ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 4, 2011 - Fórum téma

Nagyméretű Képek

Qem201 · 2011. Júl. 4. (H), 19.47
Sziasztok!

Van egy galéria scriptem ami tökéletesen működik, csak 1 baj van vele.
Mivel nagy méretű ( felbontású ) képeket jelenít meg ,sajnos az oldal betöltés belassul.

Kérdésem az ,hogy lehet ne ezt ki küszöbölni?
Átméretezni a képet és úgy feltölteni nem jó mert bulifotókat jelenít meg.
A script igaz átméretezi a képet 600X400-ba de ha le mentik akkor a teljes méretbe mentik le és ez így lenne a jó hogy teljes méretbe le mentsék akinek kell a kép.

Remélem értitek mi a gondom.....

Miért jár le az SSL tanúsítvány?

unregistered · 2011. Júl. 4. (H), 19.43
Hello!

Lehet nagy marhaságot kérdezek, de miért van érvényességi ideje, illetve miért jár le egy SSL tanúsítvány ha hosszabbításkor vagy nem is változik semmi, vagy csak egyszerűen csak cseréljük, de techikailag nem módosul?
(azt értem hogy vannak a "biztosítási" értékek, amit valahol ki kell termelni, meg van az adminisztráció amit meg kell fizetni, de nem értem hogy ez miért nem egyszeri költség)

Előre is köszönöm a fejtágítást!
 

Inkubátor projekt üzemeltetés

janoszen · 2011. Júl. 4. (H), 19.36
Amiről szó van: Inkubátor projektet indítanék

Elérkezett a projekt oda, hogy készen van a szerver, minden projektnek egy elszeparált chroot környezetet tudunk biztosítani, amibe kb. úgy mindent lehet telepíteni a másiktól függetlenül és kevés erőfeszítéssel. Ezen felül van néhány (nem sok) rendelkezésre álló IP cím is, ha valaki esetleg SSL-t vagy ilyesmit szeretne.

Amiről szeretnék ma ötletelni: Hogyan menjen az élesítés/üzemeltetés/stb?

Én első körben arra gondoltam, hogy használjunk Gitet, abból élesítsünk. SSH hozzáférést nem feltétlenül szeretnék adni a chrootokhoz, mert nem szeretnék senkit rászoktatni arra a meglehetősen rossz habitusra, hogy SSH-n keresztül túrjuk az éles fájlokat. Mit gondoltok, hogy menjen ez?

Szeretnél értesülni a frissítésekről? Kövesd a projektet Twitteren!
 

C# SQL adatbáziskezelés

csaba500 · 2011. Júl. 4. (H), 15.29
SQL adatbázist használok, visial studio2010 windows form aplicational c# ban írom a programot
A feladat az hogy egy adatbázishoz lehessen hozzáadni, adatot módosítani és keresni(és keresni majd a kereset elemet/meket módosítani is egyszerre mivel rengeteg adatról van szó).
Az sql adatbázis felvan töltve adatokkal, találtam egy jónak tűnö tutorial oldalt, de elakadtam
http://www.homeandlearn.co.uk/csharp/csharp_s12p10.html

Nem értem mit akar a
DataRow dRow = ds1.Tables["Workers"].NewRow();
re hibát ír ha megnyomom a gombot:
System.NullReferenceException was unhandled

Ha meg ezt ahogy mondja beírom, nem tud mit kezdeni vele és le se fut a program:
MaxRows = MaxRows + 1;
inc = MaxRows - 1;