ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 13, 2011 - Fórum téma

Konstruktornak argumentumok átadása

Karvaly84 · 2011. Júl. 13. (Sze), 23.12
Helló guruk!

Kis segítség kéne a következőben: Van nekem egy konstruktor függvényem ami így fest:

result = function() {
    var c = this;
    if (c.constructor != arguments.callee) {
        c = new arguments.callee();
    }
    return c.initialize.apply(c, arguments);   
};
A működés kb. annyi mint egyéb libekben, a konstruktor meghivja a initialize metódust aminek átadja az argumentumokat. A kódot úgy szerveztem hogy ne keljen a new szóval kezdeni a példányosítást, és a probléma evvel függ össze: amikor a feltételben példányosítom az argument.callee függvényt hogy a this a helyén legyen, ott van mód arra hogy argumentumokat adjak át valahogy az arguments tömbből? Jelenleg az a problémám, hogy így kétszer fut le az initialize.
 

Full OOP PHP kód, nem túlzás egy kicsit ?

Webdev · 2011. Júl. 13. (Sze), 18.53
Sziasztok!

PHP keretrendszert szeretnék választani. Régóta érlelődött már bennem ez a gondolat. Igazából konkrét feladatra, ahol fontos a sebesség, de úgy általában is szeretnék egy keretrendszert mélyebben megismerni, mert hiába, "divat" lett keretrendszerben programozni.

A Zend keretrendszer kódjába néztem bele, és néhány hozzá kapcsolódó tutorialba.

Őszintén, elképedtem :)

Egy egyszerű MySql lekérdezés is már több osztályból, függvényből áll. Amit el nem tudok képzelni, hogy miért jobb ennél:
$query = mysql_query("SELECT * FROM table WHERE id = '".(int)$id."'"); ?


Amin teljesen kibuktam, hogy már egy formot is egy tucat függvénnyel állítanak elő. Senki se mondja azt, hogy ez vetekedhet egy HTML formmal, és sebességével !

Mégis hogyan lehet egy ilyen keretrendszerrel gyors, dinamikus oldalakat előállítani, pláne ahol fontos a sebesség, mert pl. sokan csüngnek az oldalon ?

Azt aláírom, hogy nagyon jó az MVC megközelítés, és ehhez kapcsolódó osztályok (egyszerű adatbázis,user auth osztály), de hogy minden egyes folyamatra osztályt alkalmazni... ez egy kicsit sok nekem.

Oké, idővel megtudnám érteni, és használni is, és jó mások minőségi kódját használni, de ... így meglátásom szerint egy böszme nagy, nehéz rendszer lesz, ami köti az ebet akaróhoz.

Most rátaláltam a CodeIgniterre, ami egy kissé barátságosabbnak tűnik, de még nem volt időm bővebben belenézni a kódjába... csak tutorialba.

Szerintetek nem túlzás ráerőltetni a PHP-ra a full OOP megközelítést? Hiszen ez mégsem C# ami egy PC alapú, és a teljes erőforrás adott a kód végrehajtására!!!

Mit ajánlotok nekem, ami OOP MVC felépítés, de mégsem viszi túlzásba.
CodeIgniter szerintetek jó? Még ezt a Kohana-t is írják több helyen. Szerintetek?

Köszönöm a segítséget, és hogy végigolvastátok a hosszú eszmefuttatásomat...
 

Videólejátszás jelszavas hitelesítéssel

TIV · 2011. Júl. 13. (Sze), 18.18
Sziasztok!

A következő igény merült fel egy ismerősömben, aki oktatóvideókat árul: Szeretné, ha a látogatók letölthetnének videókat (a formátum majd a megvalósításhoz alkalmazkodik) a weblapjáról, amik aztán a megnyitáskor jelszót kérnének. A jelszó nélkül nem lehetne megtekinteni a videókat, illetve ha azt egyszer megadta helyesen, akkor a következő megnyitásokkor már ne kérje a videó. Fontos lenne, hogy ezzel a jelszóval ezt a videót más gépről már ne lehessen megtekinteni (azaz hitelesíteni), azaz a hitelesítés online történjen meg.

Ismer valaki olyan megoldást, amely hasonlóképpen működik?

Ha jól tudom a DRM a Windows Media formátumoknál hasonlóan működik, de úgy tudom, hogy ahhoz nem jelszó kell, hanem certificate telepítés, ráadásul gondolom Windows-os szerver kellene a hitelesítéshez, igaz?

Előre is köszönöm az ötleteket.
 

`Software architect` magyarul

gphilip · 2011. Júl. 13. (Sze), 11.45
Gyors kérdés: létezik a `software architect`-re bejáratott magyar kifejezés? Gondolom nem "szoftver építész", vagy igen?