ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 16, 2011 - Fórum téma

php form debug xampp-on

Jazoja · 2011. Júl. 16. (Szo), 16.37
Alapszitu:
WP-hez fejlesztettem plugint, amivel frontendről is lehet post-ot beküldeni.
A plugin tartalmazza a form-ot, amit postol egy szerveren található "frontpost.php" fájlnak, ami feldolgozza, majd átadja wp-nek az anyagot.

Képek beillesztéséhez a nicedit WYSIWYG szerkesztőt használom, ami feltölti a képet az ImageShack szerverére, majd beilleszti a kép linkjét a megfelelő html kóddal.

A dolog tökéletesen működik szöveggel. Ha képet is töltök fel akkor viszont felmegy az anyag, de utána nem irányítja vissza a főoldalra, hanem megáll a böngészőben a "frontpost.php" állományon.

Guglit már széttúrtam a "php debug" kulcsszavakkal, de mindenhol fejlesztőrendszerekkel, meg hasonlókkal jönnek.
Netbeans mondjuk van a gépen, de az meg külön webszervert indít magának. (ahogy én láttam)

Van valami egyszerű megoldás kéne, amivel meg tudom nézni, hogy mi is történik a (helyi) xampp serveren?
Ha meg mindenképpen kell valami komolyabb IDE, akkor azt hogy gyógyítsam egybe helyi wp-vel?
 

Egyszerű slideshow

sEEcher · 2011. Júl. 16. (Szo), 16.09
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Nem vagyok valami gyakorlott javascript programozó, így a következő probléma megoldása már túl nagy falat nekem. Egy egyszerű slideshow-t kellene kivitelezni (még fade sem szükséges) 3 div-re alkalmazva úgy, hogy ha a 3 divet összefogó div fölé viszem az egeret, a divek váltogatása leálljon, majd ha elvittem onnan az egeret, folytatódjon.

Nagyon megköszönném, ha segítenétek!
 

Google Image Api kérdés

stan · 2011. Júl. 16. (Szo), 16.08
Szeretném használni a google image search api-t
Egy hasonló megoldást szeretnék:
http://code.google.com/apis/ajax/playground/?exp=image#size_restriction

Hogyan tudom meghatározni, hogy a thumbnail mérete mekkora legyen?
Mert ez most alapértelmezetten be van állítva, de én ennél nagyobb képeket szeretnék a találatokban.

Itt a dokumentáció, amit hiába olvastam el, nem találtam benne a megoldást.
http://code.google.com/intl/hu-HU/apis/imagesearch/v1/index.html

Egy fél napomat rászántam a megoldásra, sokat keresgéltem a google-ben is, de sehol sem találtam a megoldást.

Van valakinek valami ötlete?
 

Objektum orientált HTML generálás?

H.Z. v2 · 2011. Júl. 16. (Szo), 12.55
Elkövettem egy ilyet:

<?php

abstract class HTMLtag {

    protected $content=array();
    protected $options=NULL;

    function __construct($content=NULL,$opt=NULL){
        $this->initialize();
        if(isset($content)){ $this->add($content); }
        if(isset($opt)){ $this->options=$opt; }
    }

    function add($content){
        $this->content[]=$content;
    }

    function initialize(){
        $this->content=array();
    }

    function show(){
        echo $this->tagOpen();
        foreach($this->content as $v){
            if($v instanceof HTMLtag){ $v->show(); }
            else { echo $v; }
        }
        echo $this->tagClose();
    }

    protected function tagOpen(){
        return '<'.get_class($this).' '.$this->options.'>';
    }

    protected function tagClose(){
        return '</'.get_class($this).'>';
    }
}

class HTML1tag extends HTMLtag {
    protected function tagOpen(){
        return '<'.get_class($this).' '.$this->options.' />';
    }
    
    protected function tagClose(){
        return "";
    }

class Div extends HTMLtag {
}

class Body extends HTMLtag {
    
}

class BR extends HTML1tag{
    
}
A cél kb. az lenne, hogy egy objektumként kezelem a HTML oldalakat, amelyek a HTML Tag-eknek megfelelő objektumokból épülnek fel. (A HTML1tag a <br/> jellegű tag-ek miatt tűnt szükségesnek)

Két kérdés ezzel kapcsolatban:
1. A kódban látható-e valami, amivel felrúgok/megsértek valamiféle elvet?
2. Az tiszta, hogy ismét a kerék feltalálásának esetével állunk szemközt, de az nem, hogy ilyesmit csak keretrendszerben valósítottak meg vagy az alap PHP is tartalmaz ilyet, csak nem találom?

+1: gyanítom, ez messze nem az optimális módszer HTML oldalak generálásához, de most nem is ez a cél. :-)

ui: valaki szóljon rám, ha már fárasztó vagyok! Ezt - kivételesen - komolyan kérem!
 

Információ kérés beérkező átutalásokról

inf · 2011. Júl. 16. (Szo), 11.50
Sziasztok!

Érdekelne, hogy egy bankszámlára jövő beérkező átutalásokról hogyan lehetne információkat átadni egy weboldalnak? Meg hogy mekkora munka megcsinálni egy ilyen rendszert, esetleg vannak kész megoldások is? Kell e szerződés a bankkal?
stb...

Olyasmiről van szó, hogy vannak tételek, amiket vehetnek a felhasználók, aztán egy bankszámlára történő átutalással fizethetnek ki. A megjegyzés rovatba beteszik az adott tétel azonosító számát, ez alapján tudja a rendszer, hogy melyik tételről van szó, és hogy stimmel e az aktuális összeg. Amennyiben nem stimmel az összeg, úgy automatikusan vissza kellene küldeni. Ha viszont stimmel az összeg, akkor az adott tételt megkapja a felhasználó.