ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2011 - Fórum téma

július 26

Néha meg nem jelenő weboldal

Blintux · 2011. Júl. 26. (K), 11.29
Sziasztok!

Nem vagyok kezdő weboldal szerkesztő, de mostani problémával így távolról nem tudok mit kezdeni sajnos.
Adott egy weboldal ami már pár hónapja üzemel gond nélkül. Pár napja viszont ketten is jelezték, hogy nekik csak egy teljesen fehér oldal jön be, amikor meg akarják nézni az oldalt. Az egyik user FireFoxot, a másik Chromeot használ, így még egy bizonyos böngészőre sem tudom korlátozni a hibalehetőséget.
Az oldal HTML5-öt és CSS3-at is használ, de ezeknek ellenére próbáltam olyan megoldásokat választani, hogy a régebbi browserekkel is kompatibilis legyen. IE8 alatti verzióknál, pedig figyelmeztetést is ad az usernek, hogy ajánlott lenne a böngésző frissítés. De ez mindegy is, mert az FF-es user esetében IE alól meg tudja nézni az oldalt. A Chromeostol is kértem, hogy nézze meg IE-ben, de ő még nem jelzett vissza.
Mivel mezei felhasználók, így debugoltatni elég körülményesen tudok velük, meg hát a látogatók nem is arra valók:)
Én magam is megnéztem minden nagy böngésző, régebbi és újabb verziójával is, de minden esetben bejött az oldal.
Szóval szeretnék kis segítséget kérni, hogy minél többen nézetek rá az oldalra, hátha közületek is valakinél jelentkezik a hiba és érdemben tud róla nekem valami okosat mondani:)

Az oldal URL-je pedig: olvasok.blintdesign.hu

Előre is köszönök minden segítséget!
 

július 25

mail fügvénybe input mező tartalma!

NosnOsnoS · 2011. Júl. 25. (H), 15.35
halló!
<?php
$to = "somebody##kukac##example.com";
$subject = "My subject";
$txt = "ide";
$headers = "From: webmaster##kukac##example.com" . "\r\n" .
"CC: somebodyelse##kukac##example.com";

mail($to,$subject,$txt,$headers);
?>

Az "ide" helyére szeretném 2 input mezőnek a tartalmát beilleszteni.
1 emai és egy pass nevűt.
Tehát 2 input mezűt akarok tovább küldeni!
Kép később!!
kep
 

Keresek egy js-t menü gombra

L-Bandi · 2011. Júl. 25. (H), 09.54
Egyszer már használtam, de nem találom :(
A lényege az volt, hogy egy képben volt két menügomb, de először csak az egyik jelent meg. Ha felé vitted az egeret, akkor megjelent a kép másik fele (a megadott pixelnél).
Ebben az volt a poén h nem tűnt el kis időre a kép, mert egybe már betöltötte a böngésző a képet.

Ha valaki tudja miről beszélek és tudna adni egy linket, azt nagyon megköszönném!
 

július 24

Firefox belső működés debuggolása

janoszen · 2011. Júl. 24. (V), 16.51
Sziasztok!

Egy hobby projekten dolgozom és kissé elakadtam. Megpróbáltam Firefox-szal CRMF requestet generálni, azonban egy ilyen hibára futok:

Component returned failure code: 0x80004005 (NS_ERROR_FAILURE) [nsIDOMCrypto.generateCRMFRequest]


A reprodukáláshoz szükséges kód itt található: http://stuff.janoszen.hu/csr/javascript/test.html

Szükségem lenne néhány ötletre, hogyan lehet ezt kidebuggolni, ne adj Isten, mit csinálok rosszul.

Köszönöm a segítséget!
 

Egy formból kettő

NosnOsnoS · 2011. Júl. 24. (V), 12.39
Ezt elmagyarázni nehéz úgyhogy lerajzolom:

 

PHPMyAdmin jelszó változtatás letiltása

unregistered · 2011. Júl. 24. (V), 12.17
Hello!

Hogy lehet tiltani hogy egy user megváltoztathassa a saját sql (és ugye egyben phpmyadmin) jelszavát? Egyáltalán van ennek értelme? (mivel root úgyis mindenhova be tud lépni és akármit tud csinálni)
Előre is köszönöm!
 

Eladó PHP fejlesztés felsőfokon könyv - ELADVA

TIV · 2011. Júl. 24. (V), 10.54
ELADVA, törölhető topic.
 

július 24

otthoni szerver elérés

unregistered · 2011. Júl. 23. (Szo), 22.47
Hello!

Először is az ijedséget elkerülve, nem üzemeltetek otthon szervert ;) pár tesztelés miatt lesz nálam egy.

Otthon van egy NAS ami úgy van beállítva hogy https-en el lehet érni (és a routert is), tehát a dyndns-el nincs gondom...

Az elméleti problémám:

A NAS-t úgy érem el hogy nevem.dyndns.org:5001, a router meg úgy hogy nevem.dyndns.org:8181.

A routerben (DIR-655) virtuális serverként van megadva a NAS az 5001-es porton (online http belépő felülete), a router meg a 8181-es porton van ugyanígy a virtualis server listában megadva, az elméleti problémám az hogy a szervernek nem adhatok egy fix portot a router virtual szerver beállításainál nem?
Most DMZ-nek állítsam be, vagy külön külön minden szolgáltatást egyenként irányítsak rá pl ftp (21) http (80) smtp (25) stb?

Előre is köszönöm a fejtágítást!
 

július 22

A böngésző default működésének tiltása Internet Explorer 8-ban

haho · 2011. Júl. 22. (P), 17.33
Megoldható? De hogyan? - a kérdéseim röviden és tömören.

Sziasztok!

A weboldalamra saját gördítősávot írtam JavaScriptben. És ezért, hogy a csúszka használata közben a felhasználó ne tudjon kijelölni tartalmakat ami igencsak zavaró lenne, akkor (CSAK AKKOR) amikor a csúszka használatban letiltom a böngészők alap reakcióit a preventDefault() metódussal. Az öt legismertebb böngésző legújabb verzióival készítem az oldalt és minden rendben van velük, de aztán jött a bökkenő...

Egy XP-vel futottam össze ahol ma még csak az InternetExplorer 8 a legújabb letölthető Explorer verzió.
Az Explorer 8 viszont még nem ismeri a preventDefault metódust.

Az interneten bárhol jártam mindenhol azt találtam, hogy IE8-ban ezt helyettesíteni lehet az event.returnValue=false; -al. Csakhogy ez nekem nem működött.

Van ennek a metódusnak valami speciális használati módja amire én nem jöttem rá vagy ez nem is arra való amire gondolom vagy hogy lehet megoldani a default események tiltását IE8-ban?

Előre is...
 

Képen az egér és valahol mellette magyarázat. tipp?

L-Bandi · 2011. Júl. 22. (P), 12.35
Sziasztok!
Az ügyben szeretnék segítséget kérni, hogy szeretnék olyan menü gombokat, hogyha ráviszem az egeret akkor valahol az oldalon egy kis szöveges magyarázat jelenik meg.
Tudtok tippeket adni, hogy oldjam meg?
Előre köszi!