ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2008 - Fórum téma

október 27

DNS szerver

Nikolaas · 2008. Okt. 27. (H), 12.12
Hello. Szeretnék létrehezni egy web szervert.
Az volna a kérdésem, hogy meg-e lehetne azt oldani, hogy egy létező már működő webhelyre áttirányítani a DNS-t? Nem akarnák külön Szervergépet felállítani, hanem van egy webtárhelyem, meg domén nevem is hozzá. S ahhoz szeretném hozzáirányítani. Ezt meg lehetne oldani, vagy kellene egy virtuális szerver?
 

Hogy lehet képeket szerver oldalon ugyanolyan méretre vágni úgy hogy az arcot felismerje?

Fürkész · 2008. Okt. 27. (H), 11.38
Sziasztok,
Egy fejlesztésnél gondban vagyunk. Egy társkereső szerűséget fejlesztünk, megnéztünk több magyar és külföldi társkeresőt, és mindegyikben úgy van a profilkép-feltöltés megcsinálva, hogy akár álló, akár fekvő képet töltesz fel, a profil képed álló kép lesz. Nem torzítással, hanem kivágással csinálja.

A furcsa az, hogy ha egy fekvő képet feltöltök, aminek a bal szélén van egy emberfej, akkor is az emberfej lesz állóképnek kivágva. Tehát nem automatizáltan pl. a közepét vágják ki, hanem valahogy érzékeli hogy hol az arc a képen.

Feltöltés után hosszú ideig még nem látható a kép (pending - ezt írja ki).

Vajon hogy csinálják? Milyen programmal? Tudtok segíteni?
 

syntax error a PHP kódomban

fubenalvo · 2008. Okt. 27. (H), 08.34
Erre a kódra syntax errort kapok a 22-ik sornál ami a </html>
Nem igazán látom hol hibáztam... vki tudna segíteni?

<html>
<head>
<title>4.2</title>
</head>
<body>
<?php

$hangulat = "boldog";


if ( $hangulat != "boldog" )
{
print "Hurrá";
}
else
{
print "nem hurrá";
{

?>
</body>
</html>
 

október 27

js - greasemonkey végtelen ciklus

merkinth · 2008. Okt. 26. (V), 23.43
Sziasztok!
Van valami ötletek arra, hogyan lehetne megoldani, hogy ha egy oldal tartalmának elemzése közben új oldalt is kell nyitnom, de akkor arra a gm újra aktiválja a scriptet, mégse kerüljön a script végtelen ciklusba?
 

li:hover

sniccer · 2008. Okt. 26. (V), 22.09
Sziasztok!
Mindenkinek az IE-vel van baja az li:hover esetében, nekem pont a Mozilla az, amelyik nem azt csinálja, amit szeretnék.
Erről van szó:

http://sniccer.ingyenweb.hu/

Mozilla abszolút nem reagál az li:hoverre, IE pedig gond nélkül és úgy is néz ki, ahogy szeretném, ellentétben a Mozillával, ahol a jobb- és a baloldali bordereket totál eltolja (de ez a belinkelt oldalon csak akkor látszik, ha a két legördülő menü is block-ra van állítva).
Viszont IE-ben sem jó, azaz legördülnek, de elég nehéz egérrel "elkapni" (ráklikkelni) a legördült menü linkjeit, ha az alatta lévő div-be kerül valami, de ez már tényleg csak hab a tortán...

Mi lehet a gond?
Köszönöm előre is.
 

symony forms

Hodicska Gergely · 2008. Okt. 26. (V), 13.16
A formos részt nézd meg nagyon, akár symfony nélkül is használható a cucc. A legszimpatikusabb az eddig látott megoldások közül (HTML_QuickForm, Zend_Form).
Ezzel picit vitatkoznék, bár nem használtam, csak a doksiját olvastam el.

A következő dolgok nem tetszenek:
  • Miért kell kézzel megjeleníteni a form egy részét, tökre nem logikus szerintem? Nem lehet ott akkora varázslat, ami ezt indokoltá teszi. Az action-t nyugodtan meg lehetne adni paraméterként (de erre tök jó default az aktuális URL, legtöbb form önmagára postol), az is tök automatikus kéne legyen, hogy ha van fájl, akkor multipartos a form.
  • Miért kell kézzel "bind"-olni a formot, ez is lehetne automatikus: pl. az isValid() metódusban?
  • A form testreszabása egy kicsit érdekesen lett megoldva, elsőre kicsit nehézkes. Nekem szimpatikusabb lett volna, ha van egy form renderer, amit utána lehet díszíteni, nem pedig a view-ban kell az elemeket külön renderelni. Bár gondolom a view helperrel lehet valami hasonlót elérni.
  • Nem lehet az elemeket csoportosítani, egy nagyobb űrlap esetén az elég hasznos tud lenni, de vegyünk csak egy olyan esetet, hogy egy mezőnk az olyan, hogy 12 lehetséges checkboxból lehet választani.
  • Nincs benne automatikus javascript ellenőrzés.

Ezeket a QuickForm tudta már vagy 5 évvel ezelőtt, és már akkor is elég szép kódja volt (egyedül beépített i18n támogatás nincs benne). A Zend_Form is ahogy olvastam tudja ezeket (JS validáció nincs, de könnyű benne csinálni, plusz a Dojo-val biztosan bejön majd ez is). Ez utóbbi is sokat fog dobni rajta, plusz van benne pl. captcha, illetve CSRF elleni védelemre szolgáló elem is (nem akkora szám, de azért kényelmes).
 

strtr + utf8

SeteboS · 2008. Okt. 26. (V), 12.37
sziasztok. valakinek valami otlet erre:

function mertnemjo ($link){
$link = utf8_decode($link);
$link = strtr($link, utf8_decode(" ÁÂÅAÄÀCÇCDÉÈËEÌÍÎÏLNNÑÒÓÔÕÖRRŠSTUÚUÜÝŽZáâåäàcçcddéeëeèìíîïlnnñòóôoöšsrrtuúuüýžz?
ßAµAµaAeEsSzZzZcClLóÓnN"), "-AAAAAACCCDEEEEIIIILNNNOOOOORRSOTUUUUYZZaaaaacccddeeeeeiiiilnnnooooossrrtuuuuyzz-sAuAuaAeEsSzZzZcClLoOnN");
$link = strtolower($link);
return $link;
}

ez igy szepen es jol mukodik, de nincs benne az Ő es Ű betu.
viszont ha belerakom oket, akkor attol fuggoen h milyen sorrendben raktam oket
bele vagy mindkettot o-ra csereli, vagy mindkettot u-ra.
mit lehet ezzel kezdeni? v miert van ez?

thx
 

Tinymce - kép és média feltöltése

simisoma · 2008. Okt. 26. (V), 12.21
Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy Tinymce alapból csak egy url-t enged meg a képnél illetve a média beillesztésénél.
Nekem arra lenne szükségem, hogy egy a megadott könyvtár tartalmából ki lehessen választani egy képet, médiát vagy fel lehessen tölteni.

Köszönöm: SimiSoma
 

október 25

Van egy jó könyv?

Piroska néni · 2008. Okt. 25. (Szo), 19.26
Kedves Barátaim!
Ajánlana valaki egy jó könyvet a SEO-ről?
Üdv:
Piroska néni
 

Web appok XUL-ban?

janoszen · 2008. Okt. 25. (Szo), 13.46
Sziasztok,

felütötte bennem a fejét a kérdés, hogy miben is kellene webes applikációkat csinálni. Gondolok itt egy saját magamnak gyártott webmail kliensre, intranetes alkalmazásra, stb.

A HTML eszközkészlete elég szegényes ablakozó komponensek terén, tehát adódik a kérdés, hogy mit használjon szegény földi halandó helyette. Két megoldást tudok elképzelni:

  • JavaScript komponens-library elkészítése, esetleg valamilyen már meglevő desktop-like rendszer használata (eyeos). Előnye: elvileg minden böngészőn működik. Hátránya: ELVILEG működik minden böngészőn, van amikor nem, minden program megírása kő kemény JS-ezést igényel.
  • XUL: XHTML-be beágyazva ideális platform lenne a mindenféle webes felülethegesztésre. Előnye: Komponensek végeláthatatlan tárháza, könnyű beágyazhatóság, szükség esetén pillanatok alatt lehet belőle desktop alkalmazást varázsolni. Hátránya: Firefox és CO only. Internet Explorer le van ejtve.


Kérdéseim tehát:
  • Milyen más technológiákat ismertek ezeken kívül?
  • Mire szavaztok? (A nyilvánvaló portability issue-tól eltekintve.)
  • Milyen jó könyvek / leírások vannak XUL témakörben? (A Mozilla-féle doksit megtaláltam, sajnos az túlságosan rámegy a Firefox extension gyártásra, nincs egy általános "getting started" fejezet.)


Köszönöm

János