ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2008 - Fórum téma

október 29

Mi a fejlődés következő lépcsője?

Vitaleas · 2008. Okt. 28. (K), 23.43
Abban kérnék ötleteket,hogyha az ember már túl van a php alapjain(pl megírtam egy gagyibb fórumot meg elolvastam a php 24 órát) akkor milyen irányba lehet/érdemes továbbfejlődni. Konkrétan nektek mi volt az alapok után a következő lépcső a profizmus felé?

Itt igazából konkrét kihívást jelentő feladat elvégzésére vagy komolyabb tanagyag elsajátítására gondolok. Na meg ugye milyen tudás felé érdemes elmenni, amivel pénzt is lehet keresni mondjuk webes alkalmazásfejlesztésben.
 

php email/hirlevél nem érkezik meg

troy1979 · 2008. Okt. 28. (K), 14.28
Manapság szinte az összes webes alkalmazásnak fontos része az email küldés

A küldéssel nincs is gond, az összes karakterkódolási/kriksz kraksz karakterek stb megoldottam

viszont azt tapasztaltam, hogy bizonyos email cimekre (pl freemail, vipmail) egyáltalán meg sem érkezik az email :(

Mi lehet ennek az oka?

A levélküldéshez én általában ezt az apró php függvényt használom:

function send_mail ( $_receiver, $_subject, $_message, $_sender = "", $_sender_mail = "", $_format="plain")
{
$header="";
$header .= "Return-Path: <".$_sender_mail.">\r\n";
$header .= "MIME-Version: 1.0\r\n";
$header .= "Content-Type: text/".$_format."; charset=UTF-8\r\n";
$header .= "Content-Transfer-Encoding: 8bit\r\n";
$header .= "From: =?UTF-8?B?".base64_encode($_sender)."?= <".$_sender_mail.">\r\n";
$header .= "X-Sender: <".$_sender_mail.">\r\n";
$header .= "X-Mailer: mailer\r\n";
$header .= "X-Priority: 1\r\n";
$_subject = ("=?UTF-8?B?".base64_encode($_subject)."?=");
$email_sent=mail( $_receiver, $_subject, $_message, $header );
return $email_sent;
}

Esetleg a kódban van a hiba?
Vagy a mail fv helyett mást javasolnátok?
 

CSS Dropdown Menu

Attus · 2008. Okt. 28. (K), 13.41
Helló!

Legördülő menüt kell csinálnom. A probléma elvileg nem megoldhatatlan számomra, csináltam már ilyet többször. Most azonban belefutottam egy kettős problémába egy új site kapcsán:
http://www.oktomedia.hu/attila/
A design nem az enyém, csak próbálom megvalósítani, amit a grafikus megálmodott.
- A menü két sorba került, és a felső sor eleméhez (pl. Magunkról) tartozó legördülő részt kitakarja az alsó sor.
- A lap bal oldalán a nagy képes felület kitakarja a legördülő részt.

Mindkettőt csak IE-n tapasztalom.

Van esetleg valaki, aki tud nekem segíteni, hogy hogyan lehetne ezt IE-n is működőképessé tenni? Előre is köszönöm.
 

Hosszú szavak törése

andras10 · 2008. Okt. 28. (K), 13.04
Üdv. a Fórumozóknak !

Lenne egy kérdésem, ami nem éppen PHP, hanem PERL, de ilyen rovatot nem találtam. Remélem azért tud segíteni valaki.

Fontos számomra, hogy szándékosan ne lehessen széttúrni értelmetlen, hosszú, elválasztás nélküli szavak beírásával az oldalt, ezért ezt a megoldást használom :

use Text::Wrap;
$Text::Wrap::columns=50;
$Text::Wrap::separator=" ";
print wrap('','',$szoveg);

Egyetlen nagy gond van : ez megtöri az <a href=........> helyre a program által létrehozott webes hivatkozásokat is, ami rákattintás után az adott lapot elérhetetlenné teszi.

Van-e esetleg olyan ötlet, amivel meg lehet értetni a programmal, hogy minden beírt szöveget megtörhet, de ezt az egyet nem?
Vagy van-e a túl hosszú szavak megtörésének más, elegánsabb kiszolgálóoldali módja?
 

