ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2011 - Fórum téma

július 2

Buffer.prototype = new Array();

Karvaly84 · 2011. Júl. 2. (Szo), 08.45
Helló guruk!

Az Array osztályt szeretném kiterjeszteni, egy buffer-t szeretnék html elemeknek, amit css selector-okkal tudok feltölteni és arra gondoltam az alap Array tökéletes alap lenne, de pl a splice metódusnál a length tulajdonság változik csak rendesen az elemek, indexek ott maradnak ha nem szurok be új elemet (mondjuk ezt ki lehet küszöbölni), de azért érdekelne, hogy, valaki próbált már ilyesmit? Csak szeretném elkerülni a napig tartó tesztelést minden böngészőn azért kérdezem, hogy lehet e így csinálni működnek e a örökölt metódusok?
 

Netbeans + Zend FW + PhpUnit

inf · 2011. Júl. 2. (Szo), 00.14
Sziasztok!

Netbeans + zend + phpunit telepítésével küzdök. Most próbálok áttérni IDE-re az idétlenkedésről.

Van egy godaddy accountom, és oda szeretnék egy zend-es weblapot. A gondom első körben a verziókkal van, godaddynél 5.2.14 van, a zend pedig 5.2.4-et követel. Nyilán a 14>4, viszont 100%-ig biztos akarok lenni, hogy tényleg így kell nézni, és nem azt, hogy 1-essel kezdődik a 14. :-) Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek is elfut e az accon?

Azzal kapcsolatban is van kérdésem, hogy hogyan tudnék közbeiktatni egy teszt szervert? Netbeans-nél nekem úgy jött le, hogy megadok egy ftp szervert, aztán oda felmásolja valahogyan a projekt fájljait, de mondjuk ha localhostot adom meg, akkor nem történik semmi a projekt fájljaival, nem jelennek meg a mappájukban, ahol kéne. Számomra ez elég érthetetlen, pedig biztosan van logikus magyarázat, ugye? :D

Phpunit-ig még nem jutottam el, láttam, hogy van hozzá seleniumos kiterjesztés is, ami jó előjel, de úgy néz ki ott is gondok lesznek majd a telepítéssel. Egyelőre bemásoltam a kiterjesztéseket, de a dbunit-hoz külön bat fájl volt a packban, amit majd valszeg kézzel kell hívogatnom, mert a netbeans nem ismeri csak a phpunit bat-ját... (Egyelőre még nem néztem meg, hogy ez a dbunit mire jó, nem tudom elképzelni, hogy az adatbázis tesztelést hogyan lehet automatizálással segíteni, de biztos van valami megoldás erre is, különben nem lenne ilyen stuff :D)
 

július 1

MySQL: rendezés GROUP BY előtt

abicska · 2011. Júl. 1. (P), 15.12
Szevasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget, mert elakadtam.
Adott egy képalbum. Szeretném kiválasztani a legjobb képeket felhasználónként csoportosítva, egy konkrétan megadott albumon belül.

A tábla - a kérdésben említett része - így néz ki:

useridalbumidrating
115
113
215
213
125
122


Ebből szeretnék egy ilyesmit:
SELECT * FROM table WHERE albumid = 1 ORDER BY rating DESC GROUP BY userid

useridalbumidrating
115
215


Attól, hogy *-ot kérek le és, hogy a GROUP és az ORDER fordítva van, kérlek Titeket, tekintsünk el.
Az érthetőség miatt írtam így.



Köszönöm a segítséget előre is!
 

Egyszerű regisztráció, de elrontottam

-attila · 2011. Júl. 1. (P), 12.40
Akarok csinálni egy weblapot ahol csak egy regisztráció kell 2 adattal

1. felhasználó név: asdadasdasdsadas

2. jelszó: ******

Ezzel az a hiba hogy nem menti el, van olyan kód ahol csak ezt a 2őt kéri és Ki írja az adatokat egy táblázatba vagy txt vagy ne talán php formátumba? (csak a 2 adatt érdekelne, amiket találtam nem működnek mert több adatot kért)
 

PHP adatfeltöltés folyamatos frissítéssel

csaba500 · 2011. Júl. 1. (P), 09.34
Üdv
Az lenne a kérdésem hogy lehetne megoldani ezt a problémát:
van egy X időközönként frissülő exel táblám amit fel kell töltenem php adminba adatkezelés céljából, próbáltam exelt átkonvertálni csv-be de valamiért néhol lehadja a cellazárási jelet üres cellák esetén ha nincs az utolsó sorban adat (ez még kiküszöblhető h nem lesz az utsó sorban üres cella, de más megoldásnak jobban örűlnék) de az is csak egyszeri feltöltés lenne és nem folyamatosan frissülő. Visual stusio val hoztam létre a táblát így ebben kellene gondolkodni.
Várom a javaslatokat. Válaszokat előre is köszönöm.