ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2010 - Fórum téma

február 9

JavaScript osztály

mgergo90 · 2010. Feb. 8. (H), 22.49
Sziasztok!

Adott a következőosztály:

<script>
ProbaOsztaly.prototype =
{
    obj : null,
    Elso : function()
    {
        this.obj = document.getElementById('div');
        this.Masodik();
    },
    Masodik : function()
    {
       alert(this.obj);
    }
}

ProbaOsztaly() {}

var osztaly = new ProbaOsztaly();
osztaly.Elso(); // null

</script>
Ez miért ezt eredményezi és miért nem ezt [objectHTMLDivElement] ?
 

február 6

php include

Batka1985 · 2010. Feb. 6. (Szo), 11.42
Sziasztok, egy kéréssel fordulok hozzátok, mert neten nem sikerült megtalálnom a normális választ. Tehát az oldalamon szeretném megcsinálni, h a content div-be töltődjön be a tartalom miután a menüpontra kattintok, fejléc lábléj, és jobb oldali div amiben a menü van állandó marad. Csak eddig nem sikerült összehangolnom, h hogy kéne a menüpontokba <a href=""></a> beileszteni az include fgt úgy h az a tartalmat a content div-be töltse be.
Ha nem világos minden kérdezzetek:D
Linkem nincs mert én se boldogultam vele, ha tudtok egyszerű megoldást sok sok magyarázattal megköszönném.
 

weblap hiba

Batka1985 · 2010. Feb. 6. (Szo), 11.35
Sziasztok, csinálok egy oldalt amit itt megtaláltok:
IE. 7 ÉS 8 alatt megy, azaz nem esik szét.
Viszont IE. 6 alatt szétesik az oldal. Ez alatt azt értem, h ha megnézitek a tartalomnak a content div tetején kellene megjelennie, viszint IE 6 alatt a menüpontok után jelenik csak meg. Ha lenne vagy 10 menüpontom, akkor csak a menüpontok alatt jelenne meg a tartalom. Pedig külön div a jobb oldali menü és a content div.
Nincs ötletem h mi lehet a hibám.
Légyszi segítsetek
 

február 6

AS2 getURL külső függvény hívás

crisscross · 2010. Feb. 5. (P), 22.19
Sziasztok!

Egy elég egyszerű kérdésem lenne. Van egy movieclip, amin van egy onRelease eseménykezelő. A megrendelő csak egy függvénynevet adott meg, aminek a flash átadja kattintásra majd a vezérlést. fogalmam sincs, hogy ez JS vagy PHP vagy akármi más. Lehet valahogyan egy külső függvény nevére általánosan hivatkozni függetlenül attól, hogy milyen környezetből van meghívva?

on(release){
getURL(???);
}

Csak egy függvény nevem van!

Köszönöm előre is a segítséget!
 

február 5

Cms admin panel

baluka78 · 2010. Feb. 4. (Cs), 23.50
Cms
 

Boogee.net honlap - kritika, tanácsok

breakline · 2010. Feb. 4. (Cs), 22.32
Hi

Inkább csak hobbiból csináltam egy metakereső-szerű oldalt, az alábbi címen:

Boogee.net

(Demo egy keresést jelent, regisztrálni kell egyébként, csak hogy ne terheljem szegény tárhelyet csak úgy)

A design elég egyszerű, de magamhoz képest egész tetszetős talán (mondjuk hívhatjuk minimál designnak, a logo is pl. csak betű)

Most annyira nem tartom fontosnak, hogy ebből bármi hasznom származzon (bár a tárhely azért pénzbe kerül persze), inkább csak kíváncsiságból hoztam össze, hogy megnézzem mennyire működik a gyakorlatban a használt keretrendszer. Eddig FF, IE és Safari alatt néztem, sajnos a főoldalon a táblázat el van csúszva balra, pedig középen kéne lennie (persze csak FF alatt van középen). Ha van valami ötletetek, tippetek, vagy egyáltalán véleményetek szeretném kérni hogy osszátok meg, pláne hogy érdemes-e energiát fektetni bele vagy milyen irányba érdemes ezt fejleszteni. Magyarul is van (boogee.net/hu), sütik és javascript szükséges.

Az oldal lényege, hogy szűrjük ki a keresés során a felesleges találatokat. Ha egy videót keresünk, és a youtube nem találja, a legtöbben fel is adják, plusz a google is túl sok találatot ad ha ott keressük. Ezen az oldalon célzottan lehet keresni a megadott helyeken, egyelőre csak Google és Bing van megoldva, de tervezem a Yahoo és az Aks igénybevételét is. Bent vannak a legnépszerűbb magyar és amerikai oldalak, de lehet keresni egyedileg is a megadot urleken.

Nem tudom van-e hasonló, de nincsenek komolya céljaim ezzel, viszont a keretrendszer igen jól működik, így ennyi értelme volt legalább. :)
 

PHP tömb feltöltése ismétlődő elemekkel

gabeekex · 2010. Feb. 4. (Cs), 17.52
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni a következő problémára:

Egy n elemű tömböt szeretnék feltölteni szakaszosan ismétlődő tömbelemekkel amíg a tömb elemeinek száma n nem lesz..

Valami hasonlóra gondoltam:

Adott néhány kötött ismétlődésű elem, pl.: a,b,c,d,e

Adott egy n = 15 elemű tömb, pl.: $betuk = array();

Adott egy algoritmus - és valójában ez a kérdésem

És a végén az eredmény ilyesmi kellene, hogy legyen

$betuk[1] = a
$betuk[2] = b
$betuk[3] = c
$betuk[4] = d
$betuk[5] = e
$betuk[6] = a
$betuk[7] = b
$betuk[8] = c
$betuk[9] = d
$betuk[10] = e
$betuk[11] = a
$betuk[12] = b
$betuk[13] = c
$betuk[14] = d
$betuk[15] = e

Mi lehet a megoldás?

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!
 

php hívása

Hellhammer · 2010. Feb. 4. (Cs), 14.29
Üdv!

Bocs, tudom, alapkérdés, de kéne egy kis segítség:
Egy html oldalba szeretnék beilleszteni egy php-t.. ennek két megoldását találtam, az egyik az iframe, mely most nem jöhet szóba, a másik, melyet minden google találat tanácsol, és itt, weblaboron is számtalanszor láttam:

<?php include('valami.php'); ?>

ezt a kódot beillesztettem a html-be, oda, ahova szeretném, hogy megjelenjen, és semmi=nem jelenik meg semmi az adott helyen..próbáltam localhost-tal és tárhelyre feltöltéssel is, és semmi

Esetleg valamit még kell változtatni a html-ben? vagy valami?


Előre is köszi bárminemű segítséget!!
 

Ellenőrzött fájl megosztás

presidento · 2010. Feb. 4. (Cs), 13.17
PDF dokumentumokat küldök havi rendszerességgel több személynek jelenleg levelezési listával. Szeretném úgy megoldani, hogy a levélben csak egy egyedi link legyen, és láthassam, kik töltötték le.

Login előtti állapot mentése

bandi85 · 2010. Feb. 4. (Cs), 11.28
Sziasztok!

A célom: bejelentkezést követően a felhasználó arra az oldalra kerüljön vissza, amelyen volt a bejelentkezés megkezdését megelőzően, illetve vannak olyan form-ok, amelyeket minden felhasználónak látnia kell, ki is tölthetik, de az elküldése után be kell jelentkezni, ezeket a post-olt változókat is meg kell őrizni, hogy a bejelentkezés után úgy kerüljenek felhasználásra az adatok, mintha nem lett volna megszakítva a folyamat.

Úgy szerettem volna megoldani, hogy van egy beépített függvény, ami minden oldalbetöltésnél megvizsgálja, hogy egy SESSION változó létezik-e. Ezt a függvényt módosítottam úgy, hogy:
- amikor azt vizsgálja, hogy a felhasználó be van-e jelentkezve, és még nincs
- nem be- vagy kijelentkezési oldalon volt a felhasználó (hogy pl.