Süti elérése egész domain-en.

s_volenszki · 2008. Okt. 28. (K), 09.46
Sziasztok!

Elkezdtem összeállítani egy minta alklamazást MVC struktúrában a weblaboron elhangzottak alapján.

Van front controllerem, minden remekül működik, most már kezdem érteni, hogy mi miért Controller, miért Modell és miért View.

Akkadt azonban egy kis nézeteltérésem a süti kezeléssel. Az a probléma, hogy a nemlétező könyvtárak miatt amit a front kontroller kezel, egy süti ami a domain.hu-n lett regisztrálva, az nem érhető el a domain.hu/valami/ könyvtáron.

Olvastam itt a laboron is meg a keresőkben a cross domain cookie fogalmáról, azonban felmerült bennem a kérdés, ugyanazon a domain-en lehetséges-e másképp elérhetővé tenni a sütit?
 

CSS méretezés és pozícionálás összeütközés

Velias9 · 2008. Okt. 28. (K), 09.34
Sziasztok!

Azt szeretném megvalósítani, hogy a szélesség és a magasság igazodjon az ablak méretéhez és soha ne lógjon túl rajta. A szélességgel nem is volt gond, mert ott mindent meg tudtam adni százalékosan, de a magassággal gondok vannak. A gond pedig az, hogy a fejléc fix 180 pixel magas, a tartalom viszont változó a felbontás illetve az ablakméret függvényében. Az abszulút pozícionálás is muszáj, különben nem lehet a sarkakat a helyükre igazítani. Próbálkoztam abszolút pozíció nélkül megoldani 'margin'-nal és 'padding'-gal is, de akkor nem jók a sarkak.

október 27

CRM webfejlesztéshez

Vitaleas · 2008. Okt. 27. (H), 18.46
Sziasztok!

Cégünk elérte azt a határt,hogy érdemes lenne webfejlesztési projektjeinkhez CRM rendszer beszerezni?

Ti használtok ilyesmit és milyen tapasztalatok vannak? Kb. heti 8-10 leadünk érkezik, ami már éves szinten 4-500 leadet jelent és excelben kicsit nehezékes a kezelés.

Ami tudnia kellene a rendszernek:
- history leadenként, mikor melyikkel mi történt
- személyek közötti átadás kinél mikor járt mennyi időt töltött
- státuszváltozások közötti idő
- ráfordított költségek és megtérülési arány
-figyelmeztetés, ha egy adott státuszban túl sokat töltött
- egyik személy másiknak átadhassa üzenettel
- statisztikák, hány százaléka a leadeknek lett ügyfél, visszatérési arány, visszatérési idő, ügyféllé válási idő, státuszokban eltöltött idő, hol vesznek el és milyen arányban az ügyfelek
 

visszalépés gomb

konoko · 2008. Okt. 27. (H), 16.34
Sziasztok.

Szeretnék egy olyan gombot kreálni amivel vissza tudok lépni az előző oldalra de ne csak egyet jegyezzen meg mint pl. a http_referer. Milyen megoldás lenne erre. Esetleg valakinek van egy kész kódja erre? :)

Előre is köszi a helpet.
 

xslt attributum kezeles

bartak · 2008. Okt. 27. (H), 14.55
Sziasztok!

xslt-vel szeretnek egy xml-t modositani:

input xml:

<elemnt>
<subelemnt id="1" txt="valami"/>
<subelemnt id="2" txt="valami"/>
</elemnt>

xslt feladata lenne: ahol az id=1 ott a txt legyen "ujszoveg"

output xml:

<elemnt>
<subelemnt id="1" txt="ujszoveg"/>
<subelemnt id="2" txt="valami"/>
</elemnt>

A megoldas lehet hogy egyszeru, csak nem nekem...
Elore is koszonom segitsegeteket.
 

Apache install

Aurorasa · 2008. Okt. 27. (H), 13.07
Helló!

Letöltöttem a gépemre az Apache 2.0-át és próbáltam telepíteni de a következő hibát jelezte ki nekem:
Error 1327.Invalid Drive:E:
A furcsa az hogy nincs is E meghajtóm
Mi lehet a probléma?

Köszi