbből? Jelenleg az a problémám, hogy így kétszer fut le az initialize.
 

Full OOP PHP kód, nem túlzás egy kicsit ?

Webdev · 2011. Júl. 13. (Sze), 18.53
Sziasztok!

PHP keretrendszert szeretnék választani. Régóta érlelődött már bennem ez a gondolat. Igazából konkrét feladatra, ahol fontos a sebesség, de úgy általában is szeretnék egy keretrendszert mélyebben megismerni, mert hiába, "divat" lett keretrendszerben programozni.

A Zend keretrendszer kódjába néztem bele, és néhány hozzá kapcsolódó tutorialba.

Őszintén, elképedtem :)

Egy egyszerű MySql lekérdezés is már több osztályból, függvényből áll. Amit el nem tudok képzelni, hogy miért jobb ennél:
$query = mysql_query("SELECT * FROM table WHERE id = '".(int)$id."'"); ?


Amin teljesen kibuktam, hogy már egy formot is egy tucat függvénnyel állítanak elő. Senki se mondja azt, hogy ez vetekedhet egy HTML formmal, és sebességével !

Mégis hogyan lehet egy ilyen keretrendszerrel gyors, dinamikus oldalakat előállítani, pláne ahol fontos a sebesség, mert pl. sokan csüngnek az oldalon ?

Azt aláírom, hogy nagyon jó az MVC megközelítés, és ehhez kapcsolódó osztályok (egyszerű adatbázis,user auth osztály), de hogy minden egyes folyamatra osztályt alkalmazni... ez egy kicsit sok nekem.

Oké, idővel megtudnám érteni, és használni is, és jó mások minőségi kódját használni, de ... így meglátásom szerint egy böszme nagy, nehéz rendszer lesz, ami köti az ebet akaróhoz.

Most rátaláltam a CodeIgniterre, ami egy kissé barátságosabbnak tűnik, de még nem volt időm bővebben belenézni a kódjába... csak tutorialba.

Szerintetek nem túlzás ráerőltetni a PHP-ra a full OOP megközelítést? Hiszen ez mégsem C# ami egy PC alapú, és a teljes erőforrás adott a kód végrehajtására!!!

Mit ajánlotok nekem, ami OOP MVC felépítés, de mégsem viszi túlzásba.
CodeIgniter szerintetek jó? Még ezt a Kohana-t is írják több helyen. Szerintetek?

Köszönöm a segítséget, és hogy végigolvastátok a hosszú eszmefuttatásomat...
 

Videólejátszás jelszavas hitelesítéssel

TIV · 2011. Júl. 13. (Sze), 18.18
Sziasztok!

A következő igény merült fel egy ismerősömben, aki oktatóvideókat árul: Szeretné, ha a látogatók letölthetnének videókat (a formátum majd a megvalósításhoz alkalmazkodik) a weblapjáról, amik aztán a megnyitáskor jelszót kérnének. A jelszó nélkül nem lehetne megtekinteni a videókat, illetve ha azt egyszer megadta helyesen, akkor a következő megnyitásokkor már ne kérje a videó. Fontos lenne, hogy ezzel a jelszóval ezt a videót más gépről már ne lehessen megtekinteni (azaz hitelesíteni), azaz a hitelesítés online történjen meg.

Ismer valaki olyan megoldást, amely hasonlóképpen működik?

Ha jól tudom a DRM a Windows Media formátumoknál hasonlóan működik, de úgy tudom, hogy ahhoz nem jelszó kell, hanem certificate telepítés, ráadásul gondolom Windows-os szerver kellene a hitelesítéshez, igaz?

Előre is köszönöm az ötleteket.
 

`Software architect` magyarul

gphilip · 2011. Júl. 13. (Sze), 11.45
Gyors kérdés: létezik a `software architect`-re bejáratott magyar kifejezés? Gondolom nem "szoftver építész", vagy igen?
 

július 12

JS-VBS gép leállító (más)

NosnOsnoS · 2011. Júl. 12. (K), 16.46
Halló!
Én 2 olyan kódról érdeklődnék ami:
1.leállítja a Windows minden példányát.
2.Böngészőben,merevlemezen is használható.
Előre is köszi mindent!
 

Mi lehet a baj ezzel a kóddal? (2.)

bblence · 2011. Júl. 12. (K), 16.05
<html>
<head>
<title>
</title>
</head>
<body>
<?php
$felhasznalo = "";
$jelszo = "";
$adatbazis = "";
$kapcsolat = mysql_connect( "",
$felhasznalo, $jelszo );
if ( ! $kapcsolat )
die( "Nem lehet kapcsolódni
a MySQL kiszolgálóhoz!" );
mysql_select_db( $adatbazis, $kapcsolat )
or die ( "Nem lehet megnyitni a $adatbázist:
".mysql_error() );
$penz = "-1000";
$aktualispenz = mysql_fetch_array(mysql_query('SELECT penz FROM penz WHERE azonosito = 1'));
if ($aktualispenz['penz']<(0-$penz))
{
echo 'Nincs elég pénz!';
}
else
{
$parancs = "UPDATE penz SET penz = penz+$penz WHERE azonosito = 1 ";
mysql_query( $parancs, $kapcsolat )
or die ( "Nem lehet adatot hozzáadni
a "penz" táblához: "
.mysql_error() );
}
mysql_close( $kapcsolat );
?>
Sikeres!
<meta http-equiv="Refresh" content="2; URL=mainap.php">
</body>
</html>
A hibaüzenet pedig:
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING