ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2008 - Fórum téma

november 11

Float ket DIV-el

zoliky · 2008. Nov. 11. (K), 14.56
Van ket DIV-em (#bal es #jobb). A ket DIV a #tartalom DIV-ben helyezkedik el. Igy nez ki a HTML kod:

<div id="tartalom">
   <div id="bal">
       Itt van a bal oldali tartalom
   </div>

   <div id="jobb">
       Itt van a jobb oldali tartalom
   </div>
</div>
es a CSS kod:

#tartalom {
   width: 800px;
}

#bal {
   float: left;
   width: 500px;
}

#jobb {
   float: left;
   width: 200px;
}
Az oldal itt lathato: http://img522.imageshack.us/my.php?image=20006820ns4.jpg (a szurke resz a #tartalom DIV)

Van olyan helyzet amikor a #jobb oldali DIV nem jon elo. Akkor ki kene nyujtani a #bal divet 100 %-ra.

Hogy tudnam atirni a CSS kodomat, hogy mukodjon ? :( Nem olyan fontos az 500px es 200px ertekek.

Elore is koszonom!
 

symfony propel yml

aspirany · 2008. Nov. 11. (K), 14.51
Sziasztok!

Symfony tutorilat csinálnám végig de az elején elakadok.

http://www.symfony-project.org/tutorial/1_1/my-first-project

Amikor létre kell hozni a yml filét és beírni:
propel:
  blog_post:
    id:           ~
    title:        { varchar(255), required: true }
    excerpt:      longvarchar
    body:         longvarchar
    created_at:   ~
  blog_comment:
    id:           ~
    blog_post_id: ~
    author:       varchar(255)
    email:        varchar(255)
    body:         longvarchar
    created_at:   ~

php symfony propel:build-model ,itt kezdődik a probléma.hiba üzenettel elszáll: Specification mandate value for attribute varchar

Köszönöm a segítséget.
 

TYPE="file" típusú elem formázható-e?

haho · 2008. Nov. 11. (K), 06.39
Az üzenetem tárgyában benne is van a lényeg. Minden űrlapelemet (select, input, textarea, submit gomb) sikerült formáznom css-ből, de a TYPE="file" típusú mezőnek egyedül a SIZE paramétert tudom megadni, de sem width, height paramétert, sem háttérszínt, sem betűtípust nem.
Van erre megoldás? Előre is köszi!
 

MVC kérdés: blog modell-jének kialakítása

Max Logan · 2008. Nov. 11. (K), 02.28
A probléma a következő: adott egy MVC rendszer, amivel megvalósítunk egy blog-ot. A blog modell-jének van egy olyan metódusa, mely visszaadja az utolsó X bejegyzés adatait, melyek a következők: cím, bevezető rész, hosszabb rész, dátum, szerző, cimkék.

A kérdés pedig a következő, logikailag hogyan érdemes megoldani azt, hogy a cimkéket is lekérjük?

1. Legyen egy függvény, mely visszad minden információt az bejegyzésekről:
  • Lekéri az utolsó X bejegyzést
  • Kigyűjtögeti mindegyikhez a cimkéket
  • A cimkéket hozzáadja a megfelelő post-hoz (amit egy tömb reprezentál)
  • Visszaadja a post minden adatát
Itt kétfelé ágazik el a dolog:
  • lehet egy olyan metódusa a modell-nek, ami a kapott ID-jű post-hoz tartozó cimkéket adja vissza
  • a cimkelekérést a függvényen belül oldajuk meg külön függvény felhasználása nélkül

2. Legyen egy függvény, mely visszaadja a bejegyzések infóit, kivéve a cimkéket


A működése ugyanaz, mint fentebb, kivéve, hogy a cimkéket nem kéri le.

A cimkelekérdezést az előbb leírt módon egy külön modell metódust hajtja végre, melyet a kontroller hivogat.

A három megoldás közül melyik a célszerűbb?

Az első szerintem a legtisztább logikai szempontból, mert egyszerre megkap a kontroller minden infót az egyes bejegyzésekről. A cimkék lekérést megvalósító külön modell metódus letisztultabbnak látszik, a nagy metódushoz képest (áttekinthetőbb lesz a fő metódus).

A második megoldás végülis az első különválasztása, mely nem tudom, hogy mennyire szerencsés, azaz érdemes-e a kontrollerre bízni, hogy külön kérje le az egyes bejegyzések cimkéit.
 

november 11

Adatbázis dokumentáció generálása

krisy · 2008. Nov. 10. (H), 22.36
Sziasztok!

Olyan ingyenes Eclipse plugin-t/alkalmazást keresek, amely egy kész adatbázisról készít (például javadoc-jellegű) dokumentációt.

Eddig egyet találtam csak, ám sajnos ez nem ingyenes:
http://www.azzurri.jp/en/clay/index.html

Nem ismertek véletlenül hasonlót?

Előre is köszi!
 

köszönöm

beandrass · 2008. Nov. 10. (H), 21.58
Köszi Gábor a segítséged itt megtalálltam:
<a href="http://www.szakinformacio.hu">Szakinformáció - Magyar Céginformációs Adattár - A Szakmai Tudakozó</a>
 

Nem működő imageantialias() függvény

killroy · 2008. Nov. 10. (H), 18.17
Sziasztok!

A saját gépemen xampp segítségével kiépítettem egy szervert és ott fejlesztettem egy oldalt. A kép kezelő függvényeimben felhasználtam a imageantialias() függvényt és localhoston működött rendesen. Ekkor felraktam egy tárhelyszolgáltató szerverére és ott már fatal error-t kaptam, mégpedig hogy nem definiált függvényt akarok meghívni. Megnéztem és a kiszolgálón 5.2-es PHP fut ez a függvény pedig benne van mind a 4-es mind pedig az 5-ös verzióban.

A kérdésem az lenne hogy szerintetek miért nem érem el? A szolgáltató letiltotta volna? De ha igen akkor fel merül a kérdés hogy miért tett volna ilyet?

A szolgáltató szerverén a PHP verzió: PHP Version 5.2.0-8+etch13
Az én gépemen pedig: PHP Version 5.2.6

De mint már írtam a PHP Version 5.2.6 imageantialias() a 4-es verzió óta elérhető.

Előre is köszönöm!
 

FLASH horizontal scroller feltöltése XML ből

firefly · 2008. Nov. 10. (H), 16.59
Sziasztok!

Érdekelne, hogy van e olyan jellegű program,csript, ami egy xml ből kolvassa az árfolyamokat, majd egy horizontális flash alapú scrollerbe beleteszi mindíg a legfrissebb adatokat. Pl úgy ahogy a tőzsdei részvények futnak. Köszönöm!

FF
 

november 9

CSS Left margin probléma Firefoxnál?

Attus · 2008. Nov. 9. (V), 10.05
Csinálok egy weboldalt. Én magam semmi problémát nem tapasztaltam vele, de a megrendelőm visszajelezte, hogy Firefox alatt szétesik az oldal szerkezete. Én ezt nem láttam, de megkértem pár barátomat, hogy nézzék meg ők is. Többségüknek teljesen rendben volt minden, de egy ember visszajelezte, hogy nála is szétesik.
A két megjelenés "lefotózva" megtekinthető itt:
http://attus.hu/index.php?folder=Munka
Bár le van kicsinyítve, az azért jól látszik, hogy az aktív tartalom a rossz változatban egy nagyon vékony oszlopba tömörül be.
Azt, hogy a kép jobboldali fele maradjon üres, a megrendelő kérte, neki valamiért ez így jó, ő dolga.
A rossz változatnál azt látom, hogy a bal oldali színes kép és a tartalom közti fehér folt pont ugyanolyan széles, mint a színes kép, ezért felmerült bennem, hogy talán a tartalmi részre kiadott margin-left értelmeződik hibása a Firefoxnál bizonyos esetekben?
Az oldal maga:
http://oktomedia.hu/attila

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!
 

Naptár

Navee · 2008. Nov. 9. (V), 02.31
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni: az oldalamra szeretnék egy olyan gombnyomásra felbukkanó naptárat, amelyet lehetőleg nem blokkolnak be a tűzfalak és egyéb progamok (gondolok itt olyan megvalósításra, mint az iwiw által használt ClearBox képnézegető). Arra lenne szükségem, hogy amikor rákattintok a hivatkozására, előjön a naptár, és egy kattintással ki kiválasztom a kívánt napot, majd azt a dátumot (pl.: 2008.01.01.) elküldi egy form egy textboxának. Mint általában a szobafoglalásoknál szokott lenni. És még annyi "követelményem" lenne, hogy ingyenes legyen valamint magyar nyelvű. Tudtok ajánlani nekem ilyen progit? Tudom, "a google a barátunk", de nem találtam eddig semmi értelmeset. Előre is köszi